Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Syn Edwarda Gierka ocenia film o swoim ojcu: "Może wywołać PEWIEN WSTRZĄS"

113
Podziel się:

Adam Gierek zdążył obejrzeć już film "Gierek" i zdradzić, co sądzi zarówno o Miśku Koterskim w roli Edwarda Gierka, jak i samej produkcji. "Ten film może wywołać pewien wstrząs" - twierdzi.

Syn Edwarda Gierka ocenia film o swoim ojcu: "Może wywołać PEWIEN WSTRZĄS"
Adam Gierek zdradził, jak ocenia film o ojcu (Instagram)

W ostatnim czasie w mediach sporo mówi się o filmie "Gierek" w reżyserii Michała Węgrzyna, w którym w główne role wcielili się między innymi Michał KoterskiMałgorzata Kożuchowska. Choć produkcja trafi do kin dopiero w piątek, już zdążyła wzbudzić duże emocje.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska zagra w filmie. Wcieli się w rolę żony Edwarda Gierka

We wtorek odbył się premierowy pokaz "Gierka", na którym pojawili się podekscytowani członkowie obsady. Jak się okazuje, sposobność zobaczyć film wcześniej miał także najstarszy syn pierwszego sekretarza KC PZPR. W rozmowie z "Super Expressem" Adam Gierek ujawnił, jakie są jego wrażenia po seansie.

Film oglądaliśmy z synem w Warszawie. Trwa on 2,5 godziny i przez ten czas siedzieliśmy jak wryci - zdradził, następnie odnosząc się do tego, jak w postać Edwarda wcielił się Misiek:

Jeśli chodzi o samą grę aktorską, to pan Koterski w sposób idealny, stuprocentowy oddaje emocje mojego ojca - zachwala ukochanego Marceli Leszczak i zaznacza: Ten film może wywołać pewien wstrząs, ludzie nie znają tej historii...

Syn zmarłego w 2001 roku polityka nie szczędził słów uznania, jeśli chodzi o sam poziom zrealizowania obrazu:

Jest nakręcony wręcz w stylu hollywoodzkim. (...) Wydarzenia pokazane są, powiedziałbym, w bondowskim stylu. Jest w nim akcja. Są pokazane te wszystkie intrygi, które wtedy były w kręgach władzy, i które są i teraz. Według mej opinii twórcy trafili w tzw. środek - zachwala, dodając jednak:

Ale brakuje w nim scen plenerowych, w których pokazane byłoby, co działo się w tych latach, o których opowiada "Gierek"...

Mimo tej drobnej uwagi Adam Gierek stwierdza, że produkcja filmowa, przybliżająca Polakom postać jego ojca, była jak najbardziej potrzebna:

Uważam, że ten film jest potrzebny. Minęło już pół wieku od czasu, kiedy ojciec został I sekretarzem KC PZPR. To jest dobre dla młodego pokolenia - wskazuje.

Planujecie wybrać się do kina?

Zobacz także: Strzelanina w domu Opozdy, Siwiec mieszka na kartonach i koniec patologii w TV
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(113)
Gość
rok temu
Kożuchowska tak pasuje do tej roli, jak ja do królowej Elżbiety
Ann
rok temu
Dobra opinia, zachęcił mnie do obejrzenia firmu
Kot
rok temu
Jeszcze się okaże, że pod nosem mieliśmy nieoszlifowany diament aktorski tylko prawie nikt tego nie dostrzegał xD
Emm
rok temu
"Pomożecie - pomożemy" - tych słów nie można zapomnieć. Pamiętamy. Będą w filmie?
Nie do wiary
rok temu
Koterski jest do przyjęcia, co podkreśla syn Gierka, to Kożuchowska pasuje jak zwiędły kwiat do kożucha, jak tu ktoś napisał, pojęcia nie mam, jak jej można było powierzyć rolę Stanisławy? Reżyser miał chyba albo pomroczność, albo dostała rolę po znajomości.
Najnowsze komentarze (113)
Widz
10 miesięcy temu
Dobry film Misiek super!!! Zwracam honor za wszystko!!! Ale śmieszą mnie te komentarze że nas Gierek zadłużył? Pytam Ciebie czy Ciebie? Co miesiąc raty za te długi spłacasz???Nie bądźmy śmieszni... Kraj się rozwijał, produkcja szła pełną parą ale musieli znaleźć się tacy którym się to nie podobało.... Z mojej rodziny nikt do partii nie należał ale sam Gierek był zawsze dobrze wspominany.....
Dziubek
rok temu
Zobaczysz ten kraj będzie potężny, wierzę w to - Weź się tato!
Jacek
rok temu
Już chodzą słuchy, że Robert Kubica grał Gierka i że film to odmiana Avengersów.
Karola
rok temu
No bardzo miłe i ciepłe słowa o roli Miśka, a skoro powiedział je sam syn Gierka to znaczy, że Koterski naprawdę dobrze zagrał. Syn nie może się mylić. Ja idę do kina jutro. Bilety już zarezerwowane :)
Sylwia
rok temu
Po obejrzeniu filmu mam podobne odczucia.
Yui
rok temu
Warto zobaczyć jak komuna niszczyła gospodarkę i zależni byliśmy od ZSRR.
Erghhjj
rok temu
A mnie się podobało.
Ricardo
rok temu
Oklaski Misiek!!!!
Kaja
rok temu
Brawo Michał Koterski!!!
Gość
rok temu
Trzyma w napięciu na nasze warunki to rewelacja!
Dyzio
rok temu
Idę do kina!
Teresa
rok temu
Byłam ,przed chwilą wróciłam. Tak mi die spodobał, że czytam o Edwardzie Gierku. A Misiek zagrał bardzo dobrze
Tołdi
rok temu
Film genialny!!!
Gość
rok temu
Świetny film.Misiek wspaniale zagrał!!! Wzruszyłam się oglądając film i co komuna odwaliła Gierkowi, a Jaruzel został pokazany jak prawdziwa gnida. Polecam. Warto zobaczyć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie