Trwa ładowanie...
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|
aktualizacja

Te gwiazdy otwarcie mówią o swojej wierze w Boga: Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał, Robert i Anna Lewandowscy... (ZDJĘCIA)

208
Podziel się:
208
Podziel się:

Coraz więcej gwiazd śmiało deklaruje odejście od Kościoła katolickiego. Publiczne przyznanie się do wiary w Boga i uczestnictwa w obrzędach kościelnych w dzisiejszych czasach jest wyrazem niemałej odwagi. Które znane osoby podkreślają dumę z bycia chrześcijanami?

1
 / 10
Te gwiazdy otwarcie mówią o swojej wierze w Boga: Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał, Robert i Anna Lewandowscy... (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy otwarcie mówią o swojej wierze w Boga: Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał, Robert i Anna Lewandowscy... (ZDJĘCIA)
Znani chrześcijanie (AKPA)
0
0

Apostazja staje się coraz częściej poruszanym wątkiem przez polskie gwiazdy. Wiele z nich przestaje identyfikować się z nauką Kościoła katolickiego i przesłaniem głoszonych kazań. Jedną z pierwszych znanych osób, które zdecydowały się oficjalnie wystąpić ze wspólnoty religijnej, była Kora.

W czasach, kiedy wokalistka opowiadała o traumatycznych wspomnieniach z dziecięcych lat związanych z przebywaniem w gronie duchownych, temat wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej nie był jeszcze tak szeroko poruszany i komentowany w mediach. Dziś spora część polskich sław wprost opowiada o powodach, dla których rezygnują z dalszych praktyk religijnych.

Nie da się ukryć, że coraz mniej osób deklaruje wyznawanie wiary katolickiej. Ponadto na przestrzeni ostatnich 30 lat liczba praktykujących Polaków spadła o blisko 40 %. Z ich odpowiedzi wynikało, że zrazili się do Kościoła wskutek mieszania się instytucji w sprawy polityczne oraz wypłynięcia wielu głośnych afer pedofilskich. Bardzo mocno spadło też zaufanie do samych księży.

Pogłębiający się kryzys w polskim Kościele nie omija też sław, które dotychczas aktywnie uczestniczyły w ceremoniach i obrzędach liturgicznych. Wyraźnie oddzielają podążanie drogą Boga od regularnego uczęszczania na msze. Jednocześnie wciąż dumnie podkreślają swoje świadectwo wiary.

Zobaczcie, które gwiazdy otwarcie mówią o swej bliskości z Bogiem.

2
 / 10
Małgorzata Kożuchowska

Aktorka nigdy nie ukrywała swojego przywiązania do chrześcijańskich tradycji, które wyniosła z rodzinnego domu. W mediach doczekała się nawet żartobliwego określenia "Matka Boska Kożuchowska". W jednym z wywiadów potwierdziła swoje świadectwo wiary, wyznając, że Bóg jest jedynym ratunkiem.

Tak jak dla siebie, tak i dla Boga trzeba znaleźć czas. Uświadomić sobie, że bez Niego po prostu nie da się żyć - opowiedziała na łamach miesięcznika "Ludzie i Wiara".

3
 / 10
Roksana Węgiel

Piosenkarka wykazuje się nowoczesnym podejściem do chrześcijaństwa. W rozmowie z o2 wyznała, że jej wizyty w kościele nie są podyktowane spełnieniem cotygodniowego obowiązku. Na msze bardzo często wybiera się w towarzystwie znajomych.

Jak czuję potrzebę, to idę do kościoła. To nie jest jakiś przymus, że co niedzielę chodzę, tylko po prostu chcę tam chodzić. Naprawdę można trafić na fajną mszę, na fajne kazanie - opowiedziała.

4
 / 10
Robert i Anna Lewandowscy

Piłkarz FC Barcelony wraz z żoną wyznają katolicyzm. Anna pochodzi z chrześcijańskiej rodziny, podkreślając swoją radość z powodu wychowania na "religijnym kręgosłupie moralnym". 35-latek zdradził z kolei, że wiara wielokrotnie pomagała mu nie tylko na boisku, ale też w życiu codziennym.

Jestem katolikiem i nie wstydzę się Jezusa, ani swojej wiary. Wiem, że Pan Bóg na pewno cały czas nade mną czuwa - opowiedział w momencie przystępowania do akcji zainicjowanej przez instytut im. Ks. Piotra Skargi.

5
 / 10
Wojciech Modest Amaro

Po wielu latach prowadzenia hedonistycznego stylu życia, jeden z najpopularniejszych restauratorów w Polsce wraz z żoną Agnieszką przeżyli głęboką przemianę duchową. Całkowicie powierzyli swoje życie Bogu. Na terenie ich posiadłości znajduje się prywatna kapliczka, do której Amaro zaprasza wiernych celem wspólnego odmawiania modlitw. Jak wyznał w jednym z wywiadów, na fali kulinarno-medialnego sukcesu w pewnym momencie sodówka uderzyła mu do głowy.

Najbardziej żałuję tego, że kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stały się dla mnie bożkiem - wyznał w jednym z wywiadów.

6
 / 10
Agnieszka Chylińska

Wokalistka i jurorka "Mam talent!" przeżyła jedną z najbardziej spektakularnych przemian w historii polskiego show-biznesu. Chyba nikt nie przypuszczał, że wokalistka O.N.A., naczelna rockmanka rodzimej estrady i słynąca z ostrego języka zadeklarowana ateistka, w przyszłości będzie mamą trojga dzieci, która całkowicie zmieni swoje podejście do wiary. W zweryfikowaniu przekonań religijnych pomógł jej... Szymon Hołownia, z którym przez lata pracowała na planie talent show.

Ja sama kłócę się z Panem Bogiem, bo za bardzo dostałam w dupę. Ale wierzę, że gdzieś tam jest - wyznała kilka lat temu goszcząc w programie Kuby Wojewódzkiego.

7
 / 10
Maciej Musiał

28-latek od początku obecności w mediach konsekwentnie podtrzymuje, że nikt nie powinien wstydzić się swojej wiary. Aktor zmierzył się z ogromnym kryzysem wizerunkowym, kiedy otwarcie wsparł środowiska LGBT. W odpowiedzi na liczne słowa krytyki napisał, że wiara umacnia go w okazywaniu szacunku do drugiego człowieka.

W 2016 r. przyjął zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży odbywających się w naszym kraju. Pełnił funkcję ambasadora największego na świecie spotkania młodych katolików.

8
 / 10
Michał Koterski

O swojej religijności często i chętnie wypowiada się również Michał Koterski. Choć podkreślał, że Bóg towarzyszył mu od zawsze, dopiero od niedawna jest w stanie dostrzec jego olbrzymie znaczenie. Aktor uważa, że gdyby nie nawrócenie i związane z tym podjęcie walki o odzyskanie utraconej równowagi życiowej, nie spotkałby na swojej drodze przyszłej narzeczonej, a zarazem matki ich syna.

Jestem w pełni przekonany, że w moim wypadku, to, że jestem trzeźwy i żyję, to dzięki Bogu. Rozpatruję to w kategoriach cudu - wyznał w cyklu telewizyjnym "Kulisy sławy".

9
 / 10
Dorota Chotecka i Radosław Pazura

Radosław Pazura wyraźnie zwrócił się w stronę Boga po tragicznym wypadku samochodowym z 2003 r., w wyniku którego śmierć poniósł jego przyjaciel, Waldemar Goszcz. On sam ledwo uszedł z życiem. W tamtych chwilach zrozumiał, że otrzymał z góry drugą szansę.

Po kilkumiesięcznej rekonwalescencji oświadczył się swojej wieloletniej partnerce Dorocie Choteckiej. W najbliższe Święta Bożego Narodzenia będą celebrować okrągłą, 20. rocznicę ślubu

10
 / 10
Muniek Staszczyk

Frontman grupy T.Love nigdy nie podzielał regilijnych wartości. Przez bardzo długi okres nie stronił od imprez, sięgania po używki i romansów z młodszymi kobietami. Muzyk dokonał swojego "religijnego coming outu" już ćwierć wieku temu, lecz dopiero ostatnie trudne doświadczenia i walka o odzyskanie sił po ciężko przebytym udarze, uświadomiły mu, co jest najistotniejsze w życiu, i wpłynęły na jego codzienne postępowanie.

Dziś Muniek Staszczyk jest aktywnym uczestnikiem mszy świętych, dumnie głoszącym hasła, że "Kościół to nie obciach i przeżytek", a "Różaniec jest pomocą na wszystkie zwątpienia".

KOMENTARZE
(208)
Abc🎅🏻🎅🏻🎅...
3 miesiące temu
A czego się wstydzić lub czym chwalić ? To osobisty wybór … i tyle
Margaretka
3 miesiące temu
Też wierze w Boga,czego tu się wstydzić?.
Gajsbei
3 miesiące temu
A co tu jest do ukrywania?
ii.
3 miesiące temu
Święta Roxi co chłopem żyje bez ślubu
Eee
3 miesiące temu
Wyrazem odwagi jest przyjecie całego nauczania Kościoła, także w sprawie aborcji czy in vitro. Relatywizm moralny zwladzcza wśród wielu duchownych czy osób blisko związanych z kk jest odpowiedzialny za to, że tak wielu mamy katolików letnich, co przyznają się do wiary w okresie świat.
Najnowsze komentarze (208)
Wierz
miesiąc temu
I niech każdy wiarę zachowa do siebie a nie próbuje robić z tego swój image
wgm
2 miesiące temu
Tak na marginesie.... diabeł też wierzy, mało tego drży przed Bogiem ...a robi swoje.
Zosia
2 miesiące temu
Ja wierzę w skuteczność mechanicznej formy antykoncepcji dla kobiet - diafragmy dopochwowej Caya
Aga
2 miesiące temu
A mnie wqr...ia do łzow przedostatnich to, że ksiądz wybiera , kto jest ważny i ważniejszy . Lepszy i gorszy . Zasluguje na boga w serduszku albo nie . Dzieci urodziły się przed ślubem, to ich nie ochrzścimy , no chyba , że starzy sypna kasa . I nie jest to odosobniony przypadek . I jeśli ksiądz jest takim hipokryta A ponoć miał być sługa Boga i nauczać wszystkich beż wyjątku (wszyscy da równi) coś poszło nie tak . Nie będę wychowywać dzieci w zakłamaniu . Dla mnie Bóg (wg.biblii zresztą )był największym zwyrolem i szantażysta. Nie ma wyboru . Albo robisz jak ci każą albo zostaniesz ukarany . Ja tam żyje po swojemu . I dobrze mi z tym . Dobrego dnia wszystkim
Aga
2 miesiące temu
Robią jak uważają i już. Ja mam inne zdanie ale to też moje . Każdy żyjejak chce i wierzy w to w co mu wygodnie . Ważne, żeby być dobrym człowiekiem, kropka
Cini
2 miesiące temu
Częste znaki szatana... gesty Lewandowskich raczej nie idą w parze z wiarą w Boga.
Zoja
2 miesiące temu
Ale Lewej te protezy beznadziejnie odznaczają się pod tą zieloną sukienką
srovid
2 miesiące temu
Musiał to chyba w Pfizera dolary wierzy, nie w Boga
Agnieszka
3 miesiące temu
Z całą pewnością oświadczam, że BÓG istnieje!Muszę także rozczarować protestantów do których przez głupotę należałam!Matka Jezusa także rozdaje wiele łask i wyciąga z duchowego piekła!Chwała Bogu!Wdzięczność i wielki szacunek dla Maryji
What
3 miesiące temu
hsahah
What
3 miesiące temu
hahah
What
3 miesiące temu
hahah
What
3 miesiące temu
hshah
What
3 miesiące temu
hahah
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Te gwiazdy zafundowały sobie NOWE ZĘBY: Edyta Pazura, Krzysztof Ibisz, Grażyna Wolszczak, Blanka Lipińska... (ZDJĘCIA)

Celebryci chętnie korzystają z dobrodziejstw stomatologii estetycznej, płacąc za to niemałe pieniądze. Efektem są idealnie równe, białe i lśniące zęby, którymi można chwalić się na zdjęciach i przed kamerą.
9.

Monika Richardson i jej nowy ukochany odwiedzili STUDIO TATUAŻU. Przed wejściem namiętnie się całowali! (ZDJĘCIA)

Monika Richardson od jakiegoś czasu znów jest zakochana. Paparazzi wypatrzyli ją ostatnio, gdy wybrała się z nowym partnerem do studia tatuażu. Myślicie, że zrobiła sobie "dziarę" dedykowaną ukochanemu?!
8.

Jennifer Lopez świętuje 16. urodziny bliźniąt w Tokio BEZ BENA AFFLECKA (ZDJĘCIA)

Jennifer Lopez pokazała, jak świętowała ze swoimi bliźniakami ich 16. urodziny. Piosenkarka zabrała Emmę i Maximiliana do... Tokio, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Tym razem Ben Affleck nie poleciał z żoną.
7.

Joanna Przetakiewicz podjeżdża pod knajpę Bentleyem za 2 miliony i paraduje z torebką ze SKÓRĄ ALIGATORA (ZDJĘCIA)

Joanna Przetakiewicz wybrała się ostatnio do ulubionej warszawskiej restauracji celebrytów. Na miejsce przyjechała luksusowym Bentleyem, a na smyczy prowadziła rasowego czworonoga. Uwagę zwracała jej torebka w panterkę.
6.

Garstka celebrytów na charytatywnej gali: Marcin Hakiel z narzeczoną, Anna Popek i Borkowski z nową żoną (ZDJĘCIA)

W piątkowy wieczór odbyła się gala charytatywna "50 Osobistości Biznesu". Na wydarzeniu nie zabrakło rodzimych celebrytów. Swoją obecnością zaszczycili m.in. Marcin Hakiel, Anna Popek oraz Jacek Borkowski. Jak wypadli?
5.

Edward Miszczak z Anną Cieślak, Katarzyna Zielińska i Cezary Żak brylują na premierze w Teatrze Komedia (ZDJĘCIA)

W piątek w Teatrze Komedia miała miejsce premiera spektaklu "Czego nie widać". Na wydarzeniu nie zabrakło gwiazd. Swoją obecnością zaszczycili m.in. Katarzyna Zielińska, Cezary Żak oraz Edward Miszczak z żoną.
4.

Allan Krupa popala papierosa przed warszawskim butikiem. Co na to Edyta Górniak? (ZDJĘCIA)

Allan Krupa odwiedził ostatnio warszawski butik należący do ojca jego ukochanej. 19-letni syn Edyty Górniak wykorzystał chwilę samotności, by zaspokoić głód nikotynowy. Mama będzie zadowolona?
3.

Wyluzowana Meghan Markle w okularach Givenchy i płaszczu za 25 TYSIĘCY. Harry'ego z nią nie było... (ZDJĘCIA)

Meghan Markle nie jest już w szeregach royalsów, ale wciąż budzi spore zainteresowanie. Nic zatem dziwnego, że gdy wybrała się na lunch ze znanymi koleżankami, przed wejściem czekali na nią paparazzi. Żona Harry'ego obdarowała ich uśmiechem.
2.

Maja Rutkowski wdzięczy się W BIKINI na greckich skałach (ZDJĘCIA)

Maja Rutkowski przebywa obecnie na wakacjach w Grecji i ochoczo dokumentuje urlop w sieci. Ostatnio żona detektywa pochwaliła się zdjęciem w bikini wykonanym na tle malowniczych krajobrazów. Zrelacjonowała też wycieczkę w towarzystwie pociech.
1.

Szalona noc Jakuba Koseckiego: kobiety, kieliszki i zabawa do białego rana (ZDJĘCIA)

Jakub Kosecki wybrał się ostatnio na miasto. Piłkarz, który niedawno zadebiutował w Fame MMA, ochoczo bawił się ze znajomymi i gawędził z tajemniczą blondynką.