Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

W USA też nie chcą Tadeusza Rydzyka! Grozi mu zakaz głoszenia kazań na terenie całego kraju

132
Podziel się

Miesiąc temu dyrektor Radia Maryja dostał od kanadyjskiego arcybiskupa zakaz odprawiania mszy i spotykania się z wiernymi w tamtejszych parafiach.

W USA też nie chcą Tadeusza Rydzyka! Grozi mu zakaz głoszenia kazań na terenie całego kraju
Tadeusz Rydzyk nie będzie mógł głosić kazań i organizować zbiórek w USA? (Getty Images)
bEhYqbyZ

Nie od dziś wiadomo, że gdyby nie hojność wiernych i oddanych słuchaczy radia Maryja, biznesy jego szefa, Tadeusza Rydzyka, nie kręciłyby się tak żwawo. Wykorzystujący łatwowierność ludzi i chętnie nimi manipulujący "ojciec" bez skrupułów wyciąga rękę po pieniądze, które płyną do niego szeroką strugą nie tylko z Polski, ale i ze świata.

Może się jednak okazać, że z czasem strumień gotówki zacznie słabnąć. Miesiąc temu kanadyjski arcybiskup Edmonton Richard Smith zakazał bowiem Rydzykowi odprawiania mszy i spotykania się z wiernymi w tamtejszych parafiach. Teraz z podobną inicjatywą wystąpiło Centrum Szymona Wiesenthala, międzynarodowa agencja żydowska z siedzibą w Los Angeles, która ma się zajmować zachowaniem pamięci o Holokauście i ochroną praw człowieka.

bEhYqbzb
Zobacz także: Tadeusz Rydzyk dzwonił do Kaczyńskiego. Ks. prof. Alfred Wierzbicki: to rodzaj korupcji

Centrum wdrożyło właśnie procedury, których efektem ma być zakaz głoszenia kazań i prowadzenia zbiórek pieniężnych na terenie USA przez Tadeusza Rydzyka. W obu przypadkach argumentem za odebraniem szefowi radia Maryja możliwości kontaktu z Polonią i zbierania wśród niej pieniędzy jest sprzeciw wobec mowy nienawiści płynącej z mediów Rydzyka, głównie chodzi o treści antysemickie i homofobiczne.

bEhYqbzh

W przypadku amerykańskiego zakazu w sprawę zaangażował się Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia. W rozmowie z Wyborczą powiedział, że Centrum Wiesenthala skontaktowało się z nim i przekazało sprawę do biura w Chicago, gdzie mieści się największe skupisko Polonii w USA. Właśnie w Chicago istnieją najlepiej w USA zorganizowane struktury rozgłośni Rydzyka.

Jeżeli chcemy zaprzestać rozprzestrzeniania tej mowy nienawiści Rydzyka, to oczywiście musimy obciąć fundusze. To jest najważniejszy krok. Bez funduszy będzie mu ciężko szerzyć swoje poglądy na falach radiowych, przez internet i osobiście oczywiście też - stwierdził Lukaszuk w rozmowie z Wyborczą.

Dobry pomysł?

bEhYqbzi
bEhYqbzC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(132)
Aja
8 miesięcy temu
Odciąć gościa od gotówki, od razu spotulnieje. To co on gada, przynosi wstyd naszemu krajowi za granicą również
Gosc
8 miesięcy temu
To biznesmen a nie ksiądz, więc w ogóle nie powinien wygłaszać kazań. To również człowiek wielkiej nienawiści do innych nacji i wielkiej miłości do pieniądza.
Babcia
8 miesięcy temu
A kiedy w polsce dostanie zakaz?
bEhYqbzD
Gość
8 miesięcy temu
W Polsce też Go nie chcemy.
Ewa
8 miesięcy temu
Jak tam SARS-CoV-2. Ile obstawiacie dzisiaj zakażeń?
Najnowsze komentarze (132)
Ooooooo
8 miesięcy temu
Bardzo dobrze!!!
WM-S 70
8 miesięcy temu
Wydaje mi się ,że napisałam grzecznie i spokojnie,ale nie daj Boże,aby ten pan stanął na drodze mojemu synowi
WM-S 70
8 miesięcy temu
Jaki ojciec,czyj ojciec,ludzie rozpusciliście go tymi ogromni darowiznami a ona szasta nie swoją kasa i uważa się za kogoś kim nie jest i nigdy nie będzie Ksieżulo bez święceń W
231
8 miesięcy temu
łezka w oku sie az kręci?
Dobregodnia
8 miesięcy temu
Oj tam, oj tam, Jaro mu nie da krzywdy zrobić, słuchacz = wyborca.
oliwka
8 miesięcy temu
brawo odciąć go od kasy
Gosc
8 miesięcy temu
👏👏👏👏👏
Bbbbbb
8 miesięcy temu
Posłuchajcie co on mówi , a dopiero potem oceniajcie i hejtujcie. Zwalczają go bo mówi prawdę.
bEhYqbzv
Ooooo
8 miesięcy temu
Posłuchajcie co on mówi , a dopiero potem oceniajcie i hejtujcie. Zwalczają go bo mówi prawdę.
Marzi
8 miesięcy temu
Przez takich właśnie księży ludzie odchoda z kościoła
Piotr
8 miesięcy temu
To ciekawe, że nigdy kościół nie zabrał głosu aby wspomóc rodaków pomocą podczas pendemii ogłaszając wezwanie do pomocy w opiece nad chorymi zakonnicom i zakonnikom. Jest ich tyle ,że stanowiliby wielkie wsparcie.A gdzie w tym ksiądz Dziwisz???
Ela
8 miesięcy temu
Przede wszystkim legalnie ograbia ludzi naiwnych a często biednych z pieniędzy
Nel
8 miesięcy temu
Kiedy tu te barany przejrzą na oczy i zamknął tego naciągacza?????
Xxx
8 miesięcy temu
Po ojcu powinien nazywać się Kardaszewski. Ale nie nosi nazwiska po ojcu (…) Jako nieślubne dziecko, dostał nazwisko po mężu matki. Żaden kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza, a wrócił jako ojciec… CUD? - dowiadujemy się z popularnego wpisu na Facebooku, udostępnionego m.in. przez Krystynę Jandę.
...
Następna strona
bEhYqbzX