Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

Szymon Hołownia TŁUMACZY SIĘ ze spotu wyborczego: "Nie zauważyłem tego nieszczęsnego papierowego samolotu"

248
Podziel się:

Ubiegający się o fotel prezydenta dziennikarz w obszernym oświadczeniu przeprosił wszystkich urażonych jego spotem wyborczym, dodając, że sam aluzji do katastrofy smoleńskiej w nim nie zauważył.

Szymon Hołownia TŁUMACZY SIĘ ze spotu wyborczego: "Nie zauważyłem tego nieszczęsnego papierowego samolotu"
Szymon Hołownia (East News, East News)
bEEJzbOZ

Jak wielu się przewidywało, tak właśnie się stało. Szymon Hołownia chce ubiegać się o fotel prezydencki. Kampania ruszyła, a wpadek niestety nie brakuje. Hołownia, który zapewnia, że będzie "prezydentem wszystkich Polaków", zaprezentował już pierwszy spot wyborczy. Ten natomiast szybko wywołał niemałą awanturę...

Niektórzy bowiem doszukali się w nim nawiązania do... katastrofy smoleńskiej. Spekulacje wywołał jeden krótki moment w wideo, na którym widzimy ujęcie lasu, później drzewa (rzekomo brzozy), a na koniec papierowego samolotu. Internet zalała więc lawina niepochlebnych komentarzy pod adresem Hołowni.

bEEJzbPb

"Czy "bydlak" to odpowiednie słowo?" - komentował polityk PiS.

W końcu więc głos w sprawie zabrał sam zainteresowany, czyli Hołownia. Na swoim facebookowym profilu opublikował obszerny wpis, tłumacząc się tym samym, że nie dostrzegł w owym spocie żadnych aluzji do katastrofy smoleńskiej. Choć sam nie ma sobie nic do zarzucenia, przeprosił jednak tych, którzy poczuli się urażeni.

Kiedy zdecydowałem się wejść do polityki, postanowiłem sobie, że nic się u mnie nie zmieni: nigdy nie będę szedł na kompromisy z prawdą, a rzeczy proste będę mówił prosto, a nie zawijał w retoryczno - strategiczne wygibasy. Dlatego dziś mówię po prostu: przepraszam - czytamy.

bEEJzbPh

Nagrywając do niego w koszmarnym przedstartowym zabieganiu tekst lektorski, w ogóle nie dostrzegłem w nim aluzji do Smoleńska, nie zwróciłem uwagi na to, czy w tle mojej narracji pokazywana jest brzoza, czy inne drzewo, nie zauważyłem nieszczęsnego papierowego samolotu - mi ów film opowiadał zupełnie inną historię. Są jednak tacy, którzy takie aluzje dostrzegli, poruszyło ich to. Rozumiem ich i z ich głosem i odczuciami się liczę - tłumaczy.

W dalszej części wpisu Szymon Hołownia przyznał, że temat Smoleńska wykorzystywany w walce politycznej od początku był dla niego oburzający.

Wielokrotnie pisałem i mówiłem, co sądzę o karmieniu tą tragedią spiskowych teorii, partyjnych marszów, o siłowych ekshumacjach. Czasem nie kryłem przy tym emocji - w Smoleńsku zginęło wielu moich znajomych, numerów do kilku z nich wciąż nie mam odwagi wykasować ze swojego telefonu.

Kończąc, ponownie przeprosił za błąd swój oraz swoich współpracowników, "za których ponosi odpowiedzialność" i zapowiedział "nową wizję prezydentury oraz nowy pomysł na Polskę".

bEEJzbPi

Udane tłumaczenie?

bEEJzbPj
bEEJzbPC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(248)
Bolag
2 lata temu
Szybko zakończył kampanię
Wystarczy?
2 lata temu
Szefem kampanii wyborczej słupa Hołowni jest Jacek Cichocki – w latach 2008-2013 szef wszystkich służb specjalnych w rządzie Tuska i również minister spraw wewnętrznych tego okresu. Szef zespołu doradców ekonomicznych Hołowni to niejaki Piotr Kuczyński, umoczony po uszy w jednej z największych afer finansowych IIIRP – tak zwanej Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej (1998-2006). Zdefraudowano ponad 340 milionów (!) złotych, a prokuratura nie ustaliła, gdzie i w jaki sposób zniknęły pieniądze poszkodowanych klientów WGI. Syndyk WGI DM na koncie domu maklerskiego znalazł tylko 200 tys. zł. Pieniądze straciły bezpowrotnie dziesiątki tysięcy Polaków. Dla wielu były to oszczędności całego życia… W otoczeniu Hołowni jest jeszcze kilkanastu bardzo „ciekawych” ludzi. Wystarczy?
Asi
2 lata temu
Jeszcze nie jest politykiem a już kłamie że niby nie zauważył porównania do Smoleńska, co to będzie później
bEEJzbPD
Hdhdkska
2 lata temu
Hołownia jest slupem tylko po to, żeby obniżyć wyniki Dudełce, żeby ta cała Kidawa "dziękuję za wsparcie kolegom z partii pis" i "Kaczynskiego nie obchodzi swiat, tylko ta Polska" mogła jakoś odciągnąć 😂 Dlatego nie wiem jakim cudem popełnia błędy, jak to wszystko powinno być takie "przemyslane". Pewnie tą akcję Schetyna układał😂
Ela
2 lata temu
Jeśli Pan nie zauważył, to powinni to zauważyć inni ludzie z Pana sztabu ale to tłumaczenie jest strasznie płytkie i mało prawdziwe. Takie spoty przed wypuszczenie ogląda się setki razy i nikt Szanowny Panie Szymonie w to nie uwierzy .....prezydentura to nie talent show ale ogromna odpowiedzialność....przykre to
Najnowsze komentarze (248)
amelka
2 lata temu
On tyle mówi że będzie inny niż PIS i PO, że zakończy spory itp. a jak na razie wpisał się zaraz na początku w spór polityczny, ustawiając się po jednej stronie, tej anty-PIS, atakując PIS najbardziej żenującą metodą (w dodatku nudną i odgrzewaną bo stosowaną już nieraz przez PO i Palikota tudzież niektórych celebrytów) tj drwinami z katastrofy smoleńskiej. A może by tak zaczął od przedstawienia pozytywnego programu, który porwie wyborców?
Jatopisze
2 lata temu
Dziennikarz?? Jaki z niego dziennikarz ledwo co mature tłuk zdaj a gdzie tu studia dziennikarskie??! Piszac o nim dziennikarz obrazacie dziennikarzy!
Bolag
2 lata temu
Ma ludzi za idiotów.
Krzysztof
2 lata temu
Kolejny mądry szuka lukratywnej posadki i hołdów. Weż się do uczciwej pracy baranie.
nik
2 lata temu
zwykły komediant z Ciebie. Nie masz charyzmy Zajmij się lepiej tym co potrafisz
niki
2 lata temu
ło matko, wielkie mi coś...
hak
2 lata temu
sPOnsor tusku z niemiecka szczeroscia nadal lubi sie bawi© samolocikami ? i dlatego ten sPOt celebryto z tvn opamietaj sie bojak ciebie wysla samolotem TU to zostaniesz tak samo potraktowany na molo w soPOcie
Klaun
2 lata temu
Polska to nie Ukraina. Komedianta nie wybierze
bEEJzbPv
Magda
2 lata temu
Ależ to była kampania.... Ale już skończyła się. Hahah
Prr
2 lata temu
Zrobił sie agresywny ja Biedron . Chyba są po tych samych pieniądzach . $oroz płaci to i wymaga . Pieniądze z najbardziej kulturalnego faceta mogą zrobić wuja
lol
2 lata temu
skoro nie zauważył to jest skończonym idio*****
ADR
2 lata temu
Ma krzywe oczy czyli źle mi się na niego patrzy... nie będę na niego głosować
agata
2 lata temu
spojrzeć na tę facjatę i wszystko jasne co sobą prezentuje
Ona
2 lata temu
Powiedzcie kto takiemu .... pozwala na start w wyborach prezydenckich i jeszcze pewnie daje publiczne pieniądze na ten cel, to powiesilabym za jaja na rynku głównym i polegała wodą żeby nie mdlał A ludzie zapieprzaja cały miesiąc za 1800 i jeszcze słuchają jaki to dobrobyt jest w Polsce tylko mi się płakać chce...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEJzbQo
bEEJzbQp
bEEJzbQq
bEEJzbQr
bEEJzbQs
bEEJzbPX