Trwa ładowanie...
Unicorn
|
aktualizacja

Adam Strycharczuk został kelnerem na Islandii, a Tola Szlagowska była nianią w USA. Kto jeszcze porzucił show biznes i wyjechał za granicę? (ZDJĘCIA)

108
108
Podziel się

Wiele polskich gwiazd w pewnym momencie kariery postanowiło porzucić rodzimy show biznes i wyprowadzić się za granicę. Niektórzy przy okazji zmienili także profesję - Adam Strycharczuk obecnie jest kelnerem, dziennikarka TVN Katarzyna Werner prowadzi hotel na Zanzibarze, a znany z serialu "Dom" Tomasz Borkowy lata temu pracował na budowie i był lokajem w Londynie.

1
 / 11
Adam Strycharczuk został kelnerem na Islandii, a Tola Szlagowska była nianią w USA. Kto jeszcze porzucił show biznes i wyjechał za granicę? (ZDJĘCIA)
Adam Strycharczuk został kelnerem na Islandii, a Tola Szlagowska była nianią w USA. Kto jeszcze porzucił show biznes i wyjechał za granicę? (ZDJĘCIA)
Oni porzucili polski show biznes i wyjechali za granicę (AKPA, Instagram)
0
0

Nie jest tajemnicą, że show biznes rządzi się swoimi prawami. Wielu polskich celebrytów w świetle jupiterów czuje się niczym ryby w wodzie i pewnie za nic nie zrezygnowałoby z możliwości paradowania po ściankach. Wśród naszych znanych rodaków nie brakuje jednak przykładów gwiazd, które zdecydowały się odpocząć od blasku fleszy i zająć się czymś innym.

Wielu przedstawicieli rodzimego show biznesowego podwórka w pewnym momencie kariery porzuciło polskie salony i wyjechać za granicę. Niektórzy przy okazji postanowili spróbować sił w całkiem innej profesji. Ostatnio w mediach głośno zrobiło się o byłym jurorze "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Adamie Strycharczuku, który aktualnie rezyduje na Islandii i pracuje jako... kelner.

Strycharczuk nie jest jednak przypadkiem odosobnionym. Znana z zespołu Blog 27 Tola Szlagowska lata temu pracowała jako niania w USA, dziennikarka TVN Katarzyna Werner prowadzi hotel na Zanzibarze, Paulina Młynarska spełnia się jako pisarka i uczy jogi w Grecji, a aktor Michał Malinowski od kilku lat podróżuje po świecie własną łodzią.

Zobaczcie, kto jeszcze porzucił polski show biznes i dziś spełnia się za granicą.

2
 / 11
Adam Strycharczuk

Adam Strycharczuk dał się poznać szerszej publiczności jako uczestnik, a później juror "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Muzyk zasiadał w jury show Polsatu przed dwie edycje i rozstał się z formatem wraz z końcem 14. sezonu. Dziś Strycharczuka na próżno szukać na salonach - jakiś czas temu postanowił on bowiem przeprowadzić się na Islandię.

O kulisach decyzji muzyk opowiedział ostatnio w rozmowie z Wirtualną Polską. Jak przyznał, szalejąca inflacja wymusiła na nim "potrzebę zarobienia paru groszy", dlatego też postanowił spróbować szczęścia za granicą. Obecnie współtwórca youtubowego kanału "Na pełnej" i były juror "TTBZ" pracuje na pełen etat jako... kelner w jednym z islandzkich hoteli, a konkretnie w restauracji typu "fine dining". Choć Strycharczuk pracuje za minimalne wynagrodzenie, wcale nie narzeka na swój los. Jak podkreśla, w Islandii pracownicy są doceniani i cieszą się większym komfortem niż w Polsce.

(...) Nikt nie patrzy ci na ręce i nie pogania. Tu, jeśli wykonujesz swoją pracę należycie, jesteś szanowany i chwalony. Wychodzisz do domu i nikt nie męczy cię głupimi telefonami (...). Jestem zadowolony z atmosfery i komfortu pracy. Z zarobków, nie ukrywam, również. A dodam, że pracuję za minimalną krajową - powiedział WP.

3
 / 11
Michał Malinowski

Michał Malinowski zdobył rozpoznawalność dzięki rolom w polskich produkcjach filmowych i telewizyjnych, w tym m.in. "Na Wspólnej", "Hotel 52" czy komedii romantycznej "Jak poślubić milionera?". Pod koniec 2019 roku aktor postanowił porzucić polski show biznes i wyruszyć w podróż własnoręcznie zbudowaną łodzią. Malinowski rozpoczął rejs w Szczecinie i w ciągu ostatnich kilku lat odwiedził m.in. Portugalię, Wyspy Kanaryjskie czy Surinam. Aktualnie już od dłuższego czasu stacjonuje natomiast w Kolumbii.

Rzuciłem wszystko, zbudowałem dom i zabrałem go na koniec świata - brzmiał tytuł filmu, który aktor wrzucił do sieci w sierpniu 2020 roku.

Malinowski na co dzień chętnie relacjonuje kolejne zagraniczne przygody na Instagramie. Mimo wyjazdu z kraju celebryta nie zrezygnował z aktorstwa. W ubiegłym roku Michał zagrał w spektaklu w stolicy Kolumbii, Bogocie, założył także stronę internetową w języku hiszpańskim.

4
 / 11
Tola Szlagowska

Znana z zespołu Blog 27 Tola Szlagowska jako 15-latka wyjechała do USA. Podczas pobytu w Los Angeles wokalistka nie zrezygnowała z rozwijania muzycznej kariery i choć współpracowała nad własnym materiałem z poznanymi w Kalifornii artystami, nie była w stanie utrzymać się z muzyki. Wówczas znalazła więc inne źródło zarobku, pracując jako niania.

Na razie kompletnie nie zarabiam na muzyce. Żyję z bycia nianią. Świadomie wybrałam sobie taką pracę, bo równie dobrze mogłabym pracować w sklepie (...). Od święta dostaję tantiemy sprzed trzech lat, za rzeczy, które robiłam w Blog 27, co jest zawsze mega miłym prezentem. Myślę sobie wtedy: Jak dobrze, tym razem nie będę musiała się denerwować, czy starczy mi na mieszkanie - mówiła w 2013 roku w reportażu "Dzień Dobry TVN".

Szlagowska od kilku lat niestrudzenie walczy o powrót do polskiego show biznesu. W ubiegłym roku wokalistka wydała nowy album, który promowała na kanapie "DD TVN". W ubiegłym miesiącu pojawiła się natomiast na urodzinach jednego z polskich magazynów.

5
 / 11
Katarzyna Werner

Katarzyna Werner przez lata była dziennikarką zawodowo związaną z TVN. W 2019 roku wraz z mężem i synkiem wyjechała jednak na Zanzibar, gdzie rezyduje po dziś dzień. Po porzuceniu dziennikarstwa Werner postanowiła spróbować swoich sił w całkiem innej branży i obecnie prowadzi własny hotel na egzotycznej wyspie. Choć na Zanzibarze Werner nie ma kontaktu z polską telewizją, wciąż śledzi wydarzenia w ojczyźnie za pośrednictwem internetu. Dziennikarka nie tęskni jednak za pracą w zawodzie.

Nie zazdroszczę kolegom. Zresztą jednym z powodów mojego wyjazdu na Zanzibar było zmęczenie przekazywanymi w telewizji treściami. Nie pracą. W pewnym momencie wszystko w Polsce stało się polityczne - wyznała w 2021 w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

6
 / 11
Paulina Młynarska

Paulina Młynarska kilka lat temu przeprowadziła się do ukochanej Grecji - która, jak przyznała w jednej z rozmów z magazynem "Viva", jest jej "duchową ojczyzną". W 2018 roku dziennikarka zakupiła niewielki dom na Krecie, który w ubiegłym roku zdecydowała się wystawić na sprzedaż.

Jako że Młynarska prowadzi życie na emigracji, rzadko można ją spotkać na rodzimych salonach. Dziennikarka wciąż uważnie śledzi jednak zarówno polską politykę, jak i show biznes. Na co dzień Młynarska spełnia się jako pisarka oraz uczy jogi.

7
 / 11
Ola Jordan

Ola Jordan do polskiego show biznesu wkroczyła jako jurorka ósmej edycji "Tańca z gwiazdami". Tancerka już wcześniej cieszyła się jednak rozpoznawalnością w Wielkiej Brytanii - wystąpiła bowiem aż w dziesięciu edycjach tamtejszej wersji tanecznego show i sięgnęła nawet po kryształową kulę. Jordan zasiadała w jury polskiego "TzG" przez dwie edycje, po czym zrezygnowała z kariery gwiazdy Polsatu i postanowiła skupić się na życiu rodzinnym. Ola i jej mąż James Jordan przez trzy lata starali się o potomstwo. W 2020 roku para w końcu spełniła swoje marzenie i powitała na świecie córkę Ellę.

Ola Jordan i jej ukochany na co dzień mieszkają w Wielkiej Brytanii, gdzie wychowują pociechę i wspólnie prowadzą szkołę tańca. Para cieszy się także sporym zainteresowaniem brytyjskich mediów - w czerwcu wraz z córką pojawili się na przykład na okładce magazynu "Hello".

Jordan, która kontaktuje się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych, przyznała ostatnio, że jest sobą rozczarowana, ponieważ po urodzeniu dziecka nie udało się jej wrócić do formy. Zobaczcie: Ola Jordan pokazuje zdjęcie bez retuszu i wyznaje: "Jestem przerażona i ROZCZAROWANA SOBĄ"

8
 / 11
Seweryn Krajewski

Seweryn Krajewski to legenda polskiej sceny muzycznej, a wiele utworów jego autorstwa na zawsze zapisało się w historii polskiej muzyki. Lider Czerwonych Gitar, przez wielu nazywanych "polskimi Beatlesami", od kilku lat nie mieszka jednak w ojczyźnie. Po rozpadzie małżeństwa z Elżbietą Krajewską w 2017 roku muzyk wyjechał do USA. Obecnie Krajewski mieszka w New Jersey wraz z nową partnerką, producentką filmową Heleną Giersz. Legendarny kompozytor wciąż jest aktywny zawodowo - w USA jest wziętym muzykiem studyjnym. Według doniesień "Super Expressu" z 2018 roku Seweryn jest wyjątkowo spełniony i ani myśli o powrocie do ojczyzny.

9
 / 11
Tomasz Borkowy

Znany z kultowego serialu "Dom" Tomasz Borkowy po emisji pierwszej odsłony produkcji wyjechał do Londynu. Aktor studiował wówczas reżyserię i produkcję telewizyjną, na życie zarabiał natomiast m.in., jeżdżąc taksówką oraz pracując na budowie.

Jak każdy normalny aktor z zagranicy zacząłem pracę na budowie. Byłem również lokajem u bardzo bogatej pani, która płaciła 50 funtów za godzinę za moje lekcje dykcji. Zarabiałem u niej 150 funtów tygodniowo - wspominał w 2015 roku w rozmowie z "Super Expressem".

Borkowy nie ukrywał, że gdyby nie zdecydował się na wyjazd z Polski, prawdopodobnie cieszyłby się obecnie ogromną popularnością. Aktor zapewnił jednak wówczas, że nie żałuje swojej decyzji.

Zyskałem o wiele więcej. Zyskałem nowy sposób myślenia, otwarcie na świat, trzy języki. Jestem producentem i wykształconym reżyserem telewizyjnym. To nie zdarzyłoby się w Polsce - mówił "SE".

10
 / 11
Konrad Sjoberg

Znany z piątej edycji "Love Island" Konrad Sjoberg niedługo po zakończeniu emisji show rozstał się z poznaną na wyspie Oliwią Chomentowską. Wkrótce mężczyzna poinformował swoich fanów o przeprowadzce do Tajlandii. Wyjazd Konrada ściągnął na niego głosy krytyki - niektórzy fani "LI" byli bowiem przekonani, że ten od dłuższego czasu planował wyjazd za granicę i nie poinformował o tym fakcie Oliwii. Pod koniec kwietnia Sjoberg stanowczo zaprzeczył pogłoskom, zapewniając na Instagramie, że proponował ukochanej wspólny wyjazd. Przy okazji opowiedział nieco o pomyśle wyjazdu do Azji, który narodził się podczas podróży z przyjacielem.

Wstępne myśleliśmy tylko i wyłącznie o wylocie na Malediwy, który miał trwać maksymalnie trzy miesiące, natomiast w międzyczasie stwierdziliśmy, że lepszym pomysłem byłaby przeprowadzka do Azji na stałe. Rozmyślamy o wspólnym otwarciu jakiegoś biznesu (baru) bądź też zwykłej pracy etatowej - wyznał.

Mój wyjazd do Tajlandii to w skrócie postawienie wszystkiego na jedną kartę - wziąłem najpotrzebniejsze rzeczy, wziąłem ze sobą ciężko zarobione oszczędności życia i po prostu chcę spróbować - dodał.

11
 / 11
Monika Sewioło

Monika Sewioło zdobyła rozpoznawalność jako uczestniczka pierwszej polskiej edycji "Big Brothera". Choć celebrytka nie zabawiła w programie zbyt długo, po opuszczeniu domu Wielkiego Brata jej kariera nabrała tempa. Sewioło próbowała rozkręcić karierę muzyczną, zagrała w dwóch filmach, chadzała na ścianki i pojawiła się nawet na okładce "Playboya". Z czasem wycofała się jednak z show biznesu. W 2009 roku w rozmowie z WP celebrytka zdradziła, że wiedzie "życie normalnego człowieka".

Moja obecna praca nie ma nic wspólnego z mediami. Od zupełnie niedawna pracuję w fundacji (...). Jestem bardzo zadowolona z tej pracy, to zupełna odskocznia od życia na piedestale - wyznała wówczas.

Sześć lat temu Sewioło udzieliła wywiadu Plotkowi, w którym przyznała, że nie potrafiła wykorzystać swoich pięciu minut w show biznesie. Celebrytka zdradziła także, iż postanowiła wyjechać z Polski i mieszkała w różnych zakątkach świata.

Od paru lat mieszkam za granicą. Prawie dwa lata mieszkałam na Sardynii, tyle samo na Karaibach, potem w Szwajcarii, a od jakiegoś czasu jestem w Polsce. Jak przyjeżdżam w rodzinne strony, to już na dłuższy okres - opowiadała.

KOMENTARZE
(108)
Ola
8 miesięcy temu
Premia dla autora tego artykułu, w końcu coś ciekawego i bez hejtu, brawo 👍👌👏
fścipska
8 miesięcy temu
A co zrobiła Sara May?
echhhhh
8 miesięcy temu
A pamiętacie Grycanki, Igę Wyrwał, "Polską Angelinę", Sarę May, Pigułę z Gdyni, "Agę od torebki", Luntka? Za kim najbardziej tęsknicie?
Aska
8 miesięcy temu
Ciekawy artykuł, więcej takich.
Komon
8 miesięcy temu
Szkoda, że pod tym artykułem nie ma możliwości oceny. Daję 5 gwiazdek! Super treści
Najnowsze komentarze (108)
dulka
8 miesięcy temu
Takie jest życie… Pamiętam jak ja chciałam się wspiąć na wyżyny show biznesu, ale trafiła się okazja do pracy za granicą i jakoś samo tak wyszło. Teraz nie żałuję. Mam stabilne życie zawodowe i rodzinne. Wieczorami oglądam z mężem tv, odpalam roombe i żyję spokojnie. Gdybym była celebrytką, ni wiem czy miałabym taki spokój wokół siebie
Anik
8 miesięcy temu
Malinowski ideał mężczyzny.
kosso
8 miesięcy temu
wszystkie te tzw. gwiazdy to lansowani na siłę przeciętniacy ... dlatego jest jak jest (chałowo) ... i będzie jak będzie (czyli chałowo) ...
Niania
8 miesięcy temu
Może to czeka Cichopek!!! Daj Boże!
:000
8 miesięcy temu
Wiecie że oksana "naukę i inne takie takie" skończyła studia i obecnie jest weterynarzem?
Poziomka
8 miesięcy temu
Michal Malinowski - oh my lord, jak zapuścił brodę to odrazu +100 do bycia ciachem
Jak CC
8 miesięcy temu
Krajewski mieszka w NJ i glosno o nim?no ciekawe bo ja w NY a NJ za plotem a nikt tu nie rozprawia o Krajewskim
work and trav...
8 miesięcy temu
tez mozecie jako studenci jechac do USA na program Work and Travel i pracowac w resorcie z napiwkami!
xxx
8 miesięcy temu
Michał Malinowski - przystojny i wydaje się być ciekawym, ułożonym facetem.
Fajne były
8 miesięcy temu
A Grycanki pamiętacie jeszcze?
Angelika
8 miesięcy temu
Oprócz Młynarskiej nie znam nikogo 😂
Grrr
8 miesięcy temu
Adam, a Galaxi ?! Nie bedzie nowych hitow ? 😔
Wwww
8 miesięcy temu
Tylko ja jestem taka nijaka. Nie mam żadnych pasji, ani talentu do niczego. Pozazdrościć.
monimoni
8 miesięcy temu
Michała Malinowskiego śledzę i zazdroszczę odwagi w spełnianiu marzeń. Człowiek z pasją i wyobraźnią. Świetna sprawa
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Joanna Opozda pokazała, jak będzie wyglądać jej nowy dom. Na bogato! (ZDJĘCIA)

Joanna Opozda pochwaliła się niedawno na Instagramie projektem nowego mieszkania, a także pokazała, jak idą prace wykończeniowe. Zdjęcia wnętrza robią wrażenie.
9.

Anna Mucha zostawia auto na awaryjnych i... IDZIE DO KNAJPY! Tam zajadała się kostkami lodu (ZDJĘCIA)

Podczas ostatniej wizyty w centrum Warszawy Anna Mucha postanowiła zablokować ulicę. W tym czasie spotkała się ze znajomą w restauracji, gdzie ze spokojem skonsumowała posiłek składający się m.in. z kostek lodu. Prawdziwa gwiazda?
8.

Tak mieszkają Borys Szyc i Justyna Nagłowska: kącik pod schodami, dwa tarasy i zapierający dech w piersiach ogródek (ZDJĘCIA)

Borys Szyc i jego małżonka Justyna chętnie pokazują w mediach społecznościowych zakątki swojego gniazdka na Saskiej Kępie. Największe wrażenie robi jednak ich ogródek. Chcielibyście tak mieszkać?
7.

Magdalena Stępień, Sylwia Bomba i inni wspierają Krzysztofa i Joannę Ibiszów na premierze ich projektu (ZDJĘCIA)

Tłum celebrytów przybył na event "Dobre życie by Ibisz", który zapowiada nowy projekt prezentera. Na niebieskiej ściance pozowała m.in. żona prezentera Joanna Ibisz, a także Magdalena Stępień, Sylwia Bomba i Maciej Dowbor. Jak się prezentowali?
6.

Katarzyna Warnke "przyłapana" na randce: romantyczna kolacja, PRZYTULANIE w taksówce i wspólny powrót (ZDJĘCIA)

Jakiś czas temu media obiegła informacja, że Piotr Stramowski układa sobie życie u boku nowej ukochanej. Teraz okazuje się, że Katarzyna Warnke również zaczęła randkować po rozstaniu z mężem. Paparazzi "przyłapali" ją na spotkaniu z tajemniczym przystojniakiem.
5.

Tak mieszkają Edyta i Cezary Pazurowie. Ogromny salon, kuchnia jak z katalogu i ogród pełen kwiatów (ZDJĘCIA)

Edyta i Cezary Pazurowie nie ukrywają swoje życia prywatnego przed fanami, często publikując nowe zdjęcia w mediach społecznościowych. Dzięki postom zamieszczanym na Instagramie możemy podejrzeć, jak obecnie mieszka para. Ładnie się urządzili?
4.

Maria i Marcin Prokopowie są ze sobą od DWÓCH DEKAD. Zobaczcie, jak instruktorka jogi zmieniała się na przestrzeni lat (ZDJĘCIA)

Po ciężkiej batalii z nerwicą napadowo-lękową Maria Prokop porzuciła pracę w korporacji na wysokim stanowisku i została joginką. Tym samym żona sławnego dziennikarza przeszła z biegiem lat niemałą przemianę...
3.

Rewia mody za SETKI TYSIĘCY na zgrupowaniu reprezentacji Polski: Matty Cash, Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński z rodziną (ZDJĘCIA)

Zgodnie z niepisaną tradycją polscy piłkarze przybyli na zgrupowanie kadry obwieszeni metkami od najdroższych światowych projektantów. Matty Cash i Jan Bednarek tym razem zostawili kolegów daleko w tyle. Sama ich biżuteria kosztowała setki tysięcy złotych.
2.

Zwyczajna Małgorzata Kożuchowska wychodzi z porsche za pół miliona z torebką wartą 28 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

Małgorzata Kożuchowska tym razem zrezygnowała ze starannie dobranej stylizacji na rzecz wygodnych jeansów i botków. Zadbała jednak o luksusowy dodatek.
1.

Kominek, basen, garderoba na buty w garażu - tak W BARTERZE mieszka Małgorzata Rozenek (ZDJĘCIA)

Ostatnio Małgorzata Rozenek wyznała, że wcale nie płaci za wynajem podwarszawskiej willi 30 tysięcy złotych miesięcznie. Właściwie nie płaci za mieszkanie w rezydencji nawet złotówki. "To nie ja wynajmuję, tylko firma wynajmuje dla nas" .