Trwa ładowanie...
Catrin
|
aktualizacja

Te gwiazdy zaznały biedy w dzieciństwie: Anna Lewandowska, Magdalena Cielecka, Dorota Gardias. "Zostaliśmy bez pieniędzy i perspektyw" (ZDJĘCIA)

239
Podziel się:
239
Podziel się:

Wspólne buty, brak bieżącej wody, głód i ciężka praca. Historie dzieciństwa naznaczonego biedą polskich gwiazd show-biznesu wyciskają łzy.

1
 / 12
Te gwiazdy zaznały biedy w dzieciństwie: Anna Lewandowska, Magdalena Cielecka, Dorota Gardias. "Zostaliśmy bez pieniędzy i perspektyw" (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy zaznały biedy w dzieciństwie: Anna Lewandowska, Magdalena Cielecka, Dorota Gardias. "Zostaliśmy bez pieniędzy i perspektyw" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy polskiego show-biznesu, które zaznały w dzieciństwie biedy (kapif.pl)
0
0

W polskim show-biznesie nie brakuje gwiazd, które swoją sławę zawdzięczają wsparciu bogatych rodziców lub sponsorów. Sporo jest jednak takich, które dorastały w domach, gdzie brakowało pieniędzy na podstawowe rzeczy. Część z naszych rodzimych celebrytów nie ukrywa tego, że w dzieciństwie doświadczyło biedy, o odbiło się na ich późniejszym życiu. Ich historie są tak poruszające, że łzy same cisnął się do oczu.

Zobaczcie, które znane osoby z naszego rodzimego show-biznesu zrobiły karierę "od pucybuta do milionera"?

2
 / 12
Anna Lewandowska

W wywiadzie dla "Twojego Stylu" Anna Lewandowska opowiedziała o tym, jak dorastała bez ojca oraz o trudnej sytuacji finansowej jej rodziny. Żona Roberta Lewandowskiego musiała podejmować się dorywczych prac, by wspomóc rodzinę.

Musiałam zostać kolejną kobietą z charakterem w rodzinie. Miałam 12 lat, gdy tata nas opuścił. Z dnia na dzień ja i brat zostaliśmy tylko z mamą, bez pieniędzy i perspektyw. (...) Pamiętam taką sytuację, gdy mama rozpłakała się w sklepie na widok pomarańczy, bo nie było nas na nie stać - wyznała w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

3
 / 12
Joanna Kulig

Joanna Kulig na kanapie "Dzień dobry TVN" ze łzami w oczach opowiedziała o swoim dzieciństwie. Aktorka tłumaczyła swoje zaangażowanie w Szlachetną Paczkę.

To dla mnie bliska inicjatywa, dlatego że sama jako dziecko dużo pomocy otrzymałam. Wielu ludzi mi bardzo pomogło. Będąc z małej miejscowości, gdzie dużo takich paczek sama otrzymałam, teraz pojawiam się w Hollywood, czyli wyszłam z totalnej biedy do tego, co teraz mam - mówiła ze łzami w oczach.

4
 / 12
Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka nieczęsto mówi o swoim życiu prywatnym, a już niemal zupełnie stroni od opowiadania o odległej przeszłości. Zrobiła jednak wyjątek i opowiedziała o swoim tacie w szczerym do bólu wywiadzie z magazynem "Sens". Cielecka dorastała w małej miejscowości Żarki Letnisko. W jej rodzinie nigdy się nie przelewało. Powodem była choroba alkoholowa ojca aktorki.

Każdy wychodzi z domu z plecakiem. Ja mam w tym plecaku dużo. Dzieciństwo w rodzinie, która jest rodziną alkoholową, jest dość specyficzne. Bywało naprawdę ciężko –mówiła w magazynie "Sens".

5
 / 12
Dorota Gardias

Dorota Gardias często wspomina w wywiadach, że gdy była dzieckiem, jej rodzicom ciężko było związać koniec z końcem.

Stracili pracę, kiedy jeszcze uczyłam się w liceum. Było nam ciężko. Pamiętam, jak wieczorami martwili się, sądząc, że my, dzieci, nie słyszymy, skąd wziąć pieniądze na opłaty. Przed dziećmi nic się nie ukryje, więc ja i moi dwaj bracia powołaliśmy sztab antykryzysowy. Bracia wymyślili, że będą organizować dyskoteki w szkołach, a ja... Mój ojciec jest przede wszystkim muzykiem, więc postanowiliśmy, że będziemy jeździć po weselach. Tata będzie grać, a ja – śpiewać. Od ósmej klasy pracowałam z tatą – opowiedziała "Vivie!".

6
 / 12
Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski już w wieku 15 lat musiał zacząć zarabiać sam na siebie i wspomagać domowy budżet.

Wyrastałem na podwórku i pobliskiej starej cegielni. Rano wybiegałem z pajdą chleba umoczoną w wodzie z wiadra i posypaną cukrem, a wracałem wieczorem umorusany, babcia wrzucała mnie i siostrę do balii od prania i potem szedłem spać pod wielką pierzynę w kompletnej ciemności, bo wtedy jeszcze w domu nie było światła - wyznał w rozmowie z "Twoim Stylem" Zbigniew Zamachowski.

7
 / 12
Kora

Świętej pamięci Kora Jackowka nie miała łatwego dzieciństwa. Ze względu na bardzo trudną sytuację materialną i zdrowotną rodziców została umieszczona w domu dziecka. Spędziła tam 5 lat i rok w rodzinie zastępczej.

Moja matka była piękna, cudowna, nie z tej ziemi. Jak jedna mała, drobna, niepozorna kobieta mogła to wszystko udźwignąć? Śmierć męża, a potem po kolei dwóch synów. Szycie szmacianych lalek, by wykarmić dwie córki. Wielbimy ją razem z moją siostrą. Im dalej od śmierci, tym bardziej matka w moich oczach potężnieje - wyznała Kora w wywiadzie dla "Gali".

8
 / 12
Waldemar Obłoza

Waldemar Obłoza stracił matkę w wieku sześciu lat i trafił do domu dziecka.

Ojciec sobie nie radził z gospodarstwem. To było małe gospodarstwo, ale jakieś tam krowy, świnie były. On po prostu z tym wszystkim nie wyrabiał. W pewnym momencie, jak już to zaczęło naprawdę źle wyglądać, jak już widać było taką degradację tego gospodarstwa i umęczenie ojca, to starsza siostra z ciocią namówiły ojca, żebyśmy poszli z bratem do domu dziecka - opowiadał Andrzejowi Sołtysikowi Obłoza.

9
 / 12
Paulina Sykut-Jeżyna

Paulina Sykut- Jeżyna jako dziecko zaznała biedy. Wszytko przez to, że w wieku 4 lat straciła ojca. Jak opowiadała w rozmowie z serwisem "Onet Dziecko", cały ciężar utrzymania spadł wtedy na jej matkę.

Mówiła wprost – że nie mamy pieniędzy. Ale kiedy dostawała wypłatę, robiliśmy sobie raz w miesiącu małe święto. Kupowała nam wtedy pyszną polędwicę i były kanapki z polędwicą. (...) Owszem spotykałam się z nieprzyjemnymi sytuacjami w szkole, rówieśnicy bywali czasem bezlitośni, ale nigdy nie było mi z tym źle i koniec - prezenterka mówiła w wywiadzie dla "Onet Dziecko".

Prezenterka jako dziecko musiała pomagać matce reperować domowy budżet.

Zbieraliśmy z bratem zioła, lipę. Suszyliśmy ją na strychu i odstawialiśmy do Herbapolu. Zbieraliśmy też butelki i odnosiliśmy do skupu, a kwiaty sprzedawaliśmy na targu – dodała w programie "Zrozumieć kobietę".

10
 / 12
Beata Tadla

Beata Tadla w jednym z wywiadów przyznała, że to dorastanie w biedzie ukształtowało jej pomysłowość.

Wychowywałam się w skromnych warunkach. Nie mieliśmy w domu łazienki ani kaloryferów. Tata doprowadził gaz i wodę zimną. Może dlatego uciekałam w świat wyobraźni? Dużo czytałam, słuchałam bajek. Na podwórku było mnóstwo ciekawych miejsc, gdzie można się było schować, wyobrażać sobie inną rzeczywistość"– powiedziała kilka lat temu w rozmowie z redakcją magazynu "Grazia".

11
 / 12
Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski nie miał łatwego życia. Jego rodzice zmagali się z uzależnieniem od alkoholu. Po ich rozwodzie Wiśniewski trafił pod opiekę babci, a gdy ta zmarła, wylądował do domu dziecka. Błąkał się po kilku rodzinach zastępczych, a w nastoletnim życiu przeprowadził się do Niemiec, gdzie mieszkała jego matka. Po jednej z ich wielu kłótni postanowił wrócić do Polski, gdzie imał się różnych prac.

12
 / 12
Justyna Steczkowska

Droga do kariery Justyny Steczkowskiej nie była łatwa. Piosenkarka dorastała w kochającym, ale biednym domu. Jej ojciec dla miłości zrzucił sutannę. Rodzinie nie powodziło się najlepiej. Steczkowska opowiedziała "Faktowi" jak ledwo wiązała koniec z końcem, kiedy rzuciła studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Steczkowska musiała żyć na własny rachunek.

U nas panowała zasada, że kto się nie uczy, nie dostaje pieniędzy(...) Czasami nie miałam co jeść. Chodziłam wieczorami na targ i za pół ceny kupowałam nadgniłe warzywa i owoce - wyznała w Fakcie.

KOMENTARZE
(239)
Nie wierzę !!...
miesiąc temu
Jak możecie porównać historię kory bitej w domu dziecka i np.lewej z dzielnicy willowej..,
Smak Stazy
miesiąc temu
Za jakiś czas się okaże że z tą biedą Lewandowskiej było tak jak J. Lo na Bronxie ;)
Bella
miesiąc temu
Lewa znów ze swoją ckliwa historia....nie nie nie nikt w to nie wierzy!!!
Florence
miesiąc temu
No bez jaj, Lewa biedna nigdy nie była, zmyśliła to na potrzeby PR.
Ekspert
miesiąc temu
Taaa, najbardziej Lewandowska xD
Najnowsze komentarze (239)
Babcia
miesiąc temu
Lata wstecz wszczys zaznaliśmy biedy,wspólne ubrania,buty,książki itd,ale jak kochaliśmy się,jak dbaliśmy o siebie nawzajem,
ByAnn
miesiąc temu
Rozczulilam sie. Specialnie nad biedowym zyciorysem Lewandowskiej. Ta dopiero ma wyobraznie
Kowalska
miesiąc temu
Lewa, milosc do pieniedzy wyssala z mlekiem matki. A Caritas pomogl
Olo
miesiąc temu
Chyba nie jedyna której nie było łatwo. Tylko ze ci co najbardziej w życiu trudno mieli to.nie żalą się na forum
Klara
miesiąc temu
Czy długo jeszcze A.Lewandowska będzie kłamać na temat swojej „biedy”??? Kobieto, naprawdę nie jest Ci wstyd???
Iga
miesiąc temu
Faktycznie bieda, że stać było na prywatne lekcje karate.
Ira
miesiąc temu
Nie tylko one klepały biedę 🧐
Ewa
miesiąc temu
Gdzie wstawiacie Lewandiwska z innymi naprawde biednymi Lewandowska zyla tak jak my wszyscy
Bieda
miesiąc temu
Ludzie z biednych domów nie szli na studia, no chyba, że bardzo zdolni. Bieda to głód, przemoc fizyczna i psychiczna, stare porwane ubrania, wiecznie pijany i agresywny ojciec, sfrustrowana matka znęcająca się nad dziećmi, bo łatwiej było, dziecko nie odda ciosu czy wyzwiska. Bieda to coś więcej niż rzeczy materialne, to zmarnowane psychicznie pokolenie, które nie jest w stanie, ze strachu, zrobić nic dobrego ze swoim życiem, bo czuje się nic nie warte, czuje wieczny wstyd, jak by nie miało prawa żyć...
Lutek
miesiąc temu
Lewandowska i Cielecka wyglądają okropnie a myślą, że są piękne! Radzę Paniom zejść na ziemię
Kaja
miesiąc temu
Lewa, kupić pomarańcze?
Edek
miesiąc temu
znowu mgr Grażyna Lewandowska udaje bidulkę...! 🤮🤮🤮
Fekekkkkkk
miesiąc temu
To są kpiny.. uważam że najgorzej przeszli Ci , którzy mieszkali w domu dziecka i nie mieli rodziny. Musieli liczyć sami ma siebie. I przerwać. Widzę że teraz robi się modą na smuty jaka to nie byłam biedną biedny.Lewandowska najbiedniejszą bidoka
Lululu
miesiąc temu
Jak ktoś tu mądrze napisał: w tamtych czasach epizody biedy mieli WSZYSCY. My w latach 90tych straciliśmy dom. Sprzedaliśmy za bezcen, bo wtedy nie było jak remontować a nie mogliśmy go utrzymać. Inni stracili pracę czy interes. Wtedy bylo dobrze, jak jeden rodzic pracował. Jako dzieci martwiliśmy się wszyscy. Ja do dziś żyję w strachu z powodu ogólnej biedy lat 90tych. Pamietam, jak w roku 2002 czy 2003 otworzyli u nss w mieście pierwszy H&M. Bylam już na studiach, poszłam sobie coś kupic, i byłam w szoku, że sweterki kosztowały "tylko" 79.99. Teraz to normalne, ceny są nawet niższe, ale w tamtych czasach płaszcz czy kurtka to byl wydatek. W 1997 to była połowa nauczycielskiej pensji mojej mamy, jakieś 400 zł.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Bella Hadid w KUSYM BIKINI paraduje w okolicy pięciogwiazdkowego hotelu we Francji. Miłe wakacje? (ZDJĘCIA)

Bella Hadid wciąż wypoczywa na Lazurowym Wybrzeżu. Paparazzi po raz kolejny przyłapali ją na zabawach nad wodą. Tym razem 27-letnia modelka dokazywała w skąpym różowym bikini.
9.

Elegancka Jennifer Lopez posyła ZALOTNE spojrzenia na premierze filmu. U jej boku próżno było szukać Bena Afflecka. Wymownie? (ZDJĘCIA)

Jennifer Lopez i Ben Affleck rzekomo zmagają się z kryzysem małżeńskim. W poniedziałek 54-letnia gwiazda pokazała się na uroczystej premierze swojego nowego filmu. Na grafitowym dywanie pozowała jednak sama...
8.

Joanna Racewicz wyrzuca śmieci z zaparkowanego na zakazie auta, po czym drepcze do parkomatu (ZDJĘCIA)

Joanna Racewicz po raz kolejny została przyłapana na gorącym uczynku. Zdaje się jednak, że zupełnie nie zdawała sobie sprawy z popełnionego wykroczenia. Po zaparkowaniu swojego kompaktowego SUV-a w niewłaściwym miejscu... pospiesznie udała się po bilecik.
7.

Natalia Janoszek podbija czerwony dywan w Cannes u boku Kevina Costnera. Zaliczyła też imprezę, na której występował Tyga (ZDJĘCIA)

Natalia Janoszek nie ustaje w próbach udowodnienia swojej wysokiej pozycji na rynku filmowym. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes prezentowała się niczym najjaśniejsza gwiazda kina. Złakniona celebryckich wrażeń aktorka obskoczyła kilka eventów z udziałem ikon amerykańskiej popkultury.
6.

Hailey Bieber eksponuje CIĄŻOWE KRĄGŁOŚCI na koncercie Billie Eilish (ZDJĘCIA)

Odkąd Hailey Bieber ogłosiła, że oczekuje pierwszego dziecka, to z dumą zaczęła odsłaniać swój ciążowy brzuszek. Ostatnio modelka wybrała się w towarzystwie Justina Biebera na koncert Billie Elish, gdzie zaprezentowała swoje krągłości.
5.

Sienna Miller promienieje na czerwonym dywanie w Cannes. Towarzyszył jej młodszy o 15 LAT partner i dorastająca córka (ZDJĘCIA)

Sienna Miller powraca na wielkie ekrany w głównej roli w nowym filmie Kevina Costnera. Aktorka olśniewała urodą w zwiewnej kreacji zaprezentowanej na święcie kina w Cannes. W dniu premiery wspierał ją znacznie młodszy ukochany oraz debiutująca u jej boku nastoletnia latorośl.
4.

Caroline Derpienski bryluje na KOLEJNYM pokazie w Cannes. Postawiła na ekstrawagancką kieckę od Versace (ZDJĘCIA)

Caroline Derpienski od kilku dni regularnie pojawia się na czerwonym dywanie w Cannes. W sobotę uczestniczyła w pokazie filmu "The Apprentice". Wygląda jak gwiazda z prawdziwego zdarzenia?
3.

RZADKI WIDOK: Iga Świątek pokazała prywatne kadry z Rzymu (ZDJĘCIA)

Iga Świątek po wygranym turnieju WTA w Rzymie w końcu znalazła czas, aby się zrelaksować i zwiedzić malowniczą stolicę Włoch. Tenisistka pokazała się z zupełnie innej strony, internauci byli poruszeni jej postawą.
2.

Jarosław Kaczyński wyznał, że z okazji komunii otrzymał APARAT FOTOGRAFICZNY! Co dostali inni politycy? (WIDEO)

Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym politycy wspominają czasy, gdy szli do Pierwszej Komunii Świętej. Zapytano ich, czy widzieli na oczy otrzymane w dniu przyjęcia sakramentu pieniądze. Niektórzy wyjątkowo się otworzyli.
1.

Tak zmieniał się Krzysztof Rutkowski. Słynny detektyw bez licencji nie zawsze miał "kwadratową" fryzurę (ZDJĘCIA)

Na przestrzeni około trzech dekad funkcjonowania w mediach Krzysztof Rutkowski przeszedł sporą metamorfozę. Zobaczcie, jak zmieniał się 64-letni celebryta. Imponująca przemiana?