Trwa ładowanie...
Przejdź na
Cherry
|

Wojtek Sawicki konfrontuje słowa Andrzeja Dudy z rzeczywistością: "Spotykam się z BARIERAMI NA CO DZIEŃ"

946
Podziel się:

Znany z prowadzenia bloga "Life on Wheelz" Wojtek Sawicki w niepochlebny sposób odniósł się do niedawnych słów Andrzeja Dudy o rzekomych ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych.

Wojtek Sawicki konfrontuje słowa Andrzeja Dudy z rzeczywistością: "Spotykam się z BARIERAMI NA CO DZIEŃ"
Wojtek Sawicki komentuje słowa Andrzeja Dudy (Instagram, AKPA)

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych co roku obchodzony jest 3 grudnia. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda wręczył w Pałacu Prezydenckim państwowe odznaczenia, wręczane osobom aktywnie działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Uroczystość nie obyła się bez kilku słów ze strony głowy państwa dotyczących architektonicznych rozwiązań na terenie Polski, ułatwiających poruszanie się na wózkach inwalidzkich.

W swoim przemówieniu Andrzej Duda wyraził swoje ogromne zadowolenie aktualnym wyglądem podjazdów i "ułatwień" pomagających niepełnosprawnym poruszanie się po polskich ulicach:

Jesteśmy dumni z tego, że ludzie przyjeżdżają do Polski i widzą: "O, bardzo łatwo jest się dostać do budynku, wszystko jest dostosowane, jaka ładna architektura, a jaka przyjazna". Idąc czują, że jakoś tak jest inaczej, bardziej otwarcie, bo nie ma schodów, bo podejście jest łagodne, jest dobrze obliczone, bo nie ma utrudnieńwygłaszał.

Choć prezydent był dumny jak paw, Wojciech Sawicki miał nieco inne zdanie na temat wymienionych wyżej "ułatwień".

Zobacz także: Zobacz: Protest niepełnosprawnych. Będzie powtórka, bo rząd o nich zapomniał

Sawicki zyskał ogromny rozgłos w sieci dzięki profilowi "Life On Wheelz", który prowadzi na Instagramie. Choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a, która ogranicza możliwości poruszania się i sprawia, że musi być pod stałą opieką medyczną. Wojtek aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, uświadamiając szerokie grono internautów o problemach, z jakimi zmagają się osoby chore oraz dzieli się historiami ze swojego życia.

Nic więc dziwnego, że to właśnie on zabrał głos w sprawie podniosłego przemówienia prezydenta. Sawicki w humorystyczny sposób odniósł się do peanów Andrzeja Dudy o "łagodnych podejściach" i "braku schodów" publikując filmik, w którym udowadnia, że na swojej drodze bez problemu napotyka liczne trudności w swobodnym poruszaniu się.

(...) To, co mi się nie podobało, to ton wypowiedzi i zapewnianie, że sytuacja w Polsce wygląda dużo lepiej niż ma się to w rzeczywistości. Sam, jako osoba z niepełnosprawnością, spotykam się z barierami na co dzień i chyba każdy, nawet rodzice z dziećmi wiedzą, jak jest na co dzień, ile wind nie działa i ile jeszcze jest do zrobienia - dopisał pod postem Wojtek, krytykując fałszywe pochwały ze strony prezydenta.

Ma rację?

Dlaczego nie piszemy o Dodzie?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(946)
hheeej
2 miesiące temu
go Wojtek, go Wojtek!!!!
matka
2 miesiące temu
Bzdury , bzdury , bzdury Prezydent opowiada. Ten człowiek nie ma styczności z niepełnosprawnymi. Jestem matka dziecka niepełnosprawnego, przez 11 miesięcy walczyłam z urzędami o przyznanie orzeczenia dla dziecka , nasze komisje uzdrowiły mi syna ( dałabym duuuużo żeby tak było, ale niestety tak nie będzie) Wywalczyłam orzeczenie w sadzie , a teraz czeka mnie walka o wypłatę świadczenia z MOPS.
keri103
2 miesiące temu
Ta wypowiedzia, znowu sie zblaznil.
sondor
2 miesiące temu
Zadufany w sobie i w swoją nieomylność, a "miny" to potwierdzają i przypominają pewnego osobnika lat trzydziestych ubiegłego wieku we Włoszech!!!
Pinio
2 miesiące temu
Boże chroń od takich prezydentów. Tak mało ma w glowie, choć ponoć ciągle się uczy. W dziesiątej inkarnacji gość może będzie miał IQ=80.
Najnowsze komentarze (946)
Wuja Leon
miesiąc temu
Bariery dla niepełnosprawnych? Tu adresatem pretensji p. Wojtka powinny być samorządy, a nie Prezydent RP.
bidanews
miesiąc temu
Hej domorośli manipulatorzy, nie macie grafika, który na pierwszym zdjęciu, rogi by dorobił Dudzie:))
333
2 miesiące temu
Nie wiem czy jest sens przebudowywać kraj dla Sawickich my nie jesteśmy im nic winni
gizd
2 miesiące temu
W Ameryce też mają go dosyć ! Bajok.
Wstyd.
2 miesiące temu
Po prostu wstyd za tego prezydenta.
DEMOKRATA
2 miesiące temu
hej duda potrzebujemy skoczka.. zakopane i wisla czeka co ty nato wakacje tuz tuz czernek zrobi wakacje na 3 miesiace pis pozwoli na taki wypoczynek
ula55
2 miesiące temu
ułatwiajmy życie niepełnosprawnym i chorym siepomaga waleczna Agatka Kuberska
kikolak
2 miesiące temu
nie jestem jego fanem ale czytając ten hejt mam do was pytanie - kto za to odpowiada ? bo na pewno nie prezydent , jak macie kierowników urzędów do d..y ,burmistrzów ,wójtów itd. to nie zwalajcie winy tylko na niego , bo kasa na to jest , tylko że władze miast lub urzędnicy wolą za te kasę kupić to co im podwyższy komfort pierdzenia w stołki , ich najpierw rozliczcie a potem dopiero rząd
LUBUSKI
2 miesiące temu
Nowoczesne rozwiązania tak mają ,natomiast stare pozostały i tu problem jest. Ale to również wina włodarzy miasta i szefów spółdzielni mieszkaniowych. Niestety brak kasy na modernizację starych rozwiązań.
ateista
2 miesiące temu
Polski rząd może i nie jest wspanialy, ale trzeba w końcu zjechać na ziemię, jako niepełnosprawny nie lubię spektakli i litości, jak potrzebuję pomocy to poproszę i czsami dostanę a czasami nie. jest wiele mądrych powiedzeń, zawsze mogło być gorzej, wszystko ma dwie strony medalu, dla jedych tylko dla innych aż, i wiele innych życie to nie bajka ani film który można sobie ustawić, każdy jest inny i ma inną drogę życia, takie są realia
Polak
2 miesiące temu
Też jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku, niech duda wsiądzie na wózek i spróbuje chociaż jeden dzień załatwić kilka spraw bieżących w mieście. ?czy wtedy będzie też tak kozaczył
To ja
2 miesiące temu
Nie chcę się narazić za niesłuszne oskarżenia szanownego pana prezydenta, ale on chyba jedna musi coś brać. Może nie wytrzymuje presji wystąpień może co innego. Ale takie farmazony, jak tu słyszymy to ewentualnie mówi się małym dzieciom. Jaka ładna architektura??? Ludzie, co to jest. Pomijam nieprawdę jaką pad opowiada
emerytka 78
2 miesiące temu
Kiedy ten człowiek przestanie się w końcu błaźnić ????
guru66
2 miesiące temu
A wystarczyłoby aby pan prezydent,na jeden dzień,usiadł na wózku i zrozumiałby o co chodzi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie