Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

Ujawniono, jak przedstawiały się głosy podczas preselekcji do Eurowizji 2024. Justyna Steczkowska DOSTAŁA 0 punktów od jurora z TVP

161
Podziel się:

TVP ujawniła tabelę z wynikami krajowych preselekcji do Eurowizji 2024, w której brakowało 3 punktów. Ranking znikł z oficjalnej strony, a wieczorem pojawiła się poprawiona wersja. Jeden z jurorów nie przyznał Justynie Steczkowskiej żadnego punktu.

Ujawniono, jak przedstawiały się głosy podczas preselekcji do Eurowizji 2024. Justyna Steczkowska DOSTAŁA 0 punktów od jurora z TVP
Juror z TVP nie przyznał Justynie Steczkowskiej punktów (AKPA)

W środę około godziny 13.00 na oficjalnej polskiej stronie Konkursu Piosenki Eurowizji opublikowano szczegółowe wyniki krajowych preselekcji. Ranking nie uwzględniał jednak podziału na głosy poszczególnych jurorów, zawierał błędy w nazwiskach wykonawców oraz tytułach piosenek. Uwagę fanów konkursu zwrócił przede wszystkim fakt, iż brakowało trzech punktów z puli.

Wspomniany ranking szybko zniknął ze strony. Wieczorem opublikowano nową tabelę, w której tym razem uwzględniono podział na głosy jurorów, a także "odnaleziono" owe trzy punkty. Za sprawą poprawionej grafiki możemy dowiedzieć się, że spośród 34 punktów przyznanych Lunie, 10 dali Piotr Klatt i Łukasz Pieter, 9 Michał Hanczak, 5 Konrad Szczęsny. Z kolei Kasia Moś w ogóle nie głosowała na utwór "The Tower", o czym już wspominała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anna Popek przerywa milczenie po zwolnieniu z TVP: "W pierwszej fazie było mi smutno"

Juror z TVP nie przyznał Justynie Steczkowskiej ani jednego punktu

Warto zwrócić również uwagę na punktację Justyny Steczkowskiej. Piosenkę "WITCH-ER Tarohoro" jurorzy ocenili łącznie na 33 punkty. 10 przyznali Szczęsny i Hanczak, 9 Pieter, a Moś 4. Natomiast Piotr Klatt, pełniący funkcję zastępcy dyrektora Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP, nie przyznał Steczkowskiej ani jednego punktu.

Jak podaje Dziennik Eurowizyjny, wspomniane okoliczności wydają się podejrzane fanom, śledzącym losy Eurowizji i komentującym wyniki preselekcji. Wielokrotnie dywagowali oni bowiem nad tym, że TVP rzekomo nie chciała, aby Justyna reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie zmienia to jednak faktu, że Klatt, kierując się osobistymi odczuciami, miał prawo nie przyznać Steczkowskiej punktów.

A wy co myślicie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(161)
Claudia
2 miesiące temu
To jest jeden wielki szwindel Universala i TVP
Olivier
2 miesiące temu
Jak co roku oszustwo
szkoda
2 miesiące temu
Powiem tylko jedno. Zobaczcie jaką piosenkę ma windows95man z Finlandii, Baby Lasagna z Chorwacji, czy Nebulossa z Hiszpanii, a wtedy sami sobie odpowiedzcie, czy nasze jakże transparentne i jawne preselekcje za zamkniętymi drzwiami TVP rzeczywiście doprowadziły do wyłonienia kadydata równego tym wymienionym powyżej. Nie krytykuję Luny, bo piosenka jest nawet ok, ale mieliśmy naprawdę lepszy wybór, a skończyło się jak zwykle.
G O C H A
2 miesiące temu
Ja myślę, że szans brak na eurowizji na cokolwiek… Już nawet nie chcę mi się rozwodzić nad przedurnym tekstem tej piosenki.., Także wielkie dzięki jurorzy!
Józef
2 miesiące temu
Ważne, kto liczy głosy ;))
Najnowsze komentarze (161)
Lubię muzykę
miesiąc temu
Czy jeżeli dany wykonawca otrzymuje 10 pkt wyłącznie od jednego jurora, to na pewno obiektywna ocena ? Podobna sytuacja gdy wykonawca uzyskujący najwyższą liczbę punktów nie dostaje ich wcale od jednego jurora. Aż takie różnice w ocenie wykonania ?
FlatEarth
miesiąc temu
Ta dziewczyna Luna jest cudowna, wspaniały urok osobisty. Ma słuch i świetny głos, nie znacie się ja gram na gitarze więc wiem że zajmie wysoką pozycję. Kiedyś w mam talent gdy usłyszałem Brodkę to powiedziałem że wygra i wygrała, większość ludzi nie ma chyba słuchu muzycznego.
słuchacz
2 miesiące temu
Czy można KUPIĆ 1.miejsce na Eurowizji...
Czili
2 miesiące temu
Dobrze, że Steczkowska przegrała. Przywoływanie pogańskich bożków na Eurowizji to jest skandal.
Dominis
2 miesiące temu
Największym wygranym wydaje mi się tu Marcin Maciejczak bo bez picia piany (zaczekał z premierą piosenki do ogłoszenia wyników) zajął wysokie 3 miejsce ustępując tylko wychajpowanej Steczkowskiej i Lunie, której wygrana jest mocno nieczysta. Drama między Luną a Steczkowska a Maciejczak uczciwie odniósł zasłużony sukces
Xyz
2 miesiące temu
Czy ta TVP jest dla ludzi czy dla rządu, aby mogli siedzieć na stołkach za odpowiednie pieniądze
Xyz
2 miesiące temu
Czy członków jury powołał Sienkiewicz?
Rolo
2 miesiące temu
Ale jurorzy, śmiech na sali.Takie głosowanie powinno być karalne!
Malwa
2 miesiące temu
Kiedy przeglądałam wyniki głosowania i analizowałam kto komu ile przydzielił punktów, zwróciłam uwagę na jurora o nazwisku Klatt.Głosował dziwnie, jakby" na rozkaz".Teraz już wszystko jasne!
jp-
2 miesiące temu
Tak mi się przypomniało, parafrazuję: daliśmy naszym dzieciom ważną lekcję. Nie ważne co potrafisz, najważniejsze jest twoje urodzenie.
Helar
2 miesiące temu
Nie znam tych jurorów. To chyba jakiś żart. Chyba , że smakują im POmidory dowtona.
Tequila
2 miesiące temu
Justyna ma mega głos ale repertuar bardzo kiepski. Ten jej witcher turururu to jakaś pomyłka totalna. Piosenka Luny myślę nie ma szans na wygraną, ale jest ciekawa i świerza. Jak dla mnie dobry wybór i będę trzymać za nią kciuki
halohalo
2 miesiące temu
I gdzie teraz jesteście Hejterzy którzy mówiliście że to wszystko wina PiS co się dzieje, proszę odezwijcie się!
Hummus
2 miesiące temu
Tez bym jej dala 0 za ta piosenka. Bardzo, bardzo kiepska w wyjatkowo nieprzyjemnym klimacie.
...
Następna strona