Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Meghan Markle inspiracją do stworzenia... nowego czasownika w języku angielskim. "Wyraża szacunek do samego siebie"

70
Podziel się

Zobaczcie, jak wykorzystać modny zwrot w codziennej mowie.

Meghan Markle inspiracją do stworzenia... nowego czasownika w języku angielskim. "Wyraża szacunek do samego siebie"
Meghan Markle, książę Harry (East News)
bEiAPRqZ

Dziś trudno już uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu Meghan Markle była znana głównie widzom serialu "W garniturach". Za sprawą małżeństwa z księciem Harrym amerykańska aktorka szybko zyskała międzynarodową rozpoznawalność. Wraz z nagłym wzrostem popularności księżna Sussex regularnie padała również ofiarą negatywnych komentarzy. Wielu miłośnikom brytyjskiej monarchii nie podobało się bowiem wielokrotne łamanie przez Markle oficjalnego protokołu oraz publiczne wypowiedzi jej wyjątkowo żądnych atencji krewnych.

bEiAPRrb

Po wielu miesiącach rozmów książę Harry i jego małżonka postanowili wycofać się z życia na królewskim dworze i wraz z małym Archiem rozpocząć nowy rozdział w Kanadzie. Książę Sussex jakiś czas temu publicznie oświadczył, że chociaż porzucenie dotychczasowych obowiązków nie było dla niego łatwe, usunięcie się w cień okazało się być jedyną szansą małżeństwa na normalną przyszłość. Jak można się było spodziewać "Megxit" znalazł zarówno swoich zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Wielu zdawało się całkowicie rozumieć, że para ma zwyczajnie dość medialnej nagonki. Inni natomiast zarzucali im ośmieszenie brytyjskiej monarchii, a Meghan posądzali o manipulowanie mężem.

Obecnie Markle wraz z mężem mieszka w Kanadzie i nic nie zanosi się, żeby w najbliższej przyszłości wybierała się na wycieczkę do Zjednoczonego Królestwa. Wygląda jednak na to, że byłej księżnej udało się odcisnąć swoje znamię na tamtejszej kulturze. W mediach właśnie pojawił się całkiem nowy czasownik "to Meghan Markle", którego znaczenie jest ściśle związane z ostatnimi wydarzeniami w życiu żony Harry'ego.

bEiAPRrh

"to Meghan Markle" - cenić siebie i swoje zdrowie psychiczne na tyle, żeby opuścić pomieszczenie/sytuację/środowisko, w którym twoje prawdziwe ja nie jest mile widziane

Zwrot ten kilka dni temu zadebiutował w sieci za sprawą użytkowników platformy Twitter. Frazę postanowił jednak spopularyzować brytyjski The Guardian, który oprócz definicji, zaprezentował również swoim czytelnikom kilka przykładów wykorzystana sformułowania w codziennej mowie.

Zdaniem redakcji Guardiana czasownik inspirowany Meghan Markle jest swego rodzaju "odą", wyrażającą "szacunek do nas samych". Zwrot "to Meghan Markle something" z powodzeniem możemy więc zastosować w sytuacji, gdy planujemy zafundować sobie spokojny wieczór i odpowiednią dawkę snu, zamiast stresującego telefonu do ekspartnera.

Man, when I go out tonight, I am so going to Meghan Markle it

bEiAPRri

I totally Meghan Markled my ex last night and never returned his texts

Czasownika "Meghan Markle" możemy również z powodzeniem użyć do opisania swoich zawodowych planów. Nie chodzi jednak bynajmniej o kurczowe trzymanie się posady, która na dłuższą metę nie oferuje nam szerszych perspektyw. Wraz z zastosowaniem tej frazy mamy zrozumieć swoją wartość i poszukać szczęścia w miejscu, w którym zostaniemy docenieni.

I’m considering Meghan Markling: they haven’t given me a raise in two years, and I’d have better options working as an Instagram influencer than staying in this loveless work marriage.

Myślicie, że czasownikowi "Meghan Markle" uda się podbić serca językoznawców?

bEiAPRrj
bEiAPRrk
bEiAPRrC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(70)
Matyska
rok temu
Większej głupoty dawno nie czytałam ☺️
Żenada
rok temu
Jak w tych czasach łatwo zostać kimś . Żenada , wstyd i nic więcej
Ash
rok temu
Ja pier.dole.....
bEiAPRrD
Nik nikt
rok temu
Ale ogólny zamysł stwierdzenia jest pozytywny. Trzeba dbać o siebie, bo jeśli ty o siebie nie zadbasz nikt tego nie zrobi.
Takaprwda
rok temu
Dla was to chyba najlepiej byłoby gdyby się zabiła, wtedy pisałybyście komentarze "MEDIA JĄ ZNISZCZYŁY!", "Bidula :(" Itp
Najnowsze komentarze (70)
Jacek
rok temu
A już myślałem że to będzie o "nie jachiruj"
Marg
rok temu
Żadna nowość, po prostu kolejny eufemizm na „mam wszystko w tyle” oraz egoizm. Stare jak świat!
gosc
rok temu
zenada
Tutturrut.
rok temu
Ofiarą komentarzy?Komentarze nie czynią osoby ofiarą. Przestępstwo nie zostało dokonane.Ona to feministka narcyz. Zniszczyła już rodzinę królewską a Harrego wyżuje i wypluje i tyle było z gościa( tzn pantoflarza ) a wcześniej to był gość z zasadami.
Usa
rok temu
Ale beka a wydzwieng zostabie negatywny jako kokietka,bezwgleda baba iyd
Nick
rok temu
Co za głupoty...
Bobo
rok temu
Ludziom się nudzi ewidentnie....
Asok
rok temu
I dobrze że zrobiła po swojemu, wcześniej zarabiała są na siebie i była niezależna więc nie musiała teraz też się nikomu kłaniać
bEiAPRrv
qwerty
rok temu
Weszła do rodziny królewskiej wiedząc na co się pisze, próbowała ich sobie podporządkować, ale się nie dali, to strzeliła focha i się wypisała z rodziny. Na co ona kurna liczyła?
anty
rok temu
To powinien być skrót od - bezwzględna tupeciara
ona
rok temu
Dobre ;DDDD
Claudia
rok temu
Pudel, pomyliliście Tłusty czwartek z Prima Aprilis!
Ania
rok temu
Biedna kobieta do gadania pewnie nic nie miała A oberwalo jej się najbardziej....Myślę że jakby każdy był w centrum kpin to by chciał uciec i zacząć życie od nowa....Ja mimo wszystko ja lubię i współczuję takiej sytuacji...
Psyt
rok temu
Jest już takie słowo. Brzmi "narcyzm".
...
Następna strona
bEiAPRrX