Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Viki Gabor ofiarą RASISTOWSKIEGO HEJTU po wygranej na Eurowizji Junior. Sprawa ma trafić do prokuratury

223
Podziel się

Bulwersującymi komentarzami zajął się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Czy internetowym przestępcom przyjdzie zapłacić za swoją głupotę?

Viki Gabor ofiarą RASISTOWSKIEGO HEJTU po wygranej na Eurowizji Junior. Sprawa ma trafić do prokuratury
(fot. East News)
bDgjPigl

Niespełna tydzień temu Polska drugi raz z rzędu zwyciężyła w konkursie dziecięcej Eurowizji. Złoto dla naszego kraju wywalczyła szalenie utalentowana Viki Gabor, dzięki czemu z dnia na dzień zyskała ogromną popularność. Niestety, ledwie 12-letnia artystka już musi zmagać się z mniej przyjaznymi aspektami działalności w show biznesie. W sieci zaczęły już bowiem pojawiać się rasistowskie komentarze, podważające polskie korzenie młodej artystki, która z nieukrywaną dumą dzierżyła w ostatnią niedzielę biało-czerwoną flagę. Przypuszczamy, rzecz jasna, że rodzice i menadżerowie gwiazdy chronią ją przed tego typu treściami, co zmienia jednak faktu, że tego tak bezczelne przejawy ignorancji zasługują na najwyższą formę potępienia.

"Wy się nią jaracie, a to nawet Polka nie jest, tylko szwabska Cyganka" - czytamy wypowiedź jednego z internautów.

bDgjPign

"Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multi-kulti... właśnie dlatego, że Viktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację. Gdyby była Polką, nie miałaby szans ani na nominację, ani na wygraną" - komentuje kolejny użytkownik Facebooka, a to jedynie czubek góry lodowej.

Klasyczne przejawy hejtu można spotkać nawet pod wpisem prezydenta Andrzeja Dudy z gratulacjami dla zwyciężczyni konkursu.

"Cyganka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii, wygrała dla Polski… Multi-kulti jak sk....syn" - czytamy w sekcji komentarzy pod postem głowy państwa.

bDgjPigt

Szukanie sprawców nie będzie w tym przypadku zbyt skomplikowanym zadaniem. Dumni ze swojego zacofania hejterzy byli bowiem na tyle mało rozgarnięci, aby podpisać się pod wpisami swoim imieniem i nazwiskiem. Do części profili zamieszczono nawet zdjęcia, znacznie ułatwiające ich identyfikację.

Sprawą na szczęście zajął się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który specjalizuje się w donoszeniu na działających w sieci przestępców.

"Ostrzegamy wszystkich rasistowskich przestępców - Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie. (...) Za tego typu wpisy można trafić na 2 lata do więzienia.(...) Rasistowski komentarz zamieszczony w internecie jest przestępstwem za które autora można pociągnąć do odpowiedzialności nawet po ośmiu czy dziewięciu latach. Tego typu przestępstwa przedawniają się bowiem dopiero po 10 latach" - czytamy na oficjalnym profilu Ośrodka na Facebooku.

bDgjPigu

Miejmy nadzieję, że prokuratura potraktuje sprawę na poważnie i należycie ukarze panoszących się po sieci rasistów.

bDgjPigO
KOMENTARZE
(223)
Irena
11 miesięcy temu
Żenada!! Dajcie dziewczynie święty spokój!! Wygrała dla Polski!! Czego jeszcze chcecie!! Nic, tylko hejtowac potraficie!! Co za wredny naród!!
Lol
11 miesięcy temu
Niech zajmą się też hiszpanami piszącymi rasistowskie komentarze na temat Viki i obrażające cały naród polski na skalę międzynarodową.
Mops
11 miesięcy temu
Napiszcie, że Polak bohaterem w UK! Podczas ataku na London Bridge rzucił się na terrorystę, mimo że sam być nożem ugodzony w rękę
bDgjPigP
Magda
11 miesięcy temu
Straszne! Czepiają się młodej, bardzo ładnej dziewczynki, która nie ma jak się obronić w dodatku nie stanowi zagrozenia. Ja póki nie obejrzałam jej w Voice of Kids nawet nie wiedziałam, że ma Romskie korzenie. Jest śliczną I zdolną dziewczynką o jasnych oczach. To wspaniałe, że jej rodzice są na tyle rozgarnięci, że pomagają jej w rozwoju, posyłają do szkoły. To, że się przeprowadzali świadczy tylko o tym, że mieli ciężko I szukali lepszego miejsca do życia. Przecież jako dziecko ona nie wybierała swojego miejsca urodzenia ani pobytu. Bardzo ładnie mówi I po polsku I po angielsku, te podróże ją raczej otworzyły I wzbogaciły. Może Ci hejterzy też powinni troszę otworzyć umysł I podróżować. Ja Viki kibicuję z całego serca, uwielbiam tę szczerą dziewczynkę. Dla mnie jest idealna.
aurelka
11 miesięcy temu
Skąd w tym niby katolickim kraju tyle nienawiści do drugiego człowieka? Kogo to obchodzi kim z urodzenia jest ta dziewczynka? Ważne, że reprezentuje Polskę. Mówi po polsku, mieszka w Polsce i nie przynosi Polsce wstydu, wręcz przeciwnie.
Najnowsze komentarze (223)
prof.Miodzik
1 tyg. temu
Jeżeli Polka to WIKI! Polacy nie używają literki fau!!!
Mrs Faza
10 miesięcy temu
Super wieści. Może w końcu się zajmą panem satanistą z Gdańska-Żabianki, który publikuje w serwisach społecznościowych treści rasistowskie, mizoginiczne, obrażające ludzi wierzących oraz poniżające naród polski na arenie miedzynarodowej. :)
Slawek
10 miesięcy temu
Skoro tak to dziwię się wam rasiści że nie czepiacie się Edyty Górniak też ma romskie korzenie Jacek Kuroń korzenie żydowskie Julian Tuwim Janusz Korczak korzenie żydowskie były prezydent RP korzenie rosyjskie po ojcu żydowskie Stolzman vel Kwaśniewski czy były czarnoskóry powstaniec warszawski jak wam nie wstyd kim wy jesteście nieważne kto ma jakie pochodzenie czy jest jak to ujmują LGBT każdy z nas jest człowiekiem i każdy z nas ma jedną wspólną rzecz ponad granicami podziału na lepszych czy gorszych bowiem każda rasa ludzka ma nie zgadniecie tak to krew ona we wszystkich ludziach globu ziemskiego jest czerwona
Fanka Viki
11 miesięcy temu
Zazdroszczę takiej urody
columbus
11 miesięcy temu
Rosnie zastepczyni Edyty Gorniak.
Dezira
11 miesięcy temu
Czy naprawdę nie ma cenzury czy radość sprawia pisanie tak obrzydliwych rzeczy czy Wy dajecie przyzwolenie na hejt ????Co z Was za ludzie wstyd i hamstwo przyjemność w obrzucaniu błotem innych .Już dawno żąda społeczeństwo aby wprowadzić surowe kary włącznie z osadzeniem kryminale jak dla przykładu posadzi
radiowóz
11 miesięcy temu
jejku, przecież to tylko dziewczynka, nikomu nie zrobiła nic złego. dlaczego ludzie potrafią zajechać nawet dziecko? to im daje jakąś satysfakcję, kiedy tak sami się napawają swoją nienawiścia, do kogoś, kogo nigdy w zyciu nie widzieli na oczy? do dziecka? rany boskie...ja nie wiem co się stało z ludźmi
ABC
11 miesięcy temu
Rodzi się faszyzm!
bDgjPigH
Pulpet
11 miesięcy temu
Ale fakt faktem zbyt ładna ona nie jest...
Aga
11 miesięcy temu
Odwalcie się!!! Dość nienawiści!!!
gosia
11 miesięcy temu
Nie Viki tylko Wiktoria jak już.
Kicia
11 miesięcy temu
Mam nadzieję że ich sprawiedliwość dosoegnie zamiast cieszyć się z wygranej to niszczą szczęście nie zdążą ich nawet fakt że to mała 12 letnia dziewczynka to dziecko z wrażliwą psychiką może to przeżywać i nosić w sobie przez całą życie obu za to zapłacili wstrętne trolle psychole
polek
11 miesięcy temu
Ale niestety taka jest prawda.
Kometa
11 miesięcy temu
Czy ona Cyganka, Chinka czy Indianka ... Jest jaka jest. Może i nie wygląda jak blondynka-słowiańska, no i co. To nie problem. Większy problem to chyba ten Ośrodek Monitorowania. Nic nie wiadomo, kto i za jakie pieniądze go założył, kto tam pracuje, kto jest szefem, kto to finansuje. Mnie to trochę niepokoi, taka jakaś samozwańcza organizacja. Nie wiem, co o tym myśleć...
...
Następna strona
bDgjPihj