Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|

Wojtek Sawicki uderza w Wojewódzkiego parkującego na miejscu dla niepełnosprawnych: "CHAMSTWO, EGOIZM i BRAK EMPATII"

266
Podziel się:

Wojciech Sawicki natknął się na zdjęcie zaparkowanego na miejscu dla niepełnosprawnych pojazdu, który okazał się być własnością Kuby Wojewódzkiego. Dziennikarz zdążył już skomentować sprawę.

Wojtek Sawicki uderza w Wojewódzkiego parkującego na miejscu dla niepełnosprawnych: "CHAMSTWO, EGOIZM i BRAK EMPATII"
Wojtek Sawicki uderza w Kubę Wojewódzkiego za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych (Instagram, AKPA, Gałązka)

Wojtek Sawicki dał się poznać jako twórca profilu Life on Wheelz. 34-latek od urodzenia zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne'a, jednak mimo ograniczeń związanych z chorobą stara się czerpać z życia garściami. Sawicki sam siebie określa mianem "influencera z misją" i w sieci szczerze opisuje realia życia osoby z niepełnosprawnością, udowadniając, że ma "takie same pasje, miłości, marzenia i problemy jak zdrowi ludzie". Mężczyzna otwarcie mówi również o codziennych wyzwaniach i trudnościach, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne w Polsce.

W poniedziałek Wojciech Sawicki opublikował na instagramowym profilu kolejny wpis. Tym razem influencer postanowił wypowiedzieć się na temat wciąż niestety powszechnego problemu parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych. 34-latek natknął się ostatnio w sieci na zdjęcie stojącego na niebieskiej kopercie samochodu, który okazał się być własnością Kuby Wojewódzkiego. Sawicki nie ukrywał oburzenia zachowaniem prezentera - zwłaszcza że ten jeszcze niedawno "żartował" z osób z wadami wrodzonymi.

Naprawdę nie chciałbym już musieć o tym pisać, ale polska rzeczywistość nie pozostawia mi wyboru. Wydawałoby się, że zajmowanie miejsc parkingowych dla OzN przez ludzi do tego nieuprawnionych od dawna uchodzi na coś nagannego i w złym guście. Jest to oczywiście również niezgodne z prawem, ale poszanowanie zasad nie należy nad Wisłą do szczególnie hołubionych czynności. Kuba Wojewódzki jeszcze niedawno na antenie Kanału Sportowego przepraszał za swoje dyskwalifikujące żarty z OzN. Jakość i szczerość tych przeprosin dobrze puentuje kolejny ableistyczny wybryk dziennikarza-celebryty - czytamy na profilu Sawickiego.

Zobacz także: Wojtek Sawicki apeluje na Instagramie

Początkowo influencer nie miał pewności, że pojazd ze zdjęcia rzeczywiście należy do Kuby Wojewódzkiego. Jego wątpliwości rozwiał jednak sam celebryta, przyznając się do wybryku na swoim instagramowym profilu.

Otóż na zamieszczonym w internecie zdjęciu (nie znam autora) widać, że jego absurdalnie wielki i paliwożerny samochód stoi na miejscu dla OzN tuż przy jego trójmiejskim lokalu Niewinni Czarodzieje 3.0 (raz nawet byłem tam na kolacji). Żeby było jasne, to nie mam 100% pewności [Edit: teraz już mam, Wojewódzki osobiście potwierdził to w poście], że to powoli abdykujący król TVN-u sam zaparkował swoje auto w niedozwolonym miejscu] jednak to, kto kierował w tamtym momencie tym gigantycznym czterokołowcem, jest kwestią drugorzędną. Po prostu zostawianie aut w takim miejscu to chamstwo, egoizm i brak empatii - podkreślił mężczyzna.

Zdaniem Sawickiego mandaty za parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych wciąż są na tyle niskie, iż zwyczajnie nie robią wrażenia na ludziach pokroju Wojewódzkiego - i tym samym dają im niemal przyzwolenie na łamanie przepisów. Influencer zwrócił też uwagę na problem nielegalnego posiadania dokumentów pozwalających na parkowanie we wspomnianej przestrzeni przez osoby w pełni sprawne.

Niestety problemem jest wysokość mandatu (800 zł dla celebrytów i posiadaczy luksusowych samochodów to tyle, co nic), a także nielegalne otrzymywanie uprawnień do parkowania w miejscu dla OzN przez zdrowych uczestników ruchu drogowego. Wiem, że w tej kwestii prawo jest nagminnie łamane (na stories wrzuciłem artykułu o tym procederze). Zawsze bierze mnie cholera, gdy widzę sportowe samochody lub terenowe jeepy z "kolekcjonerską" kartą parkingową OzN za przednią szybą. Podobno w przyszłym roku mają wejść w życie bardziej restrykcyjne przepisy. Ma również powstać centralny rejestr aut. Trzymam kciuki! - kontynuował.

Choć Sawicki z nadzieją wyczekuje zmiany przepisów, ma świadomość, iż wielu Polakom przydałaby się konkretna zmiana nastawienia.

Szkoda jednak, że wciąż tak wiele osób nie zauważa niczego złego w zajmowaniu miejsc przeznaczonych dla osób, które naprawdę potrzebują ułatwień i łatwiejszego dostępu. Czasami warto spojrzeć na świat szerzej niż przez pryzmat czubka własnego jeepa. To przepis na to, żeby świat wokół był lepszym miejscem - zakończył wpis.

Jak wspominaliśmy, Wojewódzki zdążył już skomentować zdjęcie swojego samochodu zaparkowanego na niedozwolonym miejscu. Dziennikarz opublikował fotografię na swoim profilu wraz z krótkimi przeprosinami.

Przepraszam Wszystkich za zaistniałą sytuację. Następnym razem będę uważniej parkował. Mój błąd - napisał Kuba.

Przekonują Was jego przeprosiny?

W Pudelek Podcast wyznamy, za którą skończoną karierą najbardziej tęsknimy!

Zobacz także: Upadek Edyty Górniak i problemy Radka Majdana
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(266)
Nick
2 lata temu
Niedopuszczalne jest stanie na takim miejscu i zajmowanie tego miejsca osobie poważnie chorej. Co mają w głowach ludzie to robiący nie wiem.
problem w tym...
2 lata temu
że, Kuba widzi u kogoś źdźbło trawy w oku, a u siebie belki nie widzi
No...
2 lata temu
Patrząc na Wojewódzkiego, niewykluczonym jest, że posiada uprawnienia do parkowania na tym miejscu.....
Mieszczuch
2 lata temu
Mieszkam w mieście powyżej 200 000 mieszkańców. Nie rozumiem tego parkowania pod samymi drzwiami. Ludzie gdyby mogli, wjechaliby do salonu samochodem, albo przynajmniej na balkonie.
Khk9
2 lata temu
Przynajmniej przeprosił. Nie tylko tych, "którzy poczuli się urażeni".
Najnowsze komentarze (266)
Seks
2 lata temu
Jak wygląda ich seks? Strasznie mnie to zastanawia, ona go zdradza i udają że wszystko ok? Wstawia kilka fotek. Nie wierzę , że kobieta nie ma potrzeb.
Aaaa
2 lata temu
Sawicki szuka atencji za wszelka cenę słabe
ciocia Kuba
2 lata temu
Jejciuniu jaki piękniutki jest Radzia i Gosi synek ale ja mówiłem że do wierzb płaczących nade mną tulić się bedę w klęcznej pokorze bo one mnie nie zdradzą jak Radek, ale ten jego smyk mnie tak zauroczył swoją osobom, że ja bedę bardzo chciał, żeby Radek do mnie się nawrócił razem z nim i mam nawet dla niego buziaka bo zęby sztuczne wystające jak u nutrji sobie umyłem specjalną pastą żeby pachło kocimientkom jak Radzio lubi bo to wiem. kiedy ta piękna Małgonia Radzia mi odda? może odda bo nie wiem. czy ja wytrzymam bez niego ja sobie nie poradze z rzyciom swom, wszystko sobie umyję i podłoge też na kolanach i pachy na jego pukanie w moje czoło jak łysa góra wielgie, gdy zdejmnę perułkie upoconą z tensknoty.
ciocia Kuba
2 lata temu
ja nie mogem tego przeżyć że Radzio ma syna z Rozenkową, taka zazdrość mnie wzieła że szok normalnie , ja wiem że to jest trudne dla mnie ale ja bardzo kocham Radzia ,choć wiem że on jest w snach moich księciem na białym koniu a naprawdę na gubałówkę piechotą szlem boso na sam skraj świata ludzkiego gdy on po skoku w bok odjechał i splunoł od niechcenia na mnie tak, a ja w oleju robiłem przysiat i skłon w bok na kolanach, niechconco mnie poniesło by zapomnieć, kocham go całym mym sercę najbardziej we świecie całym mym całym złym
Taco
2 lata temu
Radek złożył w złożalni pozew rozwodowy jako odzew propagandowy i teraz będzie odwiedzał babcię Dodę w domu starców i przynosił jej pieluchy, a dziadek Kuba sam se bedzie zmieniał slipy z lepką zawartością
Okazy
2 lata temu
Na widok najnowszych zdjęć szczęśliwej rodziny Majdanów, Kubulek Wojewucki zlał się w spodnie i ma mokre krocze. W jego wieku nietrzymanie moczu to nierzadka choroba…
lekasz dekasz
2 lata temu
Czy to prawda, że Gośka odkryła u dziadka Kuby wodniaka jądra? Dlaczego tej informacji nikt nie zaprzeczył? To w takim razie ja nie mam wątpliwości o co chodzi z tymi upokarzającymi Kubę smsami. To jest bardzo przykra sprawa, że wyszło Kubie takie coś.
Radosław
2 lata temu
śmieszne te końskie zaloty wiekowej wojewódzkiej cio..., żeby Małgosia zwróciła na niego uwagę. I osiągnął cel - Małgosia zwróciła na niego ... śniadanie
Peszeg
2 lata temu
wspominany Kuba Wojewudzki nie jest biseksem , bo ma 3 cm we wzwódku i się tego wstydzi przed kobietami i facetami, tylko bardzo młodzi chłopcy , którzy mają tyle cm co Kuba lub mniej są wybierani na castingach, bo przed takimi Kuba jest w stanie się odważyć obnażyć. Małgosię Rozenek kocha skrycie, ale platonicznie, odkąd go wyśmiała, gdy zobaczyła jego wzwodzik jak Kuba prosił ją o sms-a z wyznaniem wiary.
to ciekawe
2 lata temu
Krajek co ty narobiłeś. Mogłeś dać spokój biednemu, nieszczęśliwie zakochanemu w Małgoni Kubusiowi chociaż w ten piękny pandemiurgiczny czas, a ty wyśmiewasz go bez grama litości i teraz ten stłamszony po bity Powiatowy siedzi i ryczy ze wstydu. Zadowolony jesteś?
Szarmon
2 lata temu
Dziadek Kuba ze wzgledu na słabą psychikę i wiek jest w grupie podwyższonego ryzyka zejścia, tak wiec nie hejtujcie go, bo jak przeczyta te komy to mu pikawa siądzie
ksiendowy
2 lata temu
Dziadek opisywał w książce, że jego kochankami były Trzebiatowska i Kaczorowska, one się oczywiście tego wyparły, bo to wstyd być z takim dziadkiem, więc wierzę Annie Musze, gdy twierdzi że przez lata była przykrywką dla pewnej relacji. Dziadek niech pokaże smsy, bo na razie wciąż się ośmiesza.
Robuś
2 lata temu
Jak można hejtowac chorych ludzi w podeszlym wieku, takich jak Kuba Wojesódzki?! A jakby to byl twój pradziadek to co? Dziadek Kuba ma juz swoje lata, a i zdrowie słabe i takim ludziom nalezy sie powściągliwość w reakcjach, on biedulek walczyl o Polskie w pierwszej wojnie pantoflowej!Wspierał pocztę pantoflową własnym płaczem, aż zmoczył kapcie i wysiadł w trakcie.
na Powiślu
2 lata temu
Jakoś żaden mężczyzna nie żali się publicznie na smsy od groźnej, napastliwej Małgorzaty, a tylko rozdygotana ciocia Kuba Powiatowa przeżywa napaść smsową na swoją zmumifikowaną cnotę niby przedszkolak pierwsze leżakowanie. To się nazywa klasa level mini, o niebo większą ma ministrant, którego dziadek chętnie zaprosiłby na casting, gdyby ten chłopiec nie patrzył na niego z góry z pogardą.
...
Następna strona