Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jakubowska: "Na salonach WSTYD JEST NIE MIEĆ ABORCJI. Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz tego dnia pójść z facetem do łóżka, to WYPIJ SZKLANKĘ WODY!"

326
Podziel się:

Dawna "lwica lewicy" i posłanka SLD krytykuje Czarny Protest. "Ja nie korzystałam ze środków antykoncepcyjnych, nie miałam w życiu aborcji i nie zaszłam w nieplanowaną ciążę".

Jakubowska: "Na salonach WSTYD JEST NIE MIEĆ ABORCJI. Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz tego dnia pójść z facetem do łóżka, to WYPIJ SZKLANKĘ WODY!"
bETKgMDF

Aleksandra Jakubowska, którą kilkanaście lat temu nazywano "lwicą lewicy", swoją karierę polityczną zawdzięcza Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. W 1995 roku została rzeczniczką rządu, zaś w 1997 dostała się z ramienia tej partii do Sejmu, w którym zasiadała przez dwie kadencje, do 2005 roku. W 2014 roku, po 10 latach śledztwa, została uznana winną przyjęcia łapówki w wysokości około 500 tysięcy złotych w związku z aferą przy ubezpieczeniu opolskiej elektrowni. W 2011 roku została także uznana winną wprowadzenia niezgodnej z prawem poprawki (słynne już "…lub czasopisma") do projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, zmieniającej sens i zakres obowiązywania niektórych kluczowych zapisów tej ustawy. W jednym i drugim przypadku były to wyroki w zawieszeniu.

62-letnia dzisiaj Jakubowska zajmuje się administrowaniem jednej z podwarszawskich galerii handlowych, jednak najwyraźniej bardzo brakuje jej medialnej rozpoznawalności. Prowadzi kanał na YouTube i właśnie udzieliła wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita. Krytykuje w nim kobiety zaangażowane w Czarny Protest i sprzeciwiające się całkowitemu zakazowi przerywania ciąży. Zapewnia, że wie, o czym mówi, bo jest matką 34-letniego, niepełnosprawnego syna.

Jak twierdzi, społeczny ruch, w który zaangażowały się tysiące osób w całej Polsce, ma na celu promocję aborcji i chwalenie się nią... jak nową torebką.

bETKgMDH

Dożyliśmy czasów, w których na salonach wstyd jest nie mieć za sobą aborcji. Tak jak wstyd jest nie mieć torebki Louis Vuittona za kilkanaście tysięcy, tak i wstyd nie mieć choć jednej aborcji i nie opowiadać o niej. A prawdziwa elita musi mieć tych aborcji kilka. Tak naprawdę to obrzydliwe - mówi dawna "lwica lewicy" i ulubienica Leszka Millera. Byłam kobietą wyzwoloną i walczyłam o prawo do aborcji, ale to minęło.

Miała pani poglądy jak z czarnych protestów - zauważa dziennikarz.

Wydawało mi się, że kobiety powinny mieć dostęp do antykoncepcji, edukacji seksualnej, do wszystkiego, by aborcji było jak najmniej, ale jednocześnie uważałam, że przerywanie ciąży powinno być jak najbardziej legalne - wspomina Jakubowska. Doceniłam wartość życia dopiero, gdy się okazało, że sama mam niepełnosprawne dziecko. Teraz myślę, że każde życie - a może nawet takie jeszcze bardziej - jest czymś najcenniejszym i trzeba robić absolutnie wszystko, by je uratować.

Na antykoncepcję Jakubowska ma zresztą ciekawy pogląd. Według niej w ciążę zachodzi "baba", na którą spada cała odpowiedzialność za współżycie oraz jego konsekwencje i która, jeżeli ma ochotę na seks, powinna... "wypić szklankę wody zamiast". O mężczyźnie, który jest do poczęcia niezbędny, już nie wspomina. Zapewnia również, że ona sama nie stosowała żadnej antykoncepcji i nigdy nie zaszła w niechcianą ciążę.

bETKgMDN

Jak widzę te celebrytki - zamożne, wykształcone światowe kobiety opowiadające o aborcjach, to mam jedno pytanie: "Babo, jak ty w tę ciążę zaszłaś?!". Ja nie korzystałam ze środków antykoncepcyjnych, nie miałam w życiu aborcji i nie zaszłam w nieplanowaną ciążę, a one co? - zastanawia się. I wtedy słyszę: "To co, szklanka wody zamiast?" Tak! Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz tego dnia pójść z facetem do łóżka, to wypij szklankę wody".

Nikt nie żąda aż takich poświęceń, antykoncepcja jest w Polsce legalna - wtrącił dziennikarz. W odpowiedzi Jakubowska stwierdziła, że celebrytki pragną jedynie "bezkarnego usuwania dzieci", a także… zakwestionowała zasadność alimentów.

I co, te świetnie zarabiające celebrytki o tym nie wiedzą? Doskonale wiedzą, tylko chodzi im o to, by można było bezkarnie usuwać te dzieci. (...) Ja mówię "dziecko", bo to jest dziecko. Nikt mi nie wmówi, że po połączeniu plemnika z jajkiem powstaje zygota, z której nie wiadomo, co może wyrosnąć. Wiadomo co wyrośnie - człowiek - zapewnia. Bo jeśli się mówi: "Mój brzuch, moja sprawa", to jak można jednocześnie domagać się alimentów? Skoro tylko twoja sprawa, to sobie sama radź, prawda?

Jakubowska skorzystała też z okazji do przypodobania się aktualnej władzy. Bardzo pozytywnie odnosi się za to do nowej ustawy Prawa i Sprawiedliwości, "Za życiem", zgodnie z którą płacić będzie się kobietom, które zdecydują się donosić "trudne ciąże" oraz, oddzielnie, za ciąże powstałe w wyniku czynu zabronionego.

bETKgMDO

Słyszała pani, że te 4 tys. zł to "trumienkowe"? - pyta dziennikarz.

To jakiś koszmar, obrzydliwe, pełne pogardy określenie. Nie wyobrażam sobie, by jakakolwiek kobieta mogła tak mówić.

Tak mówiły posłanki PO i działaczki lewicy.

Mnie już od działaczek lewicy dzieli bardzo wiele. Od 12 lat jestem poza jakąkolwiek partią, a z kobietami mówiącymi o "trumienkowym" nie chcę mieć nic wspólnego.

bETKgMDP

Życzymy udanego powrotu do polityki. Nienawiść i obrażanie kobiet zbudowały już przecież niejedną karierę.

bETKgMDQ
bETKgMEi
KOMENTARZE
(326)
fujr
5 lata temu
dlaczego takie jak ona zmieniaja poglady dopiero po menopauzie? to chyba odpowiedz
Gość
5 lata temu
Może i chce się przypodobać nowej władzy, ale jako matka dziecka niepełnosprawnego ma prawo do takich opinii i ja się z nią zgadzam
Gość
5 lata temu
Ludzie zajmijcie się sobą i dajcie innym decydować o własnym losie. Nikt nikogo nie zmusza ani nie namawia do aborcji, ale kobieta nie jest inkubatorem i jeśli nie chce rodzić, to nie będzie!!!
bETKgMEj
Gość
5 lata temu
Ja rowniez, a mam34 lata, 2 dzieci, meza i od zawsze udane zycie seksualne. Tylko ja mialam jedna zasade - jezeli wpadne, to urodze. Jestem dorosla kobieta, mam ochote na sex to musze wziac na klate wszelkie tego konsekwencje.
Łukasz rolnik
5 lata temu
Mmmmmmmmm wystarczy założyć gumę przed wlozeniem do szparki i aborcja niepotrzebna, mmmmmmmmmmm.
Najnowsze komentarze (326)
B.
5 lata temu
Te Pani juz podziekujemy ... Wystarczy powiedziec raz a nie w kolko do znudzenia - dotarlo !
gość
5 lata temu
Brawo dla Pani Jakubowskiej!!!!
Marek
5 lata temu
Stara torba, g****a jak Moja Irka,nic nowego bo one myślą tylko kiedy są połączone z facetem fletem.
Marek
5 lata temu
Stara torba, g****a jak Moja Irka,nic nowego bo one myślą tylko kiedy są połączone z facetem fletem.
gość
5 lata temu
moja d..pa moja sprawa a potem się czeka na wizyty do lekarzy miesiącami leki drogie a liczne potomstwo i tak mają najbiedniejsi oczy ludziom mydlą kto chce rodzic niech rodzi to sprawa indywidualna każdej kobiety
Ewa
5 lata temu
Ostatnie zdanie dziennikarza potwierdza tylko, że niewiele zrozumiał z tej rozmowy, szkoda !!!!
T
5 lata temu
BARDZO MĄDRZE POWIEDZIAŁA!!! POPIERAM!!!
gość
5 lata temu
Moj boze, co to sie robi z kobietami na starosc? Nagle wszystkie sie robia takie swiete i bij zabij nie popuszcza nikomu :(
bETKgMEb
gość
5 lata temu
a tej co się stało? niepełnosprawne dziecko, czyli: ja mam przeje*bane, to niech innym nie będzie lepiej, tak?
gość
5 lata temu
Dlaczego blokujecie możliwość lubienia komentarzy przychylnych wypowiedzi p. Jakubowskiej?
gość
5 lata temu
czy kogoś obchodzi życie seksualne tej pani?skąd potrzeba takich zwierzeń?jakies kompleksy że ma szklanke wody a nie faceta?
gość
5 lata temu
moja kolezanka popieralaaborcje ale zdecydowala sie na urodzenie dziecka,bo jak twierdzila macica to jej sprawa:) skoro jej to facet uznal ze nie chce dziecka, wiec i nie chce placic i nie chce wychowywac. ona co? ryczy, ze jest niedojrzaly i d**ek. wiec jak? macica jej i jej sprawa a jak sie opowiedziala za urodzeniem to alimenty jego?
gość
5 lata temu
ludzie, te 4000 tys to zwykly6 zasilek jednorazowy i nie w zamian za rodzenie dzieca, ktore zaraz umrze. Nie kazdy pozbywa sie chorego dziecka. Lekki zespół downa? po prostu socjal, chociazby taki bo na wiecej nas jeszcze nie stac.
gość
5 lata temu
jakby chłop nie latał z fiatem jak opętany to by mniej było nie chcianych dzieci to ich f**t wozi to w lewo to w prawo tak Jakubowską to najpierw w lewo a teraz w prawo g****a baba i tyle 😆😆
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETKgMEU
bETKgMEV
bETKgMEW
bETKgMEX
bETKgMEY
bETKgMED