Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Top of the Top Sopot Festival. Piotr Jacoń, ojciec transpłciowego dziecka, apeluje o tolerancję : "Każdy z nas może stać się mniejszością"

151
Podziel się:

Kilka miesięcy temu Piotr Jacoń wyznał, że jego córka dokonała coming outu jako osoba transpłciowa. Podczas jubileuszu TVN24 na Top of the Top Sopot Festival dziennikarz postanowił poruszyć wątek tolerancji.

Top of the Top Sopot Festival. Piotr Jacoń, ojciec transpłciowego dziecka, apeluje o tolerancję : "Każdy z nas może stać się mniejszością"
Top of the Top Sopot Festival. Piotr Jacoń z apelem o tolerancję (East News, Materiały prasowe)
bETLocad

W czwartkowy wieczór w Operze Leśnej odbył się koncert z okazji 20-lecia TVN24. W związku z jubileuszem stacji tym razem w rolach konferansjerów Top of the Top Sopot Festival mogliśmy podziwiać jej największe gwiazdy. I tak na scenie pojawili się m.in. Monika Olejnik, Piotr Kraśko, Diana Rudnik, Grzegorz Kajdanowicz, Dorot Gardias czy Andrzej Morozowski.

Jednym z prowadzących Top of the Top Sopot Festival był również Piotr Jacoń. Dziennikarz TVN 24 pojawił się na scenie pod koniec koncertu w towarzystwie redakcyjnej koleżanki Anny Jędrzejowskiej. Podczas wystąpienia Jacoń wspomniał o tym, jak osobiste przeżycia wpływają na pracę dziennikarza. Tym samym odniósł się do własnych doświadczeń - jakiś czas temu w rozmowie z "Repliką" dziennikarz przyznał bowiem, że jego córka dokonała coming outu jako osoba transpłciowa.

bETLocaf

Wzrok nam się wyostrza za sprawą naszych osobistych doświadczeń. Ja tak miałem, kiedy rozmawiałem z rodzicami, jak się okazało, takimi jak ja, osób transpłciowych w Polsce. Wiele godzin przegadaliśmy i oni stali się bohaterami. Mam nadzieję, że także Waszymi reportażu "Wszystko o moim dziecku" - mówił ze sceny.

Jacoń postanowił także wykorzystać okazję, by zaapelować do widzów koncertu w Sopocie o tolerancję i walkę o prawa mniejszości.

bETLocal

Udało się dostrzec te dzieciaki ukryte za jedną z liter LGBT. Ktoś bardzo mądry powiedział mi kiedyś, że wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo każdy z nas, niespodziewanie, może nagle się tą mniejszością stać: bo zachoruje, bo zbiednieje, bo się zestarzeje, albo straci władzę - stwierdził dziennikarz, a na widowni rozległ się gromki aplauz.

Walcząc o prawa mniejszości, walczymy o nas, o naszą godność - dodał Jacoń, co Jędrzejowska skomentowała krótkim hasłem: "Stop wykluczeniu".

Przypomnijmy, że Piotr Jacoń otworzył się na temat coming outu córki w czerwcu w rozmowie z magazynem "Replika". Dziennikarz zdradził, że po wyznaniu Wiktorii wraz z żoną "automatycznie weszli w tryb: pełna akceptacja", zapewniając dziecku miłość i wsparcie.

To była spokojna rozmowa. Gdy się skończyła, oboje się rozpłakaliśmy - wspominał.

bETLocam
bETLocan
bETLocaG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(151)
Oby
4 miesiące temu
Oby wszyscy mogli żyć bez hejtu i poniżania.
xxx
4 miesiące temu
"...w rozmowie z "Repliką" dziennikarz przyznał bowiem, że jego córka dokonała coming outu jako osoba transpłciowa.". A kilka linijek dalej: "Przypomnijmy, że Piotr Jacoń otworzył się na temat coming outu córki w czerwcu w rozmowie z magazynem "Replika".". - Unicorn, BOWIEM nie powtarzaj się! BOWIEM my czytamy ze zrozumieniem.
Molo
4 miesiące temu
Człowieku, to był koncert, a zrobiliście sobie z tego festiwal prywatnych żali i aluzji politycznych. Już musieliście tego wieczoru wspomnieć o wszystkim, nawet o tym, że macie transpłciowe dzieci. Ludzie przychodzą na koncert z zamiarem słuchania muzyki, a nie waszych bolączek - to tak na przyszłość.
bETLocaH
bbb
4 miesiące temu
skoro od noworodka wbija się dziecku chore teorie, że jest bezpłciowe, albo może sobie wybierać płeć w każdym momencie życia i być nawet muchomorem, to potem dzieciakom odbija i nie ma to nic wspólnego z prawdziwą tożsamością płciową - ludzie czujący, że są innej płci, pragnący to zmienić , byli zawsze, ale taka skala nie wiedzących, czym i kim są jest efektem braku wychowania , braku prawdziwych autorytetów i priorytetów w życiu i totalnego odmóżdżenia ludzi dumnie nazywających się rodzicami; takie mieszanie młodym ludziom w głowach szkodzi im, a porypane życie będzie tego efektem
Gość
4 miesiące temu
Takiej propagandy od dawna nie widziałem. Od artystów , celebrytów oczekiwałem innych wrażeń. Festiwal schodzi na psy. Proszę przestać epatować swoimi preferencjami seksualnymi, bo nikogo to nie interesuje.
Najnowsze komentarze (151)
Kalina
3 miesiące temu
Szacun dla Pana Piotra!
ramzes
3 miesiące temu
Jeśli ktoś jest dobrym człowiekiem, nie interesuje mnie, kim się czuje i z kim sypia. Środowisko LGBT domaga się tolerancji a sami plują na katolików i sprawy, które są dla wierzących świętością. Wspiera ich w tym tak samo zakłamany TVN, który wyciera sobie gębę hasłami o tolerancji i demokracji. Tolerancja powinna działać w obie strony.
Jkkas
3 miesiące temu
Dziecko jest beneficjentem braku czasu który poświęcają mu rodzice , braku uwagi jakie treści czyta , z kim się spotyka , co robi przed komputerem , barku zainteresowań itp kiedyś były różne mody , dzieci kwiaty , spodnie dzwony . Dziś są tatuaże i transpluciowe dzieci :(((( idą wieki ciemne jak kiedyś średniowiecze i następne pokolenia na nowo będę odkrywać koło oraz zasady Newtona :((( pod warunkiem ze nie wszyscy skupia się na byciu celebryta i robieniem tatuażow oraz zastanawiani się oby natura się nie pomyliła i czasami czy niejestm koniem , jaszczurka czy innym szczurem .
...
3 miesiące temu
Nie narzucajcie ludziom tolerancji. Chce to toleruje nie chce nie toleruje. Nie interesuje mnie co ona z kim i jak i gdzie, nie muszę tego wiedzieć ani tolerować.
Kazik
3 miesiące temu
Bardzo mądre i ważne słowa
XYZ
3 miesiące temu
KAŻDY CZŁOWIEK JEST ; NAWET ;JEDYNOŚCIĄ
Kris kros
3 miesiące temu
Taka Córka to kara boska Pozostaje się tylko Modlić MOZE Z CORKI WYJDZIE SZATAN
Juki
3 miesiące temu
Z calym szacunkiem ale takie rzeczy nie sa normalne. Jesli plec jest okeslona przez narzady rodne. To tak jest i juz. Czy malpa nagle chce zostac gorylem? No nie! Nie ma takiej Wiec po co zaklinac rzeczywistosc ? Bo po co operacje? leczenie hormonami ? Jaki to ma sens? Chcesz byc z kobieta ? Badz! Chcesz byc z mezczyzna? badz! I tyle! Nie napychsj kieszeni tym co maja to w powazaniu.
bETLocaz
Gość
4 miesiące temu
Zadziwiające jak nawołujemy do tolerancji wszystkiego co jest modne w tych czasach...i jednocześnie hejtuje się katolików, osoby wierzące w Boga.Bo co ,bo to nie modne,nie popularne?Jak ktoś dokona coming outu to brawa za odwagę a jak powie, że jest wierzący to się go ciemnogrodem nazywa.Ot takie czasy.
Casper
4 miesiące temu
Panie Piotrze. Nie istnieje prawo, które zmusiłoby kogokolwiek do tolerancji, akceptacji czy miłości. Nie trzeba być osobą LGBT aby doświadczyć dyskryminacji. Nie da się również przekonać nikogo do siebie hejtem, zwłaszcza jeżeli jest się w mniejszości. W całej historii ludzkości taka sztuka nikomu się jeszcze nie udała. Na szczęście coraz więcej osób LGBT odcina się od ideologicznej strony tęczowych ruchów. Chcą być traktowani jak indywidualiści z własnymi poglądami, bez konieczności tłumaczenia się z nich przed fanatycznymi aktywistami. Uczulam pana na porzucenie przekonania, że Polacy są narodem nietolerancyjnym. Nie są. Ale ideologiczna warstwa LGBT zniechęca nawet sojuszników. To droga donikąd. Nienawiść rodzi nienawiść. Nie pozwólmy aby zgniłe jabłka w obu społecznościach determinowały relację większości. Życzę szczęścia dla córki.
WSPIERAM
4 miesiące temu
Mądre słowa!
666
4 miesiące temu
Koncert świetny , ukazał stan na dziś .Hejtujcie prawi
gal
4 miesiące temu
facet puknij sie w czoło. na co ty narazasz dzieciaka. trnspłciowe dziecko. czy ty wiesz do jakiego wyboru go zmuszasz . To dziecko, niech się cieszy zyciem jako dziewczyna czy chłopiec w zaleznosci co ma w majteczkach.Dla zaspokojenia swego ego zabieracie dzieciom dzieciństwo. gadacie im bzdury, zmuszacie do podejmowania takich decyzji. Porabało was.
Hehe
4 miesiące temu
Człowiek może sobie wile wmówić i wierzyć .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETLocbs
bETLocbt
bETLocbu
bETLocbv
bETLocbw
bETLocbb