Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Telewizja Polska staje w obronie "Szkoły z TVP": "To pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień uczący nasze dzieci"

386
Podziel się:

Co ciekawe, w oficjalnym oświadczeniu TVP nie zabrakło kilku błędów interpunkcyjnych i stylistycznych…

Telewizja Polska staje w obronie "Szkoły z TVP": "To pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień uczący nasze dzieci"
TVP (East News, East News)
bEIMvSOJ

Trzy tygodnie temu polski rząd podjął decyzję o tym, by ze względu na rozprzestrzeniającego się w błyskawicznym tempie koronawirusa, zamknąć szkoły. W efekcie polskie dzieci i młodzież zmuszona jest uczyć się online, co nie jest łatwe zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

W celu ułatwienia domowej edukacji pomysłowa Telewizja Polska zaczęła emitować lekcje dla najmłodszych. Program, który ma na celu pomoc w nauce, nazywa się Szkoła z TVP. Niestety, projekt edukacyjny od razu spotkał się z krytyką ze strony widzów, a odcinki szybko stały się hitem Internetu. Wszystko za sprawą jakości wiedzy przekazywanej uczniom podstawówki, która pozostawia wiele do życzenia.

bEIMvSOL
Zobacz także: <h2>2 mld zł dla TVP. Balcerowicz: tłumaczenie Dudy jest żałosne</h2>

W obronie prowadzących lekcje na antenie TVP postanowiła stanąć sama stacja. Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym o ironio można się dopatrzeć kilku błędów interpunkcyjnych i stylistycznych (zachowujemy oryginalną pisownię):

bEIMvSOR

Poniżanie i dyskredytowanie nauczycieli, którzy realizując swoją misję zdecydowali się zaangażować w projekt edukacyjny, którego celem jest zapewnienie ciągłości nauczania świadczy o niedostrzeganiu powagi sytuacji i wyzwań, które stoją przed naszym społeczeństwem w tej trudnej chwili - czytamy.

W dalszej części komunikatu nie zabrakło przytyków w stronę konkurencyjnych stacji telewizyjnych:

Pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień uczący nasze dzieci w szkołach publicznych, dziś, kiedy poświęcają się i angażują w przedsięwzięcia służące dobru ogółu stają się obiektem drwin i ataków. Jeszcze kilka miesięcy temu te same media, które wspierały nauczycieli w walce o lepsze wynagrodzenia, dziś na podstawie jednostkowych pomyłek stygmatyzują ich. Zachowanie to świadczy o niedojrzałości przedstawicieli mediów komercyjnych oraz o braku solidarności ze społeczeństwem.

A Wy jak oceniacie nauczanie na antenie Telewizji Polskiej?

bEIMvSOS
bEIMvSPm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(386)
Jola
2 lata temu
Panie, które mylą liczby parzyste z parami oraz pani, dla której obwód, promień i średnica to właściwie to samo. Żenada.
Gosccc
2 lata temu
To jest ich tłumaczenie? Cel programu dobry, ale nie może być w nim błędów, bo to przeczy misji.
Nauczycielka
2 lata temu
Jestem nauczycielką. Gdybym tak prowadziła lekcje i moja dyrekcja byłaby na hospitacji dawno bym wyleciała. Wiem, że się powinno wspierać w swoim zawodzie ale te panie lepiej niech nie mówią, że pracują w szkole bo wstyd...
bEIMvSPn
JJJ
2 lata temu
W jednym z odcinków pani "ucząca" biologii powiedziała, że cukrzyce typu 1 mają ludzie których ŚLEDZIONA nie produkuje insuliny. Czy to znaczy że przez ostatnie 8 lat moja trzustka była zdrowa, a problem leży w mojej śledzionie?
SANKA
2 lata temu
Tym gorzej XD
Najnowsze komentarze (386)
uczeń
2 lata temu
JAK BY TO LECIAŁO NA TVN NIE BYŁO BY PROBLEMU. Najlepiej POprowadzi lekcje BRONIARZ.
Anna
2 lata temu
Mam im współczuć ? Z powodu wyjścia na światło dzienne ich niekompetencji? Współczuję ich uczniom ,którzy sami muszą przerobić materiał i nikt się nad nimi nie użala ,że nie opanowali tego materiału przy wystawianiu ocen i egzaminach.
marek figiel
2 lata temu
Nie chcę hejtować Pań prowadzących lekcje , które obnażyły byle jakość TVP . Za pieniądze z abonamentu i liczne dodatki puścić taką chałę , bez sprawdzenia treści , korekty błędów . Chyba że o to chodziło , o poniżenie nauczycieli . Z wyrazami szacunku Marek.
Jacklin
2 lata temu
Ludzie opamietajcie się w dobie epidemii nie macie co robić tylko krytykować te kobiety zostały zlinczowane odpuście wystarczy jestem ciekawa czy ci nauczyciele którzy krytykują jakby stanęli przed kamerą czy by się nie pomylili nikt nie jest nie omylny każdemu zdarza się wpadka współczuję tym nauczycielkom bo zostały wrzucone na głęboką wode bez przygotowania było wydać ich stres proszę się trzymać zanim wrócicie do szkoły już nik nie będzie pamiętał i hejt wyleje się na kogoś innego i już współczuję innej osobie
Zocha
2 lata temu
Podwyżka się należy......
ewka
2 lata temu
Zarówno pan z wieloletnim doświadczeniem jak również pan bez doświadczenia uczący matematyki nigdy nie powinien mówić "raz". Takie słowo jest używane na lekcji języka polskiego a w matematyce mówi się "jeden"
Ania
2 lata temu
Każdy kto teraz tak bardzo krytykuje , ma szansę się wykazać. Zobaczymy jak się każdy sprawdził w roli nauczyciela;) na lekcjach nie jest jak w tv, nie mówi się 25 min bez przerwy, jest interakcja z dziećmi. Żarty ,rozmowy rozwiązywanie ćwiczeń. Nauczyciele też się stresują wystąpieniami publicznymi. Te Panie zostały poddane ocenie wszystkim. Zdalna edukacja to fikcja w naszym kraju, dużo dzieci nie ma dostępu do sprzętów, korzystają w kilka osób z jednego telefonu z internetem, rodzice często nie rozumieją polecen. Nasz system nie był i nie jest przygotowany na taką naukę. Praca nauczyciela 18 h tygodniowo za śmieszne pieniądze,dlatego nauczyciele dorabiają,biorą godziny ponad wymiar. Po za 18- h są jeszcze zebrania konferencje ,szkolenia,przygotowanie się do pracy. Łatwo się ocenia jak się w tym nie jest....praca zdalna z tych jakże łatwych 18-h zrobiło się wiele więcej, pracuje się na telefonie choćby do późnych godzin wieczornych, w weekendy...naprawdę przestanku oceniać i krytykować jak nie mamy pojęcia o tym o czym mówimy....
;))
2 lata temu
Zgadzam się z podwyżkami i wizją dobrze opłacanych nauczycieli. Jednak warunkiem powinno być przesianie ziarna od plew (testy kompetencji, wiedzy i w jaki sposób jest przekazywana). Bez dobrej pensji każdy lepszy nauczyciel zniknie w odmętach rynku pracy zmieniając zawód np. ex- nauczycieli języków obcych spotyka się w korpo. Problemem jest niska jakość kadry, zarobki i problem zmiany okupujących stanowiska nienadających się do tej pracy dinozaurów. Sama znam przykład fizyka ,który co kilka minut pyta o czym przed chwilą mówił plus dzieciaki liczą ile razy użył swojego ulubionego słowa. Jeśli cała klasa korzysta z korepetycji to coś jest nie tak. Takich przykładów każdy zna na pęczki. Te nauczycielki to jedynie wierzchołek góry lodowej. Stres przed kamerą? Fatalne wykonanie nagrania? Lepsze i bardziej wartościowe nagrania edukacyjne widziałam na yt. Czy zawód ten nie polega na wystąpieniach publicznych? Po latach pracy przeprowadzenie go przed kamerą nie powinno stanowić problemu. Jeśli tym "nauczycielkom" zależało na zniszczeniu reputacji nauczycieli. To się im udało celująco.Brawo!!
bEIMvSPf
Gość
2 lata temu
Panie biedne teraz się tłumaczą, że im kazano. Żaden dyrektor nie może wydać polecenia służbowego, aby wystąpić w telewizji. One są nauczycielkami, a nie aktorkami. Chyba, że wszyscy są zwolennikami Pis-u. Dostały 250 zł za godzinę brutto, a to jest kilka razy więcej niż nadgodzina nauczyciela dyplomowanego. Stres, to jest jak się stoi przed ludźmi, a tam nie było ludzi. One się w ogóle nie uśmiechały, też im ktoś kazał? Poszły dla kasy i sławy.
Monika
2 lata temu
Ja im współczuję i podziwiam, że chce im się coś zrobić dla innych, kiedy cała reszta tylko krytykuje. Sama jestem nauczycielką i pewnie nie raz popełniłam jakiś błąd, bo kto z nas ich nie popełnia. A najbardziej denerwują mnie inni krytykujący nauczyciele (również wśród moich znajomych), którym do idealnego (a czasami nawet przeciętnego) nauczyciela jest bardzo daleko.
Www
2 lata temu
Kolezanki dzieci chodzily do podstawowki w ktorej uczyly re Panie. Twierdzi, ze tak jak nabwizji bylo codzień w szkole..
adelajda
2 lata temu
Skoro tak się uczy nasze dzieci jak pokazuje się na wizji, to może p. nauczycielki wrócą do szkoły podstawowej i może się czegoś nauczą.
waa
2 lata temu
szkoda ich ,ale batami raczej ich nie zmuszano,jak się nie czuję na siłach to nie idę ,tym bardziej że stres może każdemu namieszać w głowie
Inga
2 lata temu
Ja bardzo przepraszam, czy te panie znalazły się z łapanki? Zostały zmuszone siłą? Wiedziały na co się piszą, no i poziom tych błędów. ... akurat znam te szkołę i szczerze mowiac, trochę nie jestem zaskoczona.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEIMvSPY
bEIMvSPZ
bEIMvSQa
bEIMvSQb
bEIMvSQc
bEIMvSPH