Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dorota Masłowska wyśmiewa "Azja Express" i Żenulkę! "WIZERUNKOWA BANKRUTKA"

313
Podziel się

"Superzdeterminowana, nieprzebierająca w środkach, robotycznie miła, w swoich wynurzeniach mówi wiele o "osobistych granicach" i "strefie komfortu", jakby przed wyjazdem naczytała się o nich w podręczniku "JAK ZMYŚLNIE UDAWAĆ CZŁOWIEKA?"."

Dorota Masłowska wyśmiewa "Azja Express" i Żenulkę! "WIZERUNKOWA BANKRUTKA"
bCNktZFh

Dzisiaj TVN wyemituje 11. odcinek Azja Express, ostatni przed finałowym. Po odpadnięciu Majdanów, a później Renaty Kaczoruk okazało się, że program stracił na atrakcyjności. Stacja zaczęła więc podgrzewać emocje wokół kolejnego sezonu, który znów ma poprowadzić Agnieszka Szulim. Ponoć celebrytka chce wykorzystać show do własnych celów i jako uczestników rekrutuje "największych wrogów Dody"...

Okazuje się, że wierną fanką Azji Express jest pisarka Dorota Masłowska. W felietonie dla serwisu Dwutygodnik opisała swoją fascynację programem i "Żenulką":

bCNktZFj

Zdeterminowani, by wygrać wyścig, uczestnicy nie mają czasu na polityczne poprawności: odnoszą się do tubylców użytkowo, a rzeczywistość, z całą jej zawiesistością historyczno-kulturową, traktują jako planszę nie zawsze mądrej gry - napisała.

Z jednej strony tak właśnie wygląda popturystyka w dobie tanich biletów lotniczych, z drugiej - bardzo źle, że ten przykry model utrwalają i promują osoby opiniotwórcze. Które a to mierzą babom włosy, a to grają z tubylcami w rattanową gumę, a to prowadzą lokalne dzieci na sznurku, konsekwentnie mówiąc do wszystkich po polsku.

Te sobaki są tak superskuteczne, że spotkawszy Jezusa Chrystusa dźwigającego krzyż, spytałyby, czy mogą u niego nocować, a przynajmniej podrzuciłyby mu do noszenia swój plecak.

Wyeliminowani zawodnicy niemalże stacjonują w telewizjach śniadaniowych, tłumacząc zawiłości zatargów i psychologicznych wojen z poprzednich odcinków, z całkowitą powagą przyjmując pozy i intonacje profesorów doktorów habilitowanych azjoexpressologii.

bCNktZFp

Najwięcej uwagi Masłowska poświęciła jednak Renacie, wyróżniając ją spośród pozostałych uczestników. Pisarka porównała jej "fenomen" do... mamy Madzi z Sosnowca.

Niewątpliwie zasługującą na wnikliwszą analizę postacią jest Renata Kaczoruk. Największa "Azji Express" wizerunkowa bankrutka, superzdeterminowana, nieprzebierająca w środkach, nie tylko nie zdobyła serc publiczności, ale wręcz stała się obiektem namiętnego ogólnonarodowego linczu - ocenia Masłowska. Wydaje się, że polskie media nie miały takiego kobiecego szwarccharakteru od czasu tzw. mamy Madzi. Przedsiębiorcza, robotycznie miła, w swoich wynurzeniach mówi wiele o "osobistych granicach" i "strefie komfortu", jakby przed wyjazdem naczytała się o nich w podręczniku "JAK ZMYŚLNIE UDAWAĆ CZŁOWIEKA?". Skojarzona w parze z łagodną, lubiącą zwierzęta blondynką, jest ucieleśnieniem baśniowej złej siostry.

Trwa ogólnopolska dyskusja, czy czarny charakter to efekt montażu, czy osobistych właściwości bohaterki. Ja, gdybym pisała o Renacie Kaczoruk pracę magisterską, z pewnością przywołałabym film "Ex-Machina" Alexa Garlanda, w którym demoniczny informatyk konstruuje w swojej dalekogórskiej posiadłości inteligentne, ale nieszczególnie sentymentalne kobiety-roboty. Renata zachowuje się, jakby udało jej się stamtąd uciec i znaleźć schronienie w TVN-ie.

Jej też odpowie Wojewódzki?

bCNktZFq
bCNktZFr
bCNktZFs

Kaczoruk biega z talerzami

Zobacz też:

bCNktZFK
KOMENTARZE
(313)
Gość
4 lata temu
Ma rację Dorota, masz rację...
gość
4 lata temu
Brawo. Mądry tekst.
gość
4 lata temu
Maslowska jak zwykle trafia w punkt:) przeinteligentna bestyja:)
bCNktZFL
gość
4 lata temu
tiiaaaaa ... Żenulka narobiła wiochy
Gość
4 lata temu
Kaczoruk jest żenująca przykrywka do garnka dziada powiatowego. Celebryci maja w części intelektualnych nieudaczników za partnerów - hehe
Najnowsze komentarze (313)
Gość
4 lata temu
Intelektualny hejt
Gosh
4 lata temu
Ach, ą, ę.
Gość
4 lata temu
uwielbiam intelekt i blyskotliwosc Maslowskiej:))
gość
4 lata temu
moze i ma troche racji ale te wieśniackie, pseudointeligentne zdania sa jak zawsze zenujace. bazarowa pisareczka
gość
4 lata temu
Dno
Gośćpunia
4 lata temu
Nie znosze maslowskiej.ona jest zenujaca i bez klasy.renia fajniejsza
gość
4 lata temu
absolutna racja Pani Dorotu.Lepiej tego nikt nie ujął.
Aga
4 lata temu
A kim jest ta Masłowska? Uwielbiam jak o celebrytach wypowiada się ktoś z tej samej ligi, czyli inny, kompletnie obojętny większości ludzi celebryta :D
bCNktZFD
gość
4 lata temu
a w tv mowili że szkieletora juz nie ma
Gość
4 lata temu
Fszystkie twoje szmatye są za piniondze..
Gość
4 lata temu
Fszystkie twoje szmatye są za piniondze..
gość
4 lata temu
dajcie spokój, czy nikt nie widzi że ona gra? że to wszystko jest ustawione? A któż by oglądał ten nudny program gdyby nie Renata???
Gość
4 lata temu
Ale tej Maslowskiej nie pasuje jej krytykować Czyżby chciała rywalizować z Korwin - PIOTRKOWSKA Nawet Piotrkowska siedzi cicho bo nue ma o czym mowić do szerszej publiczności a ta sie lansuje w małym gronie internautów Porównać Matkę madzi do RENULKI - to chyba jakaś zawiść przez nia przemawia czyli swój swego pozna
Gość
4 lata temu
Zapomniała :: MAŁE DO PIESZCZOTY A DUUUUUZE do ROOBOTY !!!! Nie pasuje tak wielkiej Żyrafie rżnąć niewiniątka To nie słodka Marylin Monroe która zerwie wszystkich facetów . Zabiedzona Polka z komunizmu o pustych sklepach Twarz szkapy . W łożku to spisz jak z trupem ... Zimna chuda śliska
...
Następna strona
bCNktZGf