Trwa ładowanie...
Przejdź na

Cielecka, Stuhr i Ostaszewska: "Naszym obowiązkiem jest stawanie po jasnej stronie mocy"

881
Podziel się

Razem z Jackiem Poniedziałkiem pojawili się na okładce nowego "Newsweeka".

Cielecka, Stuhr i Ostaszewska: "Naszym obowiązkiem jest stawanie po jasnej stronie mocy"
bCOMRzqt

W noworocznym numerze Newsweeka Tomasz Lis przedstawia nowych sprzymierzeńców w walce z polityką PiS-u. Tym razem wspierają go aktorzy z Nowego Teatru z Warszawy, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Maciej Stuhr i Jacek Poniedziałek.

Kiedy sytuacja jest stabilna, gdy nie są naruszane prawa obywatelskie, można robić swoje, zajmować się wyłącznie sztuką. Ale dziś neutralność to obojętność, egoizm i nieodpowiedzialność - mówi Ostaszewska, która była jedną z twarzy Czarnego Protestu. Jesteśmy osobami publicznymi, mamy wpływ na opinie innych. Naszym obowiązkiem jest stawanie po jasnej stronie mocy.

Magda Cielecka dodaje, że politycy rządu dokonują "mentalnej rewolucji", która powoduje kryzys w debacie politycznej i społecznej. Z kolei Stuhr ironicznie odnosi się do edukacji, której modelowym odbiorcą jest "nowy obywatel - mały narodowiec". Ta sprawa leży na sercu także Poniedziałkowi.

bCOMRzqv

Niepokoi mnie niszczenie edukacji. Ci eksperci od podstawy programowej bredzą, że prezerwatywa jest rakogenna. Nie mówiąc już o "klasach matematyczno-narodowych" - dodał Poniedziałek. To wszystko, czego dokonali ludzie walczący o wolność, o demokrację, jest teraz błyskawicznie niweczone. Mamy milczeć, gdy niszczy się edukację, autorytety, gdy zakłamuje się historię, gdy szczuje się ludzi przeciwko sobie?

Poniedziałek twierdzi, że układ sił na scenie politycznej wprowadza coraz głębsze podziały między Polakami i uniemożliwia dialog:

Z kolegami o prawicowych poglądach nie da się rozmawiać o sprawach politycznych i społecznych. Jedyną odpowiedzią jest cyniczny uśmieszek. Taki sam jak u komuszego prokuratora stanu wojennego, posła Piotrowicza, gdy krzyczał z mównicy "precz z komuną!". To jest rechot historii.

bCOMRzqB
bCOMRzqC

Maja Ostaszewska: "Nie decydujmy za innych o heroicznych gestach"

bCOMRzqD

Zobacz też:

bCOMRzqW
KOMENTARZE
(881)
Jola
4 lata temu
Nie lubię jak aktorzy zajmują się polityką...
ida
4 lata temu
Pani Maju Ostaszewska! jest pani osobą publiczną, ale wpływ pani opinii na ludzi jest bliski zeru. Zdecydowana liczba ludzi ma własne opinie.
gość
4 lata temu
Nie mogę już słuchać tej histerii aktorów i dziennikarzy odstawionych od koryta. Histeria ze koniec demokracji jest żenująca. Siewcy fermentu. Ludzie wybrali, tak chciała większość, czas się z tym pogodzić.
bCOMRzqX
Gość
4 lata temu
Na ciemno po jasnej stronie?
Gość
4 lata temu
Oglądam właśnie czułe słówka. Dzieci śpią, mąż śpi. Cudnie 😀
Najnowsze komentarze (881)
Gość
3 lata temu
Oj widac panie Poniedzialek, ze nie masz pan lustra w domu ...
gość
4 lata temu
Szczur wozi się na plecach tatusia bo sam nie reprezentuje żadnej wartości.Reszta to typowe środowisko artystów-degeneratów!
nikc
4 lata temu
o,o,o, cztery "dziewice" wyrażają swoje opinie; o tym na czym się nie znają; nie dla nietolerancji wśród "artystów";
nikc
4 lata temu
brak tolerancji dla zoofilii
gość
4 lata temu
autorytety watpliwe jak wajda i ten drugi z***k jak mu tam bylo no zapomnialem tez nie lubili PIS a jak ich tez nie lubilem i coto kogo
gość
4 lata temu
jacy aktorzy takie przekonania,w d**e beda wlazic moska by sie przypodobac i miec z tego korzyswci
Alex
4 lata temu
Hahahahahahahah:):):) ale musieli mieć miny jak się okazałao co "opozycja wyprawia". Jeden "lider" alimenciarz okazał się zwyklam złodziejem a drugi ma problemy z poskromieniem swojej chuci :D:D:D hahahahahahahaha oto polska "opozycja". I co aktorzynki? Jak tam ?:D
gość
4 lata temu
Zaślepieni stają po jasnej stronie mocy. Harry Potter quźwa
bCOMRzqP
sowwa
4 lata temu
to Cielecka tak się zle poczuła w tramwaju??? jak to było? jak dziecko żydowskie??? cos w tym stylu ,???Pani Cielecka wstyd mi za panią !!!! wyglądacie na TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ŻENADY" żałosne wszak to i bolesne .ot .dziewoje
pseudonim
4 lata temu
gdyby głupota potrafiła latać, to fruwali by jak gołębice....to wszystko w tym temacie. Aktorzy do teatrów, studenci do nauki, robotnicy do fabryk, świnie do chlewów itp. cytaty naszego "wodza Władysława G." i tu , niestety , miał rację, co widać na załączonym obrazku. Totalna żenada i brak wiedzy o polityce. Jak ktoś niżej napisał "kwik zwierząt oderwanych od koryta"
gość
4 lata temu
Większość z tych osób jest w drugim związku
janusz
4 lata temu
A KTO WAS SŁUCHA ,ZA KOGO WY SIĘ UWAZACIE !
gość
4 lata temu
Chyba po ciemnej stronie mocy. Dla niektórych ciemność może być jasnością.
gość
4 lata temu
zdradzieckie geby, ktore walcza nadal o koryto, przy ktorym dekade sie paplali. maja orez postaci mediow i ponizaja normalnych obywateli z tymi pomyslami swoimi
...
Następna strona
bCOMRzrr