Trwa ładowanie...
Przejdź na
AP
|

Wojtek Sawicki UDERZA w Kubę Wojewódzkiego po jego "żarcie" na temat zespołu Downa: "CZUJĘ ZŁOŚĆ"

212
Podziel się:

Influencer aktywnie walczący o godne życie osób niepełnosprawnych zabrał głos w sprawie żenującej wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego, który tym razem "dowcipkował" z osób z wadami wrodzonymi.

Wojtek Sawicki UDERZA w Kubę Wojewódzkiego po jego "żarcie" na temat zespołu Downa: "CZUJĘ ZŁOŚĆ"
Wojtek Sawicki UDERZA w Kubę Wojewódzkiego po jego "żarcie" na temat zespołu Downa: "CZUJĘ ZŁOŚĆ" (AKPA)

Kiedy internauci myśleli, że Kuba Wojewódzki nie może już upaść niżej, dziennikarz popisał się kolejną "intelektualną" wypowiedzią. Szpila wbita Małgorzacie "sprzedaje wszystko" Rozenek była dopiero początkiem skandalicznych wywodów Kuby, który podczas ostatniego odcinka programu "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski" zakpił z osób cierpiących na zespół Downa.

Odpychającą wypowiedź Wojewódzkiego skomentował autor profilu Life on Wheelz Wojtek Sawicki, który cieszy się w mediach społecznościowych ogromną popularnością. Cierpiący na dystrofię mięśniową Duchenne'a bloger regularnie udziela informacji na temat praw osób niepełnosprawnych oraz walczy o poprawę jakości ich życia. Sawicki opublikował długi post, w którym nie szczędzi słów krytyki pod adresem celebryty.

Zobacz także: Zobacz: Wojtek Sawicki apeluje na Instagramie

Jestem już zmęczony nagminnym utożsamianiem chorób z obelgami. Ciągle słyszę lub czytam, że ktoś "czuję się jak kaleka", "nadaje się do wariatkowa", "zachowuje się jak autystyk", "chodzi jak paralityk", "jest Downem", "jest kuternogą", "jest ślepy". Zawsze jak mam do czynienia z takimi sformułowaniami, to robi mi się przykro, ale gdy ten ohydny zwyczaj propaguje ktoś, kogo śledzi ponad milion osób, to czuję złość wymieszaną z bezsilnościąnapisał w poście. Rozumiem, że działalność Kuby Wojewódzkiego w mediach oparta jest na kontrowersji i krawędziowym humorze. Mi również zdarza się być złośliwym trollem, głównie na Twitterze, jednak staram się nie naśmiewać z ludzi, którzy na co dzień spotykają się z szykanami, którzy bezustannie mierzą się z nietolerancją - dodał.

Zdaje sobie sprawę, że każdemu może się "wymsknąć", że nie wszystkie żarty mogą być udane, ale warto pamiętać, że wielka popularność wiąże się z wielką odpowiedzialnością, szczególnie za słowa. Wykorzystywanie osób z trisomią 21 w roli punchline’ów w "edgy" dowcipach wydaje mi się bardzo nie ma miejscu. To piętnujące i pozbawione empatiitymi słowami zakończył obszerny wpis krytykujący dziennikarza.

Liczycie na komentarz ze strony Kuby "dowcipnisia" Wojewódzkiego?

Dlaczego Pudelek nie pisze o niektórych celebrytach i czy "ktoś" nam tego zabrania? Posłuchaj w najnowszym Pudelek Podcast!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(212)
Elo
12 miesięcy temu
Wojewodzki mysli ze jest dalej 2002.
Nananna
12 miesięcy temu
Zmienił strategie wizerunkowa i będzie teraz krytykował wszystkich dookoła..
xxx
12 miesięcy temu
Mieszkam w wielkiej Brytanii. Jeśli Twierdzicie że PiS nie wyprowadzi Was z unii to jesteście w błędzie. Tego nie robi się w rok czy dwa, ja widziałam jak przez co najmniej pięć lat była uprawiania retoryka przeciwko Unii, szły na to ogromne pieniądze, ludziom robiono wodę z mózgu, kłamano i manipulowano faktami, tak żeby były wygodne. Później jak ludzie byli już "gotowi" to zrobili referendum. I tak właśnie zaczyna działać PiS. Widzieliście wczorajsze wiadomości na TVP? Paski " Tusk przeciwko suwerennej Polsce" "unia niszczy demokrację" i inne bzdury? To sztampowy przykład jak omamić naród. Jak mówiłam to nie trwa rok czy dwa, ale to się zaczyna. Wielka Brytania ma teraz kłopoty, oni sobie poradzą i staną na nogi bo to jest silny i bogaty kraj. A Polska? Znaku przyklei się do Rosji? Jeśli twierdzicie że TVN i Tusk wyolbrzymiają fakty i robią z igły widły to jesteście w błędzie. Naprawdę ja widziałam jak wygląda proces urabiania narodu. To się właśnie w Polsce zaczęło. Powiedzieli narodowcom że ktoś zagraża niezależnej Polsce i jej demokracji i już wczoraj widzieliście jak to na nich działa. Teraz przed nami 11 listopada i zobaczycie że temat znowu wróci, żeby podburzyć ludzi. I tak będzie się to działo. Dzień po dniu, miesiąc po miesiącu aż zrobią to co chcą. W imię bronienia niepodległości i suwerenności będziecie mieli biedę, a lepsza zmiana sobie poradzi bo już nakradli kasy z dotacji unijnych jak Obajtek czy Szumowski.
Nick
12 miesięcy temu
Ten Wasz nowy podcast to jedna wielka ściema, że niby nie ma osób, o których nie możecie pisać i nikt Wam tego nie zabrania? Cały Internet żyje aferą pomiędzy Dodą a jej wkrótce byłym mężem, a u Was ani słowa. Przestaliście pisać o Chodakowskiej i Marinie, usunęliście wszystkie artykuły o Bartoszu Śniadeckim i Rafalali, o zdradzie i nieślubnym dziecku Rzeźniczaka ludzie pisali w komentarzach dwa lata przed Waszym spektakularnym odkryciem. Kogo Wy próbujecie oszukać?
MMM
12 miesięcy temu
A on też ciągle komentuje i sensacji szuka
Najnowsze komentarze (212)
Tomasz
11 miesięcy temu
Dziadek Wojewócki to pośmiewisko na całą Polskę. I jego peruka.
sęp
11 miesięcy temu
Nie wiem czemu, ale zawsze mam bekę jak go widzę. On jest karykaturą samego siebie. To byłem ja, Jarząb do dziadka Kubusia emeryta bankruta
Tadeus
11 miesięcy temu
Oj Jakubie smutne jest to że cię peruki nie odmładzają.Masz więcej niż 60 lat,ręce,szyja zwisające podgardle i całe ciało zdradzają wiek...A o twarzy nie wspomnę.
Donia R.
11 miesięcy temu
Pytam, dlaczego blokowany jest tekst o niewyśmiewaniu dziadka leśnego czyli Kuby Wojewódzkiego, który cierpi na nietrzymanie stolca? skąd ta znieczulica?
Póliczer
11 miesięcy temu
jakież to już stare to wojewódzkie i rybą syfiiieje , bo mnie kiedyś poprosił o modlitwę do świętego Onufrego żeby Kamelka do niego wróciła , wróżyłem mu z kart anielskich ale cuchem to może muchy wabić , a wróżba była przykra i okazało się że Kamelka rzuciła go bo stara torba go nie interesuje. najważniejsze że wojewódzkie zapłaciło gotóweczką ładnie się pokłonił jak się należy, ale mdlący starcem cuch pamiętam do dziś jak jestem w Jastarni przy smażalni ryb tuż przy plaży. Nie polecam spożywania bo tam ryby szóstego smażenia podają jako świeżynkę.
Koty i lions
11 miesięcy temu
Bawi mnie to usilne kreowanie się dziadka Wojewódzkiego na króliczego skandalistę. to z natury miękki stolec jest i tego nie zmieni, choćby w miejsce tych swoich biednych nóżek wstawił sobie królicze łapki do masażu kur
wiemy
11 miesięcy temu
Władzio Kubuś Wojewódzki jest z Proćwina pod Koszalinem, wszyscy w Proćwinie pamiętają jak zesikał się w czasie dukania wiersza na apelu ku czci pierwszego lotu w kosmos Jurija Gagarina. Śmiechu było co niemiara, gdy zapłakany i zasikany Władynio Kubunio wydukał pochlipując - Część jego ku pamięci zostaje na zakręcie, bo choć bolą nogi nagi chodzi koło mlecznej drogi i mnie się podobuje aż mnie staje mój siusiaczek... i Kubuuuuuuraczek tu spiekł raczka, gdyż do sików dołączyła mu się srrrr....aczka. Władzio a nie Kubuś ma na imię, Kubuś to jego pseudonim satyryczny
Anka
11 miesięcy temu
Jak patrzę na Wojewódzkiego ze sztucznymi włosami a la spalony bezik, to widzę, że nie tyle starość jest żałosna, co bezradna niezgoda na nią.
zzzzb
11 miesięcy temu
Kubuś ma malutkie ego, za to wielkie kompleksy, a największy jest u niego kompleks niższości.
Kamila
11 miesięcy temu
dziadku Gminny Kubusiu, jesteś żałośnie słaby
stereo
11 miesięcy temu
Ciocia Jakuba Powiatowa jest naprawdę beznadziejna, wyglaszał/a swoje denne komentarze z żałosną manierą w głosie, wszystkie na jedno kopyto, poprzedzone jakimś cytatem, kompletnie bez polotu. I ta cioci śmieszna peruka oraz sztuczna szczęka dla bezzębnych dziadków. Babcia Majka Salceson szanuje ciocię Jakubę za bycie dziadkiem bez posiadania wnucząt, które ma nadzieję mu dać. Całą piątkę.
Seba
11 miesięcy temu
A bidnemu dziadkowi Wojewódzkiemu spryskali twarz odpowiednią substancją i na zawsze skończyło się pokazywanie tego czegoś. Pasmo nocne to na otarcie jego starczych łez.
hihiha
11 miesięcy temu
Napluli na dziadka Powiatowego już wszyacy . Ociera się bo wg niego to brązowy deszcz . Ta mutacja wirusa zwana rzetelne nocnikarstwo (nie mylić z dziennikarstwem) będzie go męczyć do usranej śmierci.
Gosiaczek
11 miesięcy temu
Powiatowy wygląda jak pół de zza ka i jak trzy ćwierci do eś. Lubię oceniać różne typy męskiej i niemęskiej tzw. urody, więc co jakiś czas różne osoby sobie porównuję i uważam, że Kubusiek Wojewódzki jest zwyczajnie brzydki ('urody' minus zero), patrząc chociażby na jego twarz, perukę i podgardle. Nogi ma pokraczne. Nawet jeśli miałabym nie zwracać uwagi na kubusine oznaki starzenia się z uwagi na jego podeszły wiek (prostaty nie oszuka), to daję mu góra 0/10. Mnie nawet by nie podniecił, bo ani to słodziak, ani ktoś wyglądający męsko. Taka ciocia z trwałą na peruczce. Są kobiety, które może chciałby z nim się ustawić, bo chodzą wypuszczane przez niego z tyłotworu słuchy, że płaci dużo sałaty za kontrakty i może pomóc zdobyć znajomości (dlatego nazywany jest starym królikiem tvn), co oczywiście jest bzdurą. Poza tym to nie jest ktoś/coś w kim/czym można się zakochać, czy o kim/czym można fantazjować, no może jak robi się z niego oklapłego balona. Jakby jakaś go brała na widelec, a są takie desperatki, to wiadomo, że tylko dla wątpliwej promocji, natomiast po rozstaniu miałaby w planach szukanie prawdziwej miłości, o ile już w czasie trwania gminnej szopy nie byłaby w związku z kimś innym. Jakby Gminny nie był wyeksploatowanym gejem, to i tak nie byłby kandydatem dla kobiet do prawdziwego związku, bo czy wyobrażacie sobie, że odważyłby się usnąć obok jakiejś kobiety bez tej swojej peruki, z malutkim obnażonym prątkiem, wystawiając się na pastwę jej komórki. Zdjęcia wyłysiałego Kubusia '2 cm' w kroku to byłby hihihit bulwarówek i portali plotkarskich.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie