Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Sussexowie i Cambridge'owie solidaryzują się z ofiarami pożarów w Australii: "Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni"

83
Podziel się

Na oficjalnych profilach brytyjskich par książęcych na Instagramie pojawiły się specjalne oświadczenia.

Sussexowie i Cambridge'owie solidaryzują się z ofiarami pożarów w Australii: "Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni"
(Instagram/Getty Images)
bDSuURVh

W ostatnich tygodniach Australia mierzy się z niewyobrażalnym kataklizmem, jakim są pożary buszu. Ich przyczyną jest fala upałów, która przetoczyła się przez dwa stany. W miejscowości Penrith zanotowano 48,9 stopni Celsjusza, a w Canberze 44 stopnie, co stanowi najwyższy wynik od 80 lat.

"To jeden z najgorszych dni w naszej historii" - powiedział na konferencji prasowej komisarz straży pożarnej Nowej Południowej Walii, Shane Fitzsimmons.

W wyniku pożarów zmarły już 24 osoby oraz pół miliarda zwierząt: ssaków, ptaków i gadów. Duża część z nich musiała zostać uśpiona z powodu rozległych poparzeń. Szanuje się, że ogień zniszczył już ponad trzy miliony hektarów terenu i strawił setki domów.

bDSuURVj

Gwiazdy i celebryci solidaryzują się z ofiarami katastrofy za pośrednictwem mediów społecznościowych. W Polsce na nowo rozgorzała dyskusja na temat walki z kryzysem klimatycznym.

Wyrazy współczucia i deklaracje pomocy finansowej płyną do Australijczyków z całego świata. Sprawą mocno poruszeni są również członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżna Kate i książę William wystosowali na Instagramie specjalne oświadczenie.

bDSuURVp

"Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni informacjami o pożarach, które niszczą domy, majątki i dziką przyrodę w całej Australii. Nasze myśli i modlitwy są teraz ze wszystkimi ludźmi i społecznościami, które dotknęła ta katastrofa. Wysyłamy najgłębsze kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar tragedii oraz odważnym strażakom, którzy nieustannie ryzykują życiem, aby ratować życie innych" - czytamy na oficjalnym profilu Pałacu Kensington.

Bardzo podobne oświadczenie zamieścili księżna Meghan i książę Harry.

"Nasze myśli i modlitwy są skierowane do tych w całej Australii, którzy nadal mierzą się z niszczycielskimi pożarami. Od obszarów, z którymi jesteśmy osobiście związani (...) po pożary w Kalifornii i Afryce, jesteśmy porażeni coraz częstszym występowaniem tego typu klęsk żywiołowych(...). Ten globalny kryzys środowiskowy jest teraz opisywany jako ekobójstwo. Łatwo jest czuć się bezradnym, ale zawsze jest sposób, by pomóc" - napisali.

Do oświadczenia Sussexowie dodali link, pod którym można wpłacać datki na rzecz pomocy Australijczykom.

bDSuURVq

Tymczasem meteorologowie przewidują, że opadów w Australii należy się spodziewać najwcześniej w lutym, a pożary mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy.

bDSuURVr
bDSuURVK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(83)
Sara
rok temu
A ja mam w dvpie te ich oświadczenia ludzie niech coś z tym zrobią 500 milionów zwierząt żywcem spłonęło !! :-( patrzeć na te zdjęcia nie idzie :-((
xyz
rok temu
gdybym miala taka kase- napewno bym pomogla. Mdli mnie jak bogaci mowia: jestem z Toba, jestesmy z wami itp- pomoz!!!! a nie dawaj sily oparcia bo to g****o daje
Dodaj.
rok temu
I zapewne na oświadczeniach ich pomoc się, kończy...!😞😥
bDSuURVL
Magda
rok temu
Bardzo mnie ciekawi czy sami wsparli finansowa ktoras z organizacji. Dziwne ze dopiero teraz wydaja oswiadczenie, pod publiczke. Ja wplacilam darowizne na szpital dla koali oraz dla strazakow. Teraz maluje obraz, ktory wystawie na aukcji a datki z niego chce przeznaczyc na inna organizacje w Australii. A oni oprocz pieprzenia w dodatku to ktos im napisal, co robia?
Ttt
rok temu
Ludzie wplacili więcej pieniędzy na odbudowe jakieś katedry. Wstyd
Najnowsze komentarze (83)
BBB
rok temu
Pomoc jest nieekonomiczna. Jak juz sie wszystko wypali to pomoc nadejdzie w postaci różnej maści umów i usług.
Lolo
rok temu
Patrole
matylda
rok temu
popłakali się , sa smutni ale pomocy nikt nie wyslal żaden rząd.... to smutne to dopiero jest smutne
Kasia
rok temu
Po co Watykanowi te majątki. Niech wspomogą Australię i Brazylię !!
Fffff
rok temu
Zwłaszcza że sami pracy się nigdy nie chwyciłi bo wszystko dostali zasranej darmozjady
Ku..wa
rok temu
"ktore niszczą domy, majatki i dzika przyrodę" dzika przyroda na trzecim miejscu po k.. domach i majatkach???????!!!!
Kola
rok temu
NIECH LEPIEJ KASE DADZA BO MSJA JAK LODU
Lulu
rok temu
Straszne...płakać się chce jak się patrzy na te zdjęcia.
bDSuURVD
Gość.
rok temu
Lepiej niech kasę wpłaca a nie jakieś durne oświadczenia dają
Caca
rok temu
Tymi swoimi durnymi oświadczeniami to mogą leniwe dupska podetrzeć. Banda nierobów. Może w końcu Brytyjczycy przejrzą na oczy i rozpędzą tę hołotę!!!
Fydes
rok temu
Prawdziwi z nich filantropi. Wspomogli dobrym słowem.
smutne
rok temu
są dwa swiaty - w jednym umierają zwierzęta i ludzie, w drugim - instagramowym/ twitterowym, bogaci i wpływowi naprawiają pierwszy, wrzucająć zdjęcia i oświadczenia... koniec
Zażenowana
rok temu
Hipokryci. Australia to teryterion zależne UK. Powinni im pomóc zamiast utrzymywać tę śmieszną monrchię, relikt przeszłości.
Gość
rok temu
Dużo im pomoże to ich zasmucenie i zszokowanie!
...
Następna strona
bDSuURWf