Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Agnieszka Holland potępia zachowanie Stanisława Michalkiewicza: "Ta KANALIA od lat sieje nienawiść"

98
Podziel się:

Reżyserka w ostrych słowach wypowiedziała się o publicyście, który porównał ofiarę księdza pedofila do prostytutki.

Agnieszka Holland potępia zachowanie Stanisława Michalkiewicza: "Ta KANALIA od lat sieje nienawiść"
(Facebook/East News)
bEVaovDV

Rok temu Stanisław Michalkiewicz wywołał skandal, porównując ofiarę molestowania przez księdza do prostytutki". Publicysta nie mógł się pogodzić z tym, że poszkodowanej kobiecie zasądzono milion złotych odszkodowania.

"Dostać milion złotych za molestowanie, że tam kiedyś, ktoś tam wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za znacznie mniejsze pieniądze spódniczki podciąga, a tutaj milion złotych i dożywotnia renta" - mówił w swoim wideo felietonie

bEVaovDX

Ofiara pozwała Michalkiewicza o naruszenie dóbr osobistych i wygrała proces. Sąd nakazał mu zapłacić 150 tysięcy złotych zadośćuczynienia i przeprosić ją na piśmie. W akcie zemsty Michalkiewicz opublikował w sieci dane osobowe kobiety, przez co musiała zmierzyć się z falą hejtu.

W rozmowie z dziennikarką NaTemat publicysta bagatelizuje sprawę i twierdzi, że on także "sporo przeszedł". Wypiera się też, jakoby nawoływał do linczu na Katarzynie.

bEVaovEd

"Niech się wstydzą ci, którzy ją linczują. Do mnie też wrażliwcy moralni piszą listy i ja się nie skarżę. Taka jest kolej rzeczy" - powiedział.

Zachowanie Michalkiewicza potępiają m.in. osoby publiczne, księża oraz prawicowi publicyści. Internauci zainicjowali nawet ruch #muremzakasią, w ramach którego wspierają poszkodowaną kobietę w mediach społecznościowych. Do akcji przyłączyła się Agnieszka Holland.

"Kieruje mną oburzenie i empatia. Przyłączyłam się do tej akcji, by przekazać wsparcie pani Katarzynie. Jej cierpienie jest trudne do wyobrażenia. Zetknęłam się z kilkoma ofiarami pedofilii. Wiem, że krzywdy wyrządzone dzieciom są praktycznie nienaprawialne, ale przypadek pani Katarzyny jest szczególnie drastyczny. Ta kanalia, która nazywa się Stanisław Michalkiewicz, od lat sieje nienawiść. Teraz nie oszczędził nawet ofiary księdza pedofila, która tyle już wycierpiała. Jeszcze jej tego cierpienia dokłada" - powiedziała reżyserka w rozmowie z Wyborczą.

bEVaovEe
bEVaovEy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(98)
32132321
2 lata temu
Ona była ofiarą brutalnych gwałtów, miała połamaną miednicę i nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Nazywanie tego molestowaniem to trochę mało.
Ewaryst
2 lata temu
Tego osobnika piwinien spotkać totatny ostracyzm, ludzie widząc go powinni z odrazą przechodzić na drugą stronę ulicy, zasłaniać oczy dzieciom, żaden szanujący się człowiek nie powinien mu podawać ręki, ani koło niego siadać, może wtedy by dotarło jakim dnem kloacznym jest
Iwona
2 lata temu
Pudlu, może byś napisał, że to, co nazywasz molestowaniem, to był ponad rok gwałtów na uwięzionej w mieszkaniu księdza 13_latce?
bEVaovEz
Wic
2 lata temu
Brawo !!!!!! To kanalia i zwykły prostak o twarzy tempej jak kredka .
Jak
2 lata temu
Przepita morda gościa mówi sama za siebie. Niech jemu księża wkładają ręce w spodnie skoro to takie normalne dla niego. Raz raz proszę Pana proszę iść niech macają
Najnowsze komentarze (98)
Aldona
2 lata temu
Ludzie jacy jesteście prymitywni.Posłuchajcie P.Michalkiewicza , poczytajcie , może trochę z jego erudycji i inteligencji was oświeci ..pod warunkiem ,że będziecie w stanie zrozumieć to co pisze i mówi . Siejecie ,,mowę nienawiści" wobec człowieka , który jako jeden z niewielu mówi prawdę o rzeczach o których nie macie i nigdy nie będziecie mieli zielonego pojęcia . Wiele z tych ,,opinii" pisane jest za pieniądze...ot taka ,, prawda"" dla mniej wartościowego narodu tubylczego ( nie mylić z murzyńskiego,,)
amelka
2 lata temu
Powinno byc murem za kasą ...
Aaa
2 lata temu
Stop hejt! Rzeka pomyj i jakos nie blokujecie. Pani Holland to damska wersja tego Pana. Chamstwo od lewa do prawa. Ludzie dosyc tego!!!
barbarella
2 lata temu
Parę lat wcześniej p.Holland uczestniczyła w programie tv,w którym broniono p.Polańskiego(odnośnie Jego czynu na nieletniej) i nie oburzały Jej obrażliwe słowa współuczestników rozmowy kierowane pod adresem poszkodowanych
CHŁODNY UMYSŁ
2 lata temu
Informuję, że w tym artykule posłużono się manipulacją. Proszę nie traktować tego artykułu jako INFORMACJI ale jako OPINIĘ autora. Rzetelny dziennikarz dostarcza PEŁNE dane (w przypadku cytatów - okoliczności, czas i miejsce). Natomiast ewidentnie artykuł ukierunkowany jest na wywołanie określonych emocji, co nie idzie w parze z bezstronnym i etycznym pojęciem sprawy.
aaaaa
2 lata temu
Boże, jak ta Holand wygląda! Ona jest potworna!
Jaro46
2 lata temu
Wyrwane z kontekstu...och jak to można na wiele sposobów tłumaczyć,wy jesteście tacy że z mordercy zrobicie niewinnego człowieka,a z niewinnego mordercę,kwestia interpretacji.wysluchajcie całego wystąpienia,a później oceniajcie.
Gość
2 lata temu
On zazdrości księdzu???
bEVaovEr
Yola
2 lata temu
Super dobrz podsumowanie Panie Michalkiewicz.Jest Pan najlepszym publicysta, redaktorem. Trafnych uczciwych osadach, prawidłowej, uczciwej moralności. Ta raszpeda holand jest okropnym babsztylem. Stara, się zwiocic na siebie uwagę. Przecież jej nikt by nie tknol, nie tknie więc po co się wysila fuuujjj
Nemezis
2 lata temu
Proszę Podać adres zwyrodnialca
Oby
2 lata temu
Dla mnie P Holland nie jest autorytetem i niestety jej tez sie zdarzaly konentarze pelne hejtu,.
voux populi
2 lata temu
prosze mi nie pokazywac wiecej zdjec tej geby - niech to samo zrobia wnuczce to zobaczymy -chyba ze bezplodny
Jaja
2 lata temu
Czy wacpani mowi o sobie???!!
Regi
2 lata temu
Holland zawsze po stronie lewicy, byle by przy kopać. Potępia pedofilii kiedy dotyczy to Polańskiego - sprawcy, gdy ktoś kpi (może niezbyt taktowanie) zostaje pozbawiony życiowych oszczędności, gdy Najsztub dokonuje fizycznego uszkodzenia ciała kiedujac bez uprawnień samochodem zostaje uniewinniony. To są polskie sądy właśnie. Przykre
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEVaovFk
bEVaovFl
bEVaovFm
bEVaovFn
bEVaovFo
bEVaovET