Trwa ładowanie...
Przejdź na
jjan
|

Tymczasem w Radiu Maryja porównali Bogusława Lindę do... Jerzego Urbana. Który bardziej się z tego ucieszy?

86
Podziel się:

Głośne słowa Bogusława Lindy o Kościele katolickim nie przeszły bez echa. W Radiu Maryja odpowiedział na nie polityk Solidarnej Polski, Dariusz Matecki. "Takie głupoty, że łapię się za głowę" - ocenił.

Tymczasem w Radiu Maryja porównali Bogusława Lindę do... Jerzego Urbana. Który bardziej się z tego ucieszy?
Bogusław Linda jak Jerzy Urban? (AKPA, YouTube)

Bogusław Linda, stroniący raczej od "szczerych" wywiadów, wrócił do mediów z przytupem. Kilka dni temu aktor, który w ostatnich latach wycofał się z życia publicznego, był gościem Małgorzaty Domagalik w Kanale Sportowym. Tematem rozmowy był m.in. kościół katolicki, o którym Linda wypowiedział się niezwykle krytycznie, określając go najgorszą z rzeczy, jakie kiedykolwiek przydarzyły się Polsce.

Choć Bogusław Linda wyznał, że wierzy w Boga, o samym Kościele nie ma najlepszego zdania. Mówiąc eufemistycznie...

Wszedł i rozpie***ł nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć 'Biblii', bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach - powiedział aktor.

Zobacz także: Wielki odwrót od Kościoła. Ksiądz o słowach abpa Jędraszewskiego

Jak można się było spodziewać, jego słowa nie pozostały przemilczane przez drugą stronę. W poniedziałek w Radiu Maryja odniósł się do nich Dariusz Matecki, polityk Solidarnej Polski, radny Szczecina i prezes prawicowej Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. Dla Mateckiego opinia Lindy to "głupota":

Kiedy słyszę aktorów, piosenkarzy, którzy wypowiadają się na tematy polityczne lub religijne, to cała sympatia do ich twórczości nagle znika, ponieważ mówią czasem takie głupoty, że łapię się za głowę.

Polityk starał się też przedstawić odmienną od Lindy narrację o polskiej historii i tym, jaką rolę odgrywał w niej Kościół:

Kościół katolicki współtworzył państwo polskie od zarania naszej państwowości. Kościół katolicki niósł edukację, wiedzę i kulturę - tłumaczył. Wypowiedzi podobne do tej Bogusława Lindy pokazują rażący brak wiedzy ze strony aktorów. Kościół katolicki nawet w minionym XX wieku był ostoją polskości. W czasie zaborów, wojen, kryzysów, komunizmu Kościół katolicki był ostoją.

Zdaniem Dariusza Mateckiego to właśnie Kościół pada dziś najczęściej ofiarą mowy nienawiści. Winą tego miałyby być złe autorytety młodych Polaków, wśród których członek Solidarnej Polski wymienił obok siebie... Lindę i Jerzego Urbana:

Niestety, obecnie ludzie pokroju Jerzego Urbana przeżywają swoją nową medialną młodość. (...) Wielka fala nienawiści w stosunku do Kościoła katolickiego wynika z tego, że obecnie wiele młodych ludzi wzoruje się na postaciach, takich jak Jerzy Urban czy Bogusław Linda - pożalił się.

Jak myślicie, wyszła obelga, czy jednak bardziej komplement?

Zobacz także: Co mają wspólnego „Emily in Paris” i „Gierek” oraz fenomen „światowości” Alicji Bachledy-Curuś
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(86)
Ida
6 miesięcy temu
Obaj są siebie warci
gosc
6 miesięcy temu
Tymczasem w TVN Kraśko jak gdyby nigdy nic nadal pracuje. Nie on jeden tam z podobną moralnością.. Hipokryci high level
Ewa
6 miesięcy temu
AKTORZY SĄ DOBRZY (TEŻ NIE ZAWSZE) W CYTOWANIU CUDZYCH TEKSTÓW., A W WIEKSZOŚCI TO GŁUPCY, LUDZIE MAŁO INTELIGENTNI I STRONIACY OD WIEDZY, NIENAWIDZACY HISTORII, PLUJACY NA KOŚCIÓŁ
A:;
6 miesięcy temu
A niechże oni wszyscy wyjdą wreszcie z tego kościoła i dadzą się ludziom spokojnie modlić. Jest mi strasznie przykro, jak ktoś kpi sobie z kościoła i z ludzi wierzących. Jest mi jeszcze bardziej przykro, jak się okaże, że jakiś ksiądz służył mamonie i zachowuje się niezgodnie z tym co głosi. Taki dziwny ten świat.
Gosc
6 miesięcy temu
Boguś popieram cię w100%
Najnowsze komentarze (86)
gość
6 miesięcy temu
Boguś popieramy cie w 100% to nie ten sam kościół co kiedyś sama przestałam chodzić Bóg jest wszędzie.
...
6 miesięcy temu
Wiedzy i nauki był ostoją? Kopernik, żeby nie zostać straconym, musiał odszczekać, że ziemia jest okrągła! Kościół palił książki. Generalnie uważam, że KK ma swoje dobre i pozytywne znaczenie w Polsce również, ale ma swoje wady też. Dbanie o swoją duchowość w oparciu o Biblię, tak, ale nie wszystko co robią księża jest w porządku.
Rin
6 miesięcy temu
I ciągle ta karta, jakoby niby w Polsce katolików prześladowano. Mi tą kartę wyciągnięto podczas jedzenia kanapki w piątek. Jaki jest jęk, że ktoś protestuje przed meblowaniem mu życia i zmianami prawa w kraju, w którym żyje, przez głośną grupę religijną wg ich zasad. Żyj sobie, jak chcesz, lecz nie dziw, że jest opór skoro chcesz, aby inni mieli żyć, wedle zasad twojej religii. Jakoś nie widzą, że nawet tu jest magiczne wolololo w czasie odświeżenia strony. Dzięki któremu komentarze z krytyką szybko unieszkodliwia nagłe pojawienie się podobnej liczby -, co wcześniej miał +. Z zaciekawieniem obserwowałam forum i wracałam co jakiś czas, aby podziwiać przetasowania i znikające komentarze.
UpandDown
6 miesięcy temu
Dzika i chora obsesja na punkcie katolików, tylko, że katolicy chyba tego nie widzą, bo dalej się prowokować dają, a powinni się skupiać na budowaniu chrześcijańskich wartości, tak jak jest [poniżej wspomniane.
Betty
6 miesięcy temu
Kościół wytepil wszystkich myślących inaczej,cofnął nas w rozwoju,odebrał prawa kobietom i przez całe wieki tylko myślał o tym jakby się tu nachapac. I tak jest do tej pory. Dobrze że nie mogą już nas palić na stosach,bo wielu by spłonęło. A i tak tylko ciągną ze skarbu państwa, nie płacą podatków i nie odpowiadają za molestowanie dzieci przed polskimi sądami. Skoro odpowiadają przed Watykanem i płacą kasę do Watykanu, to niech i im Watykan pensję placi.
Realista
6 miesięcy temu
Środowiska katolickie dalej nie widzą tej chorej i dzikiej obsesji na ich punkcie i dają się prowokować byle wypowiedziom i zachowaniom. Powinni rozumieć na jakich zasadach budować chrześcijańskie wartości i na tym się skupić, a zamiast tego to ciągle się burzą i zajmują się tymi, którzy bredzą, że BEZDOMNI wręczają DROGIE AUTA i to ZA DARMO..
Mini
6 miesięcy temu
Pudełek zalany komentarzami za 10gr od wpisu ❤️ Ludzie wierzący, ale kościoła jako instutucji nienawidzą.
babcia
6 miesięcy temu
Linda ma racje!
Gosc
6 miesięcy temu
Linda obnazyl swoja glupote. To srodowisko, to chyba cale takie madre..
Wsza
6 miesięcy temu
Pan Linda skrytykował Mszę Trydencką!
Ehh
6 miesięcy temu
Kościół to jeden wielki syndrom sztokholmski
olo
6 miesięcy temu
Jeśli ktoś nie ma już propozycji pracy to przypomina się żałosnymi wypowiedziami jedyne co pamiętam o Bogusławie Lindzie to wypowiedż jego żony która informowała że małżonek boi się operacji kręgosłupa.
Mors
6 miesięcy temu
Bo to prawda. Religia sztucznie stworzona z kilku mitów w IX wieku. Życiorys Jezusa żywcem zerżnięty z życiorysu mitologicznego Heraklesa ,porodzonego przez panienkę,wychowywanego wraz z ojczymem. A wszystko po to by kler mnożył majątki. Tak zresztą dzieje się do dziś.
Anka
6 miesięcy temu
Fotki dobrane świetnie 😆👍😆
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie