Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chazan się broni: "Krytycy chcą mnie poniżyć i zniszczyć! Nie mają argumentów"

392
Podziel się:

"Trudno powiedzieć o tym dziecku, które po aborcji urodziło się żywe i kwiliło przez kilka godzin, że jest to zygota".

Chazan się broni: "Krytycy chcą mnie poniżyć i zniszczyć! Nie mają argumentów"

W trakcie debaty na temat całkowitego zakazu aborcji Bogdan Chazan, były ekspert od przeprowadzania zabiegów aborcyjnych, wypromował się jako twarz ruchu "pro life". "Nawrócony" aborcjonista porównujący się dziś do świętego Pawła wymyślił sposób na zmniejszenie liczby aborcji: wystarczy nie informować rodziców o stanie zdrowia płodu.

Byłe pacjentki Chazana zaczęły się więc dzielić historiami na temat pozostałych zwyczajów lekarza. Do standardu należało odmawianie cesarskiego cięcia i podawania środków znieczulających, żeby dać kobietom możliwość odpokutowania za... biblijny grzech Ewy.

Prawie 72-letni lekarz zaczął bronić w mediach swojego wizerunku. Od niedawna promuje też swój gabinet w poradni prowadzonej przez Caritas w Przemyślu. Chazan będzie pracował w Klinice Zdrowia Rodziny. Lekarz stwierdził też, że musi zdementować liczne doniesienia ze strony swoich byłych pacjentek.

Nie chciałbym być sędzią we własnej sprawie, ale osoby, które mnie dobrze znają - może nawet lepiej niż ja sam siebie - twierdzą, że nie jest możliwe, żebym się tak zachował, jak brzmią te oskarżenia - powiedział w wywiadzie dla Życia Podkarpackiego. Traktuję to jako paszkwil, jako bezsilną złość, może nawet nienawiść ze strony osób, które nie mają innych argumentów, a chcą w jakiś sposób mnie poniżyć, a może nawet zniszczyć.

Lekarz zaczął polemikę z młodymi lekarzami, którzy jego ostatnie wystąpienie na sympozjum w Poznaniu nazwali "nienaukowym". Chazan przekonywał wtedy, że jedną z przyczyn problemów zajścia w ciążę są... lewicowe poglądy (przypomnijmy: Chazan: "Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę!"). Teraz ginekolog tłumaczy się raportami GUS-u, ale nadal nie komentuje swoich wniosków:

Podobnie było w ostatnich dniach, po moim wykładzie na sympozjum w Poznaniu. Niektóre media stwierdziły, że podawane przeze mnie dane nie były oparte na faktach, chociaż czerpałem je z rocznika demograficznego wydanego przez Główny Urząd Statystyczny. Mówiłem tam między innymi o tym, że ludzie mieszkający w Polsce południowej i wschodniej dłużej żyją, mają więcej dzieci, ale mniej pozamałżeńskich. Mniej tu przestępstw, młodzież lepiej zdaje egzaminy szkolne. Jednocześnie obywatele są bardziej przywiązani do tradycji. Tego postanowiono mi nie darować. Awantura medialna ciągle się toczy - skarży się.

Chazan przyznał się też do tego, że wielokrotnie odmawiał aborcji kobietom, które zgodnie z ustawą miały prawo do przerwania ciąży. Jak twierdzi, w przypadku dziecka urodzonego bez części czaszki, z obnażonym mózgiem i wiszącą gałką oczną, miał po prostu pecha i sprawa trafiła do sądu.

Nie po raz pierwszy odmówiłem aborcji, nie po raz pierwszy odbyłem taką rozmowę z rodzicami, którzy chcieli zabić swoje dziecko. Akurat pewna rozmowa sprzed ponad dwóch lat była brzemienna w skutki. Spowodowała skargę pacjentki, śledztwa i dochodzenia prowadzone przez wiele instytucji i w końcu zwolnienie mnie z pracy.

Chazan broni swojego stanowiska, bo wciąż powraca do niego obraz usuniętego płodu:

Mówi się, że to jest zygota. Ale trudno powiedzieć o tym dziecku, które po aborcji w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie urodziło się żywe i kwiliło przez kilka godzin, że jest to zygota. To dziecko, które miało być zabite. Tak o dziecku mówi polskie prawo.

Zobacz także: Chazan znów szokuje
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(392)
Gość
6 lat temu
I to mówi lekarz?! Dziecko z niewykształconymi płucami kwiliło? Jak?!
gość
6 lat temu
on upaja się cierpieniem innych...co za stwór typowy k*****ł ktory skończył medycynę dla szmalu
gość
6 lat temu
dobrze, dobrze, tylko że pan sam wykonywal aborcje :))
Gość
6 lat temu
Ojej bidulek:( on taaaki święty przecież
Gość
6 lat temu
Nigdy nie zajdę w ciążę bo nie lubię dzieci. :) całuję was
Najnowsze komentarze (392)
gość
6 lat temu
i co za durne baby do niego chodzą ,uchowaj boże od takiego idioty
zza
6 lat temu
spie psz aj dziadu, Lech by ci tak powiedział
chuj w dupę p...
6 lat temu
chazan to zwykły c**j, jak i cała ta reszta "nawróconych"
Paweł
6 lat temu
Cham i p*****k. Obleśna s***a! Zakłamany p*****k!
Ren
6 lat temu
życzę, abyś chociaż raz miał okazję poczuć jak Matka rodzącą dziecko, które skazane jest na śmierć. Chociaż raz... A potem oceniaj i opowiadaj swoje brednie.
gość
6 lat temu
chazan, będziesz się smażył w piekle razem z rydzykiem, całym pisem i kieckowymi, amen
gość
6 lat temu
jakby wszedł na pasy na czerwonym to tylko bym zamknął oczy i dał gaz do dechy
gość
6 lat temu
Do nory zwyrodnialcu, bo ci kiedyś ktoś mordę obije za takie znęcanie się nad kobietami.
gość
6 lat temu
OBRZYDLIWY DZIAD - TAKI POLSKI DR MENDELE
białka
6 lat temu
co za obleśny typ , co za fałszywa gęba , takich wyrzucać z pracy i do więzienia , za trud nauki z której nie wyciągnął logicznych wniosków ,M***Ł
gość
6 lat temu
Ty t**y człowieku ponizyles sie sam dostatecznie jestem mniej niż zero i to duzo mniej
gość
6 lat temu
Strasznie zły człowiek !!!
gość
6 lat temu
Stary dziadu idź już na emeryturę i daj ludziom spokój. Twój czas już dobiega końca. Każde życie się kiedyś kończy. Świat będzie lepszy jak taka gnida z niego odejdzie.
gość
6 lat temu
Chce mi się rzygać kiedy czytam o tym psycholu.Jestem mamą cudownej dziewczynki,planuję drugą ciążę,ale broń mni eBoże przed takim oszołomem!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie