Trwa ładowanie...
Przejdź na
jjan
|

Królewscy biografowie KRYTYCZNIE o filmie "Spencer": "William i Harry BĘDĄ BARDZO ŹLI"

84
Podziel się:

W czwartek wieczorem w Londynie odbył się premierowy pokaz filmu "Spencer". Choć recenzenci wróżą Oscara wcielającej się w rolę księżnej Diany Kristen Stewart, specjaliści od brytyjskiej monarchii nie zostawiają na filmie suchej nitki.

Królewscy biografowie KRYTYCZNIE o filmie "Spencer": "William i Harry BĘDĄ BARDZO ŹLI"
Kristen Stewart jako Lady Di (Getty Images, Instagram)

W ostatni czwartek w Londynie podczas BFI London Film Festival miał miejsce pokaz premierowy głośnego filmu SpencerKristen Stewart w roli głównej. Choć film o księżnej Dianie w kinach będzie można oglądać dopiero od 5 listopada, szum wokół niego nie milknie. Wrażenie zrobił już oficjalny zwiastun, w którym pokazano Stewart w charakteryzacji i kostiumach do złudzenia przypominających styl Lady Di.

I choć recenzenci filmowi wróżą Kristen Stewart Oscara za wcielenie się w postać księżnej, królewscy biografowie nie żywią wobec produkcji takiego entuzjazmu. Co więcej, oskarżają film o dramatyzm przekłamujący realia i przewidują, że "książę William i książę Harry będą bardzo źli".

Zobacz także: Ostatnie spotkanie Diany przed śmiercią. Wspomnienie księżnej przed 60. rocznicą urodzin

Obraz pokazuje Dianę w czasie najgorszego kryzysu. Jak pisze The Sun, księżna jawi się w nim jako kobieta niestabilna emocjonalnie, histeryczna i skłonna do samookaleczeń. W filmie widzimy sceny z "królową ludzkich serc" wymiotującą na oczach dzieci (przypomnijmy, że Diana walczyła z bulimią) czy wyobrażającą sobie własną śmierć.

Redaktor naczelna Majesty Magazine, Ingrid Seward, powiedziała w rozmowie z czasopismem, że "taki portret Diany jest okrucieństwem i jest całkowicie niepotrzebny", a "William i Harry będą bardzo źli i zranieni". Królewski biograf Penny Junor wyznał, że film mija się z faktami i dodał:

Biedny William, to wszystko co mogę powiedzieć. I zostawmy Dianę z resztami szacunku i godności.

A zapytany przez Daily Mail królewski komentator Richard Fitzwilliams dodaje:

To była niezwykła decyzja, by pokazać na plakacie wymiotującą Dianę w sukni haute couture. W filmie są sceny bulimii i samookaleczenia, i to jest okrutne. Wątpię, żeby William i Harry to obejrzeli. Przed nami jeszcze 20 odcinków The Crown, które także pokażą najprawdopodobniej niepokojące sceny z Dianą. Przynajmniej reżyser Pablo Larrain przyznał, że to tylko "wyobrażenie", "opowieść" i ma do nich prawo jako filmowiec. Ale w centrum filmu jest przedstawienie Diany w sposób, który ma wiele wad.

Zniechęcili czy zachęcili Was do obejrzenia?

A jeśli chcecie się dowiedzieć na przykład tego, dlaczego niektóre gwiazdy nie chcą z nami rozmawiać, zapraszamy do odsłuchania nowego odcinka Pudelek Podcast!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(84)
mmrrr
12 miesięcy temu
Przeciez ona nie wymiotuje na tym plakacie, tylko płacze 🤧
Elo320
12 miesięcy temu
Piękny plakat a robienie kasy na Dianie jest już nudne
Gigi
12 miesięcy temu
A mi się ten plakat bardzo podoba, szkoda że nie jest plakatem głównym.
Mim
12 miesięcy temu
Oj dajcie spokoj juz Dianie,teraz lepszy bylby o Meghan murowany chicior
gość
12 miesięcy temu
Przez lata Dianę przedstawiano jedynie w samych superlatywach, a jeżeli już ktoś powiedział o jej niezbyt racjonalnych zachowaniach to całą winę zrzucano na środowisko w którym żyła i na Windsorów- owszem, Karol i Elżunia mają w tym spory udział, nie wspierali Diany, ale ona przede wszystkim była zwykłym człowiekiem a nie anielicą którą zstąpiła na ziemie. Miała swoje wady, z którymi dorastała i z którymi weszła do pałacu- nie sądzę by zawsze była pod linijkę, by zawsze była idealną matką. Oczywiście kochała synów, ale przecież mogło się zdarzyć że okazywała przy nich swoje słabości np. związane z bulimią. To tylko młoda, zagubiona kobieta a nie cyborg. Mogła popełniać błędy i pewnie popełniała ich całe mnóstwo.
Najnowsze komentarze (84)
Uno
11 miesięcy temu
William i Harry są dorosłymi facetami, zapewne nie zrobi to na nich, aż tak dużego wrażenia. Zreszta sama Diana, mowila o swoich dolegliwościach.
Ania
12 miesięcy temu
Ta tak zwana "służba pałacowa" to mafia, niszcząca osoby wprowadzone do rodziny. Cel to 100% podporządkowanie się regułom "służby pałacowej"
Nika
12 miesięcy temu
"Firma" zniszczy każdą dożenioną kobietę, której atrakcyjność dla mało atrakcyjnych rojalsów jest w ocenie "firmy" zagrożeniem dla ich popularności.
hejhjj
12 miesięcy temu
Dla mnie Kate odnalazła się w tej rodzinie najlepiej xD Jest charyzmatyczna, przyciągająca i bije od niej ten szeroki uśmiech. Nawet jeśli jest to sztuczne, znakomicie daje sobie z tym radę. Pozdrawiam!
Celebrytka
12 miesięcy temu
Najpierw takie Diany pchają się na świecznik rękami i nogami, a potem płacz, proszenie o godność, prywatność itp. Każdy wie, że Diana przez całe swoje medialne życie robiła ustawki z paparazzi, sama dzwoniła do gazet i mówiła gdzie i o ktorej mają być na miejscu. Chciała być sławna? Więc była i o co ten lament? A tytuł każdego filmu o Dianie mógłby mieć tytuł "Celebrytka".
Igr
12 miesięcy temu
Nie rozumiem czemu ma służyć robienie takich filmów idiotyzm
Bliżej prawdy...
12 miesięcy temu
Służba pałacowa potwierdziła, że miała bardzo zmienne nastroje raz do rany przyłóż, raz histeria i obsesyjny płacz. Po pewnej nocy sprzątali sypialnie, która była zdemolowana, a Karol podobno ukrył się w garderobie, bo były tam jego rzeczy i posłanie. Wizerunek medialny to jedno, a jako żona podobno była bardzo absorbująca i wymagającą atencji i uwielbienia. Karol że swoim ego, jako przyszły król nie chociał być zdominowany. Podobno na początku się starał i umawiał wizyty u specjalistów, ale potem sobie odpuścił. Niektórzy twierdzą że to po tym jak dowiedział się o zażyłej relacji Diany z jej ochroniarzem w 1984 roku. Był dla nie łaskawy do końca ciąży, że względu na dziecko, a potem jak sama Diana stwierdziła coś pękło. Dwa lata później oboje nawiązali romanse Karol z Camilą, Diana z Hewittem i wtedy wg. słów Karola "małżeństwo zostało nieowracalnie zniszczone". Później Diana zdecydowała że chce rozwodu, ale wiadomo że nie mogło to być z jej winy, więc lata wcześniej zrobiła sobie opinie działaczki humanitarnej, a z Karola zrobiła potwora, choć sama nie dotrzymała przysięgi wierności i to wielokrotnie. Jej śmierć tylko utrwaliła te wizerunki ofiary i potwora, ale jak by nadal żyła i być może ustabillzowala się to mogło być inaczej w tej rodzinie.
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍...
12 miesięcy temu
Niech każdy się dowie jak jest w tej toksycznej rodzince
Molly
12 miesięcy temu
Niesamowite zdiecie cudne ujęcie modlącej się kobiety - tu nic nie ma z wymiotami niektórzy maja dziwna wyobraźnie
boring
12 miesięcy temu
Gdyby żyła, nie byłaby już młoda, ale dojrzałą i nieco przywiędła. Ale nadal pusta i głupawa. I mielibyście szansę dojrzeć, że sami stworzyliście jej legendę, na którą ona sama nie zasłużyła. A zmarłą młodo i tragicznie, więc lata całe będziemy się na tym oszukiwać.
Karolina
12 miesięcy temu
Widziałam zwiastun. To "Forest Gump" tylko z księżna Diana. Diana biegnie i biegnie 😉. Po za tym Kristen Stewart wcale nie jest podobna do księżnej Diany. Bardziej do Camilli.
Be Ata
12 miesięcy temu
Diana mistrzowsko umiała w autopromocję. Nikt z Was nie zna totalnego wuja, który jednocześnie jest mendą jak szef, tłucze żonę, o czym wiedzą najbliżsi sąsiedzi, ale jednocześnie na widoku, co niedziela z pierwszej ławki bije wiernopoddańcze pokłony i ostentacyjnie bije się w piersi składając wysoką ofiarę? Diana zrobiła sporo dobrego, ale to nie wyklucza wcale tego, że w relacjach z bliskimi czy współpracownikami mogła być zołzą. Mamy czasu mediów społecznościowych, więc gdy Meghan spróbowała zagrać "na Dianę" to jej syfu nikt pod dywan już nie zamiatał a wręcz odwrotnie- zadbano by się gufno rozlało. Bo widzimy to na własnych oczach- jak ktoś powie o Dianie coś źle, to nie ważne czy to może być prawda czy nie... Świętej przecież ruszyć nie wolno
titka
12 miesięcy temu
Wszedzie tylko odgrzewane kotlety, bylo juz tyle filmow z Dianą, ech.
Poeta
12 miesięcy temu
Budka Suflera śpiewała, że z autobusem Arabów zdradziła mnie.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie