Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kafel
|
aktualizacja

Sukces "Wiadomości" TVP: w tym roku nie wymazali serduszek WOŚP, ale mówili o finale całe... 13 sekund! TO REKORD

488
Podziel się:

Z okazji 31. finału WOŚP Telewizja Polska poświęciła fundacji Jurka Owsiaka całe 13 sekund czasu antenowego, choć ostatnio było ich aż 21... Idą na rekord?

Sukces "Wiadomości" TVP: w tym roku nie wymazali serduszek WOŚP, ale mówili o finale całe... 13 sekund! TO REKORD
Sukces "Wiadomości" TVP: w tym roku nie wymazali serduszek WOŚP, ale mówili o finale całe... 13 sekund! TO REKORD (AKPA, TVP VOD)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku, w trakcie 31. finału, zbiera na wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, pomagający w walce z sepsą.

W ciągu tych 31 lat działalności fundacji Jerzego Owsiaka udało się zdobyć wielu wielbicieli i krytyków. Ci drudzy co roku prześcigają się w kolejnych przytykach nie tylko w kierunku organizatora, ale też samych wolontariuszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anna Mucha broni swojej licytacji na WOŚP: "Nie chcesz, to nie licytuj"

W groźbach z piekła rodem wyspecjalizowani bywają niektórzy katoliccy duchowni, których kreatywność w tym zakresie czasem wydaje się nie mieć końca. Wiarę w księży przywraca pewien elbląski proboszcz, który co roku przekazuje jedną tacę na konto WOŚP.

Sekundowy debiut Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenie TVP

W ostatnich latach dużą niechęcią do WOŚP wykazuje się też Telewizja Polska, która to w historii nieżyczliwości ma już prawdziwe "zasługi". Kilka lat temu graficy publicznej stacji w pocie czoła usuwali czerwone serduszka, a ostatnio czas antenowy, w którym wspomina się o działaniach fundacji, z roku na rok się skraca.

Ten rok pobił jednak wszelkie rekordy, bo niechętny Owsiakowi nadawca publiczny poświęcił jego inicjatywie zaledwie... 13 sekund wzmianki.

Trwa 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem gra dla małych i dużych. To zbiórka pieniędzy na sprzęt do diagnostyki zakażeń. Wszystko pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą!" - powiedziała jedynie prowadząca niedzielne wydanie Marta Kielczyk.

Jak myślicie, w przyszłym roku padnie w TVP następny rekord? A może usuną z archiwum wszystkie nagrania, które mają, gdy współpracowali jeszcze z Owsiakiem?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(488)
Edyta
rok temu
Jak dla mnie to Pan Jurek może żyć z WOŚP a i tak nikt inny nie robi tyle dla szpitali co on. Wystarczy trafić w końcu do jednego z nich i zobaczyć te wszystkie aparatury z serduszkami, czego nikomu nie życzę.
Gość
rok temu
Smutna prawda jest taka, że gdyby nie inicjatywa Owsiaka i całego sztabu ludzi dobrej woli, w tym i nas ludzi, którzy wrzucaja nawet 1zl, wiele szpitali na swoich oddziałach ,zwłaszcza dziecięcych wiało by pustką, czemu NFZ nie chce się przyłączyć? Pieniądze z naszym wypłat, które z każdym rokiem dla wielu grup zawodowych stają się ochlapami w porównaniu do cen żywności, gazu, prądu są podwyższanie i zabieranie, a kiedy człowiek choruje i idzie leczyć się na NFZ to czekają dwa wyjścia, albo czeka w kolejkach do specjalisty od kilku miesięcy do nawet kilku lat i szybciej się śmierci doczeka niz wizyty, albo wydaje z wypłaty na wizyty prywatne, które są już nawet w tym samym dniu lub dzień po.
Asia
rok temu
Nawet jeśli owsiak bierze dla siebie kasę w co nie wątpię, to robi to co robi każdy polityk w tym kraju ale politycy nie kupują sprzętu medycznego w takiej skali jak owsiak. Jako młoda matka która wyladowala w szpitalu z dzieckiem mogę ttlko podziękować ze miałam fotel przy łóżku dzięki WOŚP a ile dzieci uratowali..?
Ewa
rok temu
Lepsze sprzęty przez szumowsiego zakupione? Bezwartościowe respiratory? WOŚP ❤️
Ziz
rok temu
Ciekawe czy jak PiS wreszcie przegra wybory i wymienią wszystkich na Woronicza TVP się jeszcze podniesie z tego dna.
Najnowsze komentarze (488)
Piotr 102
rok temu
Jestem i byłem z WOŚP Moim zdaniem niepotrzebnie dał się wmanewrować świadomie czy nie w politykę teraz został marionetką wykorzystywaną do bieżącej polityki.
Cocoss
rok temu
13 sekund darmowej reklamy w najlepszym czasie antenowym! Nie wszystkie fundacje prywatne mają to za free, więc o co chodzi? Jeszcze im źle?
Stach
rok temu
Dla mnie to i tak za dużo
I ask
rok temu
Nie rozumiem tej tendencji którą Jurek wciąż uskutecznia. TVP nie mówi, jest źle mówi, jest jeszcze gorzej? What is it about????
ewa
rok temu
Co miesiąc płacę ogromne składki zdrowotne, nie zamierzam wpłacać więcej komukolwiek. Te coroczne szopki stają się już nudne, coraz więcej ludzi ma tego dosyć. To kolejna platforma do lansowania się dla pseudo celebrytów. Gadanie, że zostałam/zostałem uratowany dzięki sprzętowi z WOŚP to bzdura, gdyby nie było w szpitalu takiej pompy zostałbyś uratowany inną, kupioną przez NFZ, których jest znacznie znacznie więcej, bo budżet NFZ jest stokrotnie większy od budżetu WOŚP przeznaczanego na szpitale. Pranie mózgu i nic więcej, no może poza tym, że jest to też sposób na życie.
Masakra
rok temu
PiS chce wydawać pieniądze przeznaczone na szpitale na swoich baronów jak pan O benzyniarz. Jurek im za to przeszkadza.
Rtg
rok temu
W takiej akcji charytatywnej panie Owsiak nie ma miejsca na politykę.
CZYTAJCIE
rok temu
w ub tygodniu sejm uchwalil przepis, zgodnie z ktorym państwo będziep obierać nawet 20% podatku od zbiórek internetowych. I teraz wyobraźcie sobie ze zdesperowani rodzice zbieraja 2miliony zł naratowanie życia swojego dziecka a państwo w tym momencie pobierze od nich 400 tyś. SERI00000000????!!!!!
omer
rok temu
I bardzo dobrze bo wcale nie musieli wspominac!!Tyle krzyku, halasu prawie w kazdym zakatku kraju to kto chcial to wiedzial!
Eljot
rok temu
O Caritas nic nie powiedzieli . To i tak długo o Owsiaku .
Mloda
rok temu
Dzięki panu Jurkowi to szpitale mają lepszy sprzęt .Szacun Panie Jerzy🥰
Praw
rok temu
Dlaczego twierdzicie że Owsiak żyje z WOŚP. Gdyby tak było to oficjalnie zostałby wyśmiany i zostałoby mu to wytknięte przez oficjalne źródła, przez PiS przez NIK. Przecież oni chętnie wsadziliby go za kratki. To byłoby oszustwo. Czemu doszukujecie się czegoś tam gdzie nic nie ma bo zostaje sprawdzony bo publikuje swoje sprawozdania finansowe bo ktoś to sprawdza. Owsiak nie żyje z WOŚP. Sprawdźcie tych którzy tak twierdzą. Sprawdź czy spółki skarbu państwa sprawdźcie posłów którzy naciągają skarb państwa sprawdźcie obajtka morawieckiego i innych oszustów pisowskicch. Gdyby państwo dało ułamek czyli na przykład 1/3 tego co dostaje telewizja na propagandę która której nie pamiętam nawet z czasów prl-u nasze życie wydłużyłoby się, nie mówilibyśmy o zapaści służby zdrowia. Patrzcie na kościoły na księży którzy nie rozliczają się z fiskusem nie publikują sprawozdań patrzcie na Rydzyka który ciągle miesza. Zostawcie w spokoju tego człowieka dajcie mu żyć pracować na naszą rzecz i nie doszukujcie się wszędzie zła.
Karol
rok temu
Ciekawe ile chcecie by TVP bębniła o nim, gdy człowiek ten z pozoru społecznik, o wyjątkowym zdawałoby się sercu, gardzi tymi, którzy mają inne poglądy niż on!! Wysyła dzieci pod kościół by zbierali kasę od nas ludzi wierzących a sam atakuje duchowieństwo!! To szczyt hipokryzji, tak bardzo chce być gwiazdą w świetle fleszy!!
SukcesWOŚP
rok temu
KOBIETY czy jest tu ktoś kto chce dać w szyje za respiratory zakupione przez Pana Szumowskiego???? ….. zaraz, zaraz jak to wyparowały :o ? DZIEWCZYNY, KOBIETY CZY KTÓRAŚ Z WAS IDZIE DAĆ W SZYJE ZA SUKCES WOŚP I ZA DZIECI I NIE TYLKO KTÓRYCH SPRZĘT URATOWAŁ!!! OPEN BAR, BALANGA DO BIAŁEGO RANA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!!!!!
...
Następna strona