Trwa ładowanie...
Przejdź na
Cherry
|

W "Spencer" pokazano, jak Diana jest WAŻONA przed i po Wigilii. "Ten zwyczaj w rodzinie królewskiej prawdopodobnie obowiązuje do dziś"

125
Podziel się:

Scena z filmu "Spencer" ukazująca przedziwny zwyczaj dwukrotnego ważenia gości podczas królewskich świąt skłoniła ekspertów do sprawdzenia, czy tradycja jest aktualna i zgodna z prawdą.

W "Spencer" pokazano, jak Diana jest WAŻONA przed i po Wigilii. "Ten zwyczaj w rodzinie królewskiej prawdopodobnie obowiązuje do dziś"
W "Spencer" pokazano, jak Diana jest ważona przed i po Wigilii (YouTube)

Restrykcyjne zwyczaje panujące na brytyjskim dworze od lat trzymają w ryzach członków rodziny królewskiej. Absurdalnie brzmiące zasady, m.in. zakaz gry w popularny "Monopol", dla wielu "zwykłych" obywateli są powodem do śmiechu. Zachowania następców tronu mające na celu promowanie idealnego wizerunku Zjednoczonego Królestwa niejednokrotnie spotykały się również z niepochlebnymi opiniami.

W ostatnim czasie dziwne zwyczaje rodziny królewskiej po raz kolejny zostały nagłośnione, tym razem za sprawą premiery filmu Spencer z Kristen Stewart w roli księżnej Diany. Wielbiciele matki Williama i Harry'ego w oczekiwaniu na 5. sezon serialu The Crown, który skupiać się będzie na życiu Lady Di, mają szansę zobaczyć najtrudniejszy okres jej życia oczami reżysera Pablo Larraina.

Zobacz także: Zobacz: Tajemnica księżnej Diany. Ten zwyczaj królowej doprowadzał ją do szału

Na dzieło spadła krytyka ze strony specjalistów od brytyjskiego dworu, którzy oskarżają film o przekłamanie oraz niepotrzebne udramatyzowanie życia Diany. Twórcy bronią się jednak, że celem Spencer jest przedstawienie księżnej oraz jej życia w Pałacu w najbardziej ludzki sposób. W filmie nie brakuje scen udowadniających, jak komiczne wręcz nakazy wpływają na ludzi przebywających w otoczeniu królowej.

Jeden z wielu fragmentów ukazuje królewskie święta na początku lat 90-tych. Diana przyjeżdża do posiadłości Sandringham House, gdzie od razu proszona jest o wejście na wagę. Naturalnie księżna wyraża swoją niechęć do tego obyczaju, który, jak pokazuje film, odbywa się zaraz po dotarciu oraz przed wyjazdem gościa. Według Diany od uczestników oczekuje się przytycia co najmniej 1,5 kilograma.

Jak podaje ekspertka wypowiadająca się na łamach magazynu "Grazia UK", "rytuał" został wymyślony przez pradziadka Elżbiety II, Edwarda VII, który chciał być pewien, że jego goście zjedzą dobrze podczas wigilijnej uczty. W tym celu rozkazał im... sprawdzanie wagi zaraz po przyjeździe oraz przy opuszczaniu posiadłości.

Co więcej, według ekspertów od życia na królewskim dworze, takie przymusowe ważenie jest najpewniej praktykowane do dziś...

Zaskoczeni?

Która celebrytka dla rozgłosu i pieniędzy chciała sfingować własny ślub? Posłuchajcie w najnowszym Pudelek Podcast!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(125)
Iwona
11 miesięcy temu
Kate wyglada jakby miała zaburzenia wiec nie jestem zaskoczona 🥲🥲🥲🥲
Frania
11 miesięcy temu
Co za sredniowiecze
Iii
11 miesięcy temu
To jest absolutnie chore.
Litości ludzi...
11 miesięcy temu
Masakra ta rodzina królewska, zero miłości tam. Wszystko na pokaz i dla protokołów. Zniszczyli Diane.
wow
11 miesięcy temu
nie do wiary jak zdolni sa ludzie ktorzy ja charakteryzowali, wyglada jak oryginal :O
Najnowsze komentarze (125)
linda
11 miesięcy temu
Film jest świetny - wczoraj byłam na nim w kinie - trzy dni z życia Diany i głupota Windsorów jak na dłoni.
Pozdrawiam
11 miesięcy temu
Ja uważam że to zabawne 😅
miŚiu
11 miesięcy temu
w upie mam ważenie! w Afryce dzieci głosują! 🙏🏻
Jaka
11 miesięcy temu
Chora tradycja w chórej rodzinie, bo przecież to nie jest "normalna" rodzina... Wszyscy jej członkowie mam wiele za skóra, ale robią dobra minę do złej gry, więc.?
cha cha
11 miesięcy temu
A co powiecie o przepisach zabraniających małpom jeżdżenia konno w niedziele? Takie szopki w którymś za stanów USA :):):)
Blad w teksci...
11 miesięcy temu
W Anglii uroczysty obiad jest 25 grudnia, a nie w Wigilie.
Ada
11 miesięcy temu
Chciałabym mieć taki „bat” nad sobą, to może bym schudła, a tak to zawsze „zacznę od jutra…..”
Katarzyna
11 miesięcy temu
strasznie nudny film
Optymistka
11 miesięcy temu
Jesteście bardziej sztywni od Anglików... śmiech na sali. Od razu się burzyciel, a to może być zwyczajnie zabawne. Wiadomo że w Święta dużo się je przysmaków, trwa to kilka dni, dużo się siedzi przy kominku i rozmawia z rodzina. A wyjeżdżając można po prostu się zważyć i powiedzieć to były dobre święta 😜Trochę luzu zakompleksieni rodacy.
kika
11 miesięcy temu
E tam, jabky mnie chcieli dobrze i smacznie nakarmic to mogliby mnie wazyc co godzine :D
Ann
11 miesięcy temu
Chyba sama wprowadzę ten zwyczaj u siebie w najbliższe święta i sprawdzę komu smakowało, a komu nie, hehe
Krzykacz
11 miesięcy temu
Bycie w tej rodziny to kara a nie przywilej. Harry dobrze zrobil
babcia
11 miesięcy temu
na wigilii w Polsce to by 10 kg przytyla
Xxx
11 miesięcy temu
Przecież przy zjedzeniu przystawki, obiadu i deseru w restauracji z jednoczesnym piciem płynów 1,5 kg na plusie to norma dla każdego, i tak się to straci przez noc i na toalecie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie