Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|

TYLKO NA PUDELKU: Janusz Palikot ZERWAŁ współpracę z Żurnalistą!

53
Podziel się:

Janusz Palikot był sponsorem podcastu Żurnalisty. W obliczu ostatnich doniesień na temat poważnych problemów celebryty biznesmen postanowił wycofać się ze współpracy, co potwierdził w rozmowie z Pudelkiem.

TYLKO NA PUDELKU: Janusz Palikot ZERWAŁ współpracę z Żurnalistą!
Janusz Palikot zerwał współpracę z Żurnalistą! (AKPA, Facebook, Gałązka)

Jeszcze do niedawna o Żurnaliście najczęściej mówiło się w kontekście kolejnych odcinków jego autorskiego podcastu, w którym wyjątkowo chętnie zwierzali się przedstawiciele rodzimego show biznesu. Dziennikarskie śledztwa Pudelka oraz Spider's Web rzuciły jednak zupełnie inne światło na postać tajemniczego celebryty. Okazało się bowiem, że Dawid S. może mieć na sumieniu kilka poważnych przewinień, a konkretniej gigantycznych, niespłacanych przez lata długów. Jak udało się ustalić Pudelkowi, Żurnalista jedynie Poczcie Polskiej jest dłużny ponad 200 tysięcy złotych, a całą sprawą zajmuje się obecnie sąd. Ponadto przeciwko mężczyźnie toczy się także sprawa z powództwa dwóch osób fizycznych - którym ten winien jest ponad 230 tysięcy. To jednak niejedyne doświadczenia Żurnalisty z wymiarem sprawiedliwości.

Nie da się ukryć, że Żurnalista mierzy się obecnie z poważnym wizerunkowym kryzysem, który nie pozostanie raczej bez wpływu na jego poczynania zawodowe. Niedawno do kontrowersji wobec mężczyzny odniosła się na przykład podcasterka Justyna Mazur, zapewniając, że w przyszłości nie ma najmniejszego zamiaru współpracować z Dawidem S. Żurnalista zdążył już skomentować ostatnie doniesienia na swój temat, publikując w sieci obszerne oświadczenie. Mężczyzna przeprosił i wytłumaczył się ze swoich czynów, zapewniając, iż udało mu się już spłacić część wierzytelności. Zapowiedział także, że zrobi wszystko, by odzyskać zaufanie fanów.

Jak się okazuje, tłumaczenia Żurnalisty nie dla wszystkich okazały się dostatecznie przekonujące. Doszły nas bowiem słuchy, że ze współpracy z celebrytą zdążył już zrezygnować Janusz Palikot. Były poseł, który obecnie spełnia się jako biznesmen, do tej pory był jednym ze sponsorów podcastu Żurnalisty.

Postanowiliśmy więc skontaktować się z Palikotem. W rozmowie biznesmen potwierdził, że faktycznie nie finansuje już programu Żurnalisty. Jak zdradził, powodem zerwania współpracy były ostatnie doniesienia na temat przeszłości i problemów prawnych celebryty. Zdaniem Palikota sponsorowanie programu Dawida S. byłoby wręcz równoznaczne ze współodpowiedzialnością za jego czyny.

Zobacz także: Oszust ze Spotify i Antek Królikowski pokonany przez własną federację

Informacje zaprezentowane przez media na temat przeszłości i trwających problemów prawnych Żurnalisty były powodem podjęcia natychmiastowej decyzji o rozwiązaniu umowy o współpracę. Sponsorowanie wydarzenia oznacza współodpowiedzialność. Każdy ma prawo do błędu, ale ranga podniesionych zarzutów uniemożliwia utrzymanie współpracy - przekazał Pudelkowi Janusz Palikot.

O finansowym udziale Palikota w tworzeniu podcastu informowano słuchaczy na samym początku kolejnych odcinków jego internetowego programu, "Rozmowy bez kompromisów". Tuż przed rozpoczęciem rozmów odbiorcy Żurnalisty mogli więc usłyszeć następujący komunikat:

Partnerem podcastu w 44 procentach jest Janusz Palikot.

Warto dodać, że rozmowy Żurnalisty objęte są także patronatem płockiego dealera samochodów Mercedes-Benz Auto Forum - o czym informował Spider's Web.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(53)
JAN
2 lata temu
Napisz coś o Fundacji Palikota to się pośmiejemy :)
Janek
2 lata temu
Jan mistrz wyprowadzania lewych pieniędzy :) z Fundacji Palikota Jan nie wie o tym za każdy zdolny młody gość z lewicy :) jak mu dasz 500 tyś na rozmów firmy sprzętu i ludzi to od razu kupuję spasioną BMW M.
vincent vega
2 lata temu
Oj Jasiu chłopak jest trochę pod kreską finansową i na kreskę też już brakuję kasy :)
LadyOrange
2 lata temu
No i prawidłowo
Jozia
2 lata temu
No i bardzo dobrze! 🙌
Najnowsze komentarze (53)
mair
2 lata temu
ŻURNALISTA wrócił do publikacji nowych podcastów, jak gdyby nigdy nic. Dramy nie było. Znowu jest 'dobrym' człowiekiem.
***
2 lata temu
Janusz ja ci powiem , skończ produkować te wina , lepiej zacznij produkować mydło
Sandra
2 lata temu
Niemcy kolejny raz kolaborują z ruskimi! Czynia to- ODMAWIAJAC POMOCY MILITARNEJ Ukrainie!
Zibi
2 lata temu
Być może ta wojna spowoduje że takie Palikoty pójdą siedzieć. Oby
Kiki13
2 lata temu
Palipies jak wszyscy z tej strony i wszystko jasne. A kolega kupił apartament gdzieś w pobliżu Zatoki s? Z żoną?
Metro66
2 lata temu
KOlejny rosyjski emisariusz . Polski Żyrinowski .
Cesarz_Życia
2 lata temu
I tak obaj jesteście siebie warci!!!
100 ZŁ NA FUN...
2 lata temu
ŁO MATKO - ŁYN TYSZ MA KIEPSKĄ EMERYTURĘ ?
Kilo
2 lata temu
Janusz, a jak tam twoja dykta? Ludzie umierają za twoje p.... 4zł.
Kilo
2 lata temu
Janusz, a jak tam twoja dykta? Ludzie umierają za twoje p.... 4zł.
życzliwy
2 lata temu
rezygnował bo przekręty wyszły na jaw, gdyby nie wyszły dalej by sponsorował.
A moze
2 lata temu
Palikot wracaj do polityki, brakuje Twego sarkazmu w Sejmie I tv
Lbn
2 lata temu
No nie wiem czy pan Janusz powinien się wypowiadać w kwestii moralności swoich partnerów biznesowych, a jeżeli już, to dlaczego działać wybiórczo i jednych partnerów rozliczać, a drugich nie? Lublin pozdrawia :)
POLMOS
2 lata temu
Jeden z największych przekrętów IIIRP – przejęcie przez Palikota POLMOSU Lublin. Wszystko do znalezienia – jeszcze! – w Sieci.