Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
|

To koniec sądowych przepychanek o spadek po Krystynie Sienkiewicz! Było co dziedziczyć...

146
Podziel się:

Krystyna Sienkiewicz zmarła w 2017 roku, a cały swój majątek, w tym dom na warszawskich Bielanach, przepisała swojemu bratankowi Kubie Sienkiewiczowi, wokaliście Elektrycznych Gitar. Wkrótce okazało się jednak, że po spadek po zmarłej artystce zgłosili się jeszcze inni członkowie rodziny.

To koniec sądowych przepychanek o spadek po Krystynie Sienkiewicz! Było co dziedziczyć...
To KONIEC sądowych przepychanek o spadek po Krystynie Sienkiewicz: "Sprawa się prawomocnie zakończyła" (AKPA, FORUM)

Krystyna Sienkiewicz, aktorka teatralna, filmowa i pisarka, zmarła w 2017 roku. W 2014 roku przeszła udar mózgu, a rok później okazało się, że ma czerniaka oka. Artystka odeszła na skutek komplikacji spowodowanych infekcją układu oddechowego, pozostawiając po sobie niemały majątek. Spadek po Sienkiewicz poróżnił jednak rodzinę, która przez kilka lat ciągała się po sądach.

Prawa do majątku rościła sobie wspomniana już adoptowana córka Krystyny, która przez wiele lat nie miała kontaktu z mamą, bo ich relacje nie były najlepsze. Sienkiewicz w wywiadach opowiadała, że Julia zamieniła jej życie w koszmar. Mimo że pod koniec życia wybaczyła jej wszystkie krzywdy, to wykluczyła ją z dziedziczenia majątku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowa fala WAGs i Sylwester bez Rodowicz

Chciała mnie zabić. Przychodziła pod dom, wykrzykiwała. Czasem żałuję, że ją adoptowałam. Wiele w nią włożyłam miłości, energii, kupiłam mieszkanie. Skończyła kurs modelek, fryzjerski, manikiuru, pedikiuru, wszystko, co chciała, ale nigdzie długo miejsca nie zagrzała - cytował Sienkiewicz "Dobry Tydzień".

Teraz, po kilku latach sądowych batalii, sprawa znalazła swój finał. Jak informuje "Fakt", w czerwcu odbyła się ostatnia rozprawa, a sąd spełnił ostatnią wolę zmarłej Krystyny Sienkiewicz. Mimo że przed uprawomocnieniem wyroku istniało prawdopodobieństwo, że adoptowana córka będzie wnosić o apelację - finalnie z niej zrezygnowała, więc wyrok uprawomocnił się we wrześniu 2022 roku.

Sprawa się prawomocnie zakończyła. Zgodnie z tym orzeczeniem Jakub Sienkiewicz w całości uzyskał spadek po ciotce Krystynie Sienkiewicz - powiedział w rozmowie z serwisem mecenas Adam Bratkowski, prawnik lidera Elektrycznych Gitar.

Kuba Sienkiewicz postanowił szczególnie oddać hołd zmarłej artystce, bo zadedykował jej swoją najnowszą płytę "Moja Bańka", która będzie mieć premierę 8 grudnia. Szczególne podziękowania otrzymała również mama piosenkarza. W rozmowie z "Faktem" muzyk przyznał, że w ten sposób chciał uhonorować ciotkę, która "z powrotem sprowadziła go na warszawskie Bielany" i mamę, która "ukształtowała go jako lekarza".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(146)
gigi
2 miesiące temu
I bardzo dobrze, należy uszanować wolę zmarłych
Smutne
2 miesiące temu
To w sumie przykre jak rodzina nie potrafi uszanować woli zmarłej tylko rzuca sie jak sępy na to co po niej zostało i ciąga po sądach latami... swoją drogą też bardzo smutne ze adoptowana córka nie potrafiła oddać tej miłości która Pani Krystyna w nią włożyła i mieć chociażby poprawnych relacji, ale po śmierci próbowała wyrwać pazurami jak najwięcej....
xcvb
2 miesiące temu
Nigdy nie zrozumiem idei "zachowku". Przeważnie zwracają się po niego pociotki którzy za życia mieli wylane na daną osobę. Skoro zapisuje komuś spadek to tak ma być i koniec. A nie że coś mi się należy bo to moja ciotka w 8 pokoleniu...
Wer
2 miesiące temu
Jak w 99% polskich rodzin
Narysuj
2 miesiące temu
To była wspaniala kobieta!
Najnowsze komentarze (146)
Edyta
2 miesiące temu
Wiem coś o tym - jak latami zajmowaliśmy sie starszym wujostwem. Zakupy, lekarze, święta, imrezy na które zjeżdżała się ochoczo rodzina a które ja ku uciesze cioci szykowałam po nocach a potem po nocach sprzątam i nawet czasem z braku czasu w nich nie uczestnicząc.Potem zniedołężnienie zupełne i przez lata zero własnego życia . Po zapisie na nas domu rodzina była pełna obrazy bo wydawało sie im że wystarczy przyjechać na święta aby być wymienionym w spadku. No tak to nie działa niestety. Nikt go jednak nie miał odwagi podważyć - chociaż kilku się odgrażało. A ja po tym doświadczeniu, które nie było naszym celem ani zamiarem- poprostu byliśmy najbliżej tych ludzi i się nimi zopiekowaliśmy - wiem, że to była cieżka całodobowa służba dwojgu kapryśnym starcom , często niewdziecznym i złośliwym. I gdyby mi przyszło raz jeszcze przyjąć takie wyzwanie do zdecydowanie odmówiłabym nawet za propozycję dziedziczenia majątku.
sedesiak
2 miesiące temu
Zachowek jest dla żon i dzieci z wcześniejszych małżeństw, ponieważ pod koniec życia spisywane są testamenty, nierzadko z naruszeniem prawa i śmietankę spija druga żona, a nie pierwsza i nie dzieci z pierwszego małżeństwa. Zachowek musi pozostać. W niektórych krajach jest wyższy niż w Polsce.
Normalny
2 miesiące temu
Brawo, bo taka była jej ostatnia wola i koniec, to samo co u Krawczyka gdzie pseudo synek próbuje coś uszczknąć!
No i dobrze
2 miesiące temu
Jakub widocznie odpalił coś córce zmarłej i dlatego odstąpiła ona od apelacji. Bratanica nie miała żadnych podstaw, żeby kwestionować testament, bo dzieci rodzeństwa nie mają prawa do zachowku. Może było jej żal, że została pominięta, ale zmarły nie musi rozdzielać majątku ''sprawiedliwie'', tylko może jak chce.
Ela
2 miesiące temu
Pani Krystyna kupiła mieszkanie adoptowanej córce, która ją krzywdziła, a Krawczyk rodzonemu synowi nie kupił chociaż to on skrzywdził. I kto tu jest katolikiem.
Zgon 528
2 miesiące temu
Testament sporządzony za życia, kiedy jeszcze człowiek był poczytalny,bez przymusu osób trzecich powinien być uprawomocniony od razu a nie jakieś czekanie !!!!!!!
Hihot
2 miesiące temu
Tutaj wola zmarłej ważna ale u Krawczyków już nie😀
Jarek
2 miesiące temu
Brawo !zarówno Pani Krysia jak i jej bratanek Kuba to porządna Firma !
Ale
2 miesiące temu
mogło być tak, że to adoptowane dziecko miało być taką służącą, opiekunką na starość. Kopciuszkiem, który za łaskę adopcji ma być niewolnikiem i nic wiecej nie chcieć, zamiast być kochanym dzieckiem, któremu daje się wsparcie. A jak chciała dziewczyna też mieć własne życie, a nie spłacać pańszczyznę to z zemsty pokazali jej że jest dla nich nikim
Zyta
2 miesiące temu
Po spadek to zawsze się rodzinka znajdzie, ale tylko Kuba Sienkiewicz i jego rodzinna od zawsze się aktorką zajmowali. Nie raz wspominała o tym w wywiadach że ma w nich oparcie. Więc spadek w całości im się należał.
dama
2 miesiące temu
wspaniale sobie radziła, miała talent także do finansów, nie biadoliła, jak niektóre gwiazdy z niskimi emeryturami...
Gosc.
2 miesiące temu
Napisali ze było o co walczyć tzn.o co .Samo życie
Mmm
2 miesiące temu
To była cudowna kobieta!
Ewa
2 miesiące temu
Za życia mają w nosie a po śmierci liczą na kokosy żenada
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie