Piątek 01.02.2008

Co oznacza "czerwona nitka" Kręglickiej?

Aneta Kręglicka anoreksja

Co oznacza KJ/ FORUM

W grudniu pisaliśmy o "rewelacjach" Faktu, który z przerażeniem rozpoznał u Anety Kręglickiej anoreksję. Dotarliśmy do jej znajomych, którzy przyjęli tę publikację z oburzeniem i zaprzeczyli, jakoby była Miss Świata cierpiała na tę chorobę. Jej idealna, szczupła sylwetka miała być efektem wieloletniej dyscypliny żywieniowej.

Ostatnio jednak spekulacje wywołała sama zainteresowana. Kilka razy pokazała się publicznie z cieniutką, czerwoną nitką na nadgarstku. Jest ona znakiem rozpoznawczym kobiet zrzeszonych w ruchu "pro-ana". Dziewczyny, które do niego należą, nie uważają anoreksji za niebezpieczne zaburzenie, lecz w to, że dążenie do bycia szczupłą jest drogą do ideału. Motto ruchu brzmi: "Co mnie żywi - niszczy mnie".

Hasło to wytatuwała sobie Angelina Jolie, która promuje w ten sposób ruch pro-ana. Wywołało to spore kontrowersje, także u nas. Przypomnijmy: Angelina Jolie ma "tatuaż anorektyczek" (ZDJĘCIA).

W internecie można znaleźć wiele stron, blogów i for poświęconych temu zjawisku, poznać osoby o podobnym sposobie na życie, wymienić się radami i wskazówkami. Na jednej ze stron czytamy:

Czerwona nitka to nasz symbol, nieoficjalny znak rozpoznawczy dla wtajemniczonych. Kolor czerwony oznacza anoreksję, fioletowy - bulimię. Jeśli kiedykolwiek spotkasz drugą taką osobę, popatrz jej prosto w oczy. Uśmiechnij się.

Ruch ten budzi wiele kontrowersji - na całym świecie trwają starania o zaprzestanie lansowania patologicznie wychudzonych modelek, z których wzory czerpią nastolatki. Dlaczego zatem Aneta Kręglicka rzuca na siebie podejrzenia o popieranie go?

Co oznacza KJ/ FORUM

Co oznacza ML/ FORUM

Co oznacza ML/ FORUM

Co oznacza KJ/ FORUM

Co oznacza KJ/ FORUM

Komentarze (1091)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1091
Odpowiedz
18 1
zgłoś
gość 01.02.2008 05:38
to oznacza tez kabale!!!!
Odpowiedz
10 0
zgłoś
gość 01.02.2008 05:38
ja również myślałam że czerwona nitka to znak kabalistów.
ale posiadając wiedzę że anorektyczki również takie noszą i patrząc na Kręglicką... skojarzenia są conajmniej dwuznaczne
Odpowiedz
7 2
zgłoś
BUNTOWNICZKA 01.02.2008 05:54
...a moze jest wyznawca kaballah???
Odpowiedz
4 0
zgłoś
gość 01.02.2008 05:55
na tym ostatnim zdjęciu jest pomarszczona jak staruszka. ile ona ma lat?
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 01.02.2008 06:02
nie wtglada ladnie
Odpowiedz
3 0
zgłoś
Don Fiutaccio 01.02.2008 06:04
co to za szkielet?
Odpowiedz
3 1
zgłoś
ja 01.02.2008 06:16
Na ostatniej focie wygąda strasznie, w jej wieku taka chudość nie dodaje już uroku wręcz przeciwnie, i ta grzywa spadająca na pół twarzy.
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 01.02.2008 06:17
A CZY CZERWONA NITKA NIE NAWIAZUJE DO NALEZNOSCI DO JEDNEJ Z RELIGII ?????????????????
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 01.02.2008 06:17
Szybko się zestarzeje, już widać początki.Te kości wystające i widoczne żyły - fe.
Odpowiedz
3 2
zgłoś
gość 01.02.2008 06:20
Przecież to widać na 1-szy rzut oka , ze Aneta cierpi na anoreksje .
Odpowiedz
0 1
zgłoś
Agent Orange 01.02.2008 06:28
że ma trudne dni i lepiej się do niej nie zbliżć
Odpowiedz
1 1
zgłoś
dwa głodne brzuchy 01.02.2008 06:32
powiadacie, że angelina sobie coś "wytatuwała", ciekawe!
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 01.02.2008 06:40
biorac pod uwage jej cialo i to co czytalam w wielu zrodlach to czerwona nitka to przynaleznosc so "any" czyli anoreksji...
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 01.02.2008 06:51
mi to raczej wygląda na gumkę do włosów.
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 01.02.2008 06:52
jest już troche za chuda
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 01.02.2008 06:58
proste że to znak anoreksji, skad ja to wiem...
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 01.02.2008 07:02
"Idealna, szczupła sylwetka" CZYJA??????????
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 01.02.2008 07:04
ale szkieletor, jaka ona wstrętna
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 01.02.2008 07:04
a żyły na łapach ma jak ja na k.....sie
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 01.02.2008 07:06
czy to prawda że ona im płaci za to że wpuszczają ją na wybieg?????
Odpowiedz
2 1
zgłoś
sharpie 01.02.2008 07:06
kościotrup z niej i tyle, nie powinna się publiczne pokazywać, bo tylko zły przykład daje młodym dziewczynom
Odpowiedz
2 0
zgłoś
KABBALAH 01.02.2008 07:10





przecież czerwona nitka jest znakiem pseudo-kabalistów :))) Wystarczy wpisać w Google 'red kabbalah strings' aby sobie takową kupić





Odpowiedz
1 0
zgłoś
evkaa 01.02.2008 07:12
śliiiiiczna jest!! mam nadzieję, że jednak nic jej nie jest =)
Odpowiedz
0 2
zgłoś
gość 01.02.2008 07:12
Jak ona strasznie wygląda!! Szok! Sam szkielet, zyly wystaja, wory pod oczami... po prostu PRóCHNO :/
Odpowiedz
0 1
zgłoś
Pati_a 01.02.2008 07:16
i ona była kiedyś miss świata nie chce się wierzyć
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 01.02.2008 07:26
A myślałam, że czerwona niteczka wskazuje na kabałę...
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 01.02.2008 07:26
Jest obrzydliwa a nie szczupła!
Fuuuuuuuuuuujjjjjjjjj
Odpowiedz
0 1
zgłoś
47kg zwarszawy 01.02.2008 07:26
żylasta jak kocie mięso
Odpowiedz
0 1
zgłoś
gość 01.02.2008 07:26
Jedna moja znajoma też nosi na ręce czerwoną nitkę.Nie tak grubą,jak Kręglicka i mówi,że to nitka mająca odganiać złe moce.Tak samo,jak wtedy, kiedy małemu dziecku wiąże się czerwoną kokardkę na łóżeczku,albo wózku...
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 01.02.2008 07:32
Dajcie jej jeść!!!!
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1091