Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chazan pozwał byłą pacjentkę! Napisała, jak ją traktował

347
Podziel się:

"To nie jest sprawa między mną a obrażonym profesorem Chazanem, tylko między ruchami prolajfowymi a resztą świata" - pisze na Facebooku Anna Grzybowska.

Chazan pozwał byłą pacjentkę! Napisała, jak ją traktował

Niechlubnym "bohaterem" ubiegłorocznej dyskusji o aborcji stał się profesor Bogdan Chazan. Okrutny lekarz, który przez lata dokonywał aborcji, postanowił leczyć sumienie kosztem swoich pacjentek. Został "twarzą" ruchu sprzeciwiającego się przerywaniu ciąży i zmuszającego kobiety do rodzenia martwych lub niezdolnych do samodzielnego życia dzieci.

We wrześniu o swoim doświadczeniu z Chazanem opowiedziała jedna z jego byłych pacjentek, Anna Grzybowska. Kobieta przywołała słowa, jakie usłyszała wtedy od lekarza:

Co, pani redaktor? Myśli pani, że będzie miała pani jakieś specjalne traktowanie, tak? Poród siłami natury jest najlepszy i dla pani i dla dziecka. Dzieci rodzone przez cesarkę nie mają więzi z matką. Pani zdaje się jest po rozwodzie, a dziecko jest innego ojca, tak? Za swoje grzechy trzeba płacić!

Jej opis spotkania z Chazanem spowodował, że o kontrowersyjnym lekarzu zaczęły opowiadać też inne jego pacjentki. Mimo to "lekarz bez sumienia" ma wielu zwolenników, którzy utworzyli nawet petycję, domagającą przywrócenia go na stanowisko dyrektora warszawskiego szpitala św. Rodziny. Sam Chazan zaś poczuł się już chyba na tyle pewnie, iż uznał, że traumatyczne wspomnienia jego pacjentki to za mało. Jak twierdzi Grzybowska - postanowił podać ją do sądu:

Sądzę, że mogę o tym napisać oficjalnie - profesor Bogdan Chazan w końcu podał mnie do sądu z paragrafu 212 b KK o zniesławienie sygn. akt VIII K 537/16, Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów. Reprezentować go będzie mecenas Kwaśniewski z kancelarii Parchimowicz-Kwaśniewski w Warszawie, szef zespołu Ordo Iuris. Moim pełnomocnikiem będzie mecenas Jacek Dubois. Jego nikomu nie trzeba przedstawiać w odróżnieniu od naszych adwersarzy. Póki co wpłynęła do mnie "skarga w sprawie z oskarżenia prywatnego" licząca 8 stron. Całość skargi opublikujemy. Dajcie nam czas do 5 stycznia. (...) Pamiętajmy, że to nie jest sprawa między mną a obrażonym profesorem Chazanem, tylko między ruchami prolajfowymi a resztą świata.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(347)
gość
6 lat temu
spiep... dziadu, chory psychicznie, płacący cierpieniem ludzkim za swoje grzechy!!!
Gość
6 lat temu
Ten diabeł w ludzkiej skórze wstydu nie ma...
Gość
6 lat temu
Wspolczuje oskarzenia i zycze powodzenia w sadzie, oby pani nie uznali za winna.
Gość
6 lat temu
Okrutny człowiek bez sumienia. Tacy ludzie jak Chazan powinni być wykluczeni poza nawias społeczeństwa . Trzymam za Panią kciuki w walce z katem w białych rękawiczkach....
gość
6 lat temu
Jestem całym sercem za nią. Chazan to nie pierwszy i nie ostatni szarlatan który przyczynił się do tego że kobiety rodzące traktuje się tak a nie inaczej. Pogrążyć tego chama który profanuje fartuch lekarski
Najnowsze komentarze (347)
gość
5 lata temu
zapewne ta fejstłukowiczka chciała miec wiecej wejsc i laków.Śmieszna byłoby gdyby okazała sie bezpłodnai nierodzaca kobieta....Taka mundra a nie wie ,ze wystarczyło isc do innej kliniki i zapłacic za cesarke, Myslała ,że przyjemnosci mozna miec za darmo ? Trzeba płacic ...durna baba
gość
5 lata temu
Ten blog od dzis jest w moich top10 codziennych lektur :)
gość
6 lat temu
S k******** syn !!! Sadysta !!!!
Gośćada
6 lat temu
Następny dziad który nie ma wstydu.Do łopaty a nie ludzi leczyć 😷
studentka med...
6 lat temu
p.Chazan -wstydu oszczędź !!! Tyle złego już pan zrobił...czy nie ma pan UMIARU i godności by wreszcie zamilczeć , odsunąć się na zasłużony odpoczynek ......Przecież niedługo odejdzie pan na drugą stronę ....BOGA się pan nie boi robić z siebie "wszechwiedzącego bożka " Jak panu nie wstyd .
Gość
6 lat temu
Bydlę nie lekarz.
gość
6 lat temu
msci się za swoje nie udane zycie biedne kobiety
gość
6 lat temu
"Został "twarzą" ruchu sprzeciwiającego się przerywaniu ciąży i zmuszającego kobiety do rodzenia martwych (...) dzieci." Ale tendencyjny artykuł xD Nie rozśmieszajcie mnie xD Nadawalibyście się do propagandy w stanie wojennym ;)
noellia
6 lat temu
bravo dla tej pani i dla wszystkich innych odważnych dziewczyn, które odważyły się ujawnić zwyrodniałe idee tego osobnika, który powinien być z nadania wyroku sądu i rady etyki lekarskiej pozbawiony prawa wykonywania zawodu dożywotnio. utwórzcie jakieś strony z petycjami poparcia - 100 000 kobiet z marszów przeciwko moherowym fanatykom w kitlach podpisze się pod pani wnioskiem!! pozdrawiam !!
ania
6 lat temu
Z wyglądu gęby to s***a Przeszłość medyczna parszywa A fu, rzygać się chce
Gość
6 lat temu
Ale z was zło bije
Gość
6 lat temu
Co wami kieruje, co w wad siefzi,, kobiety,,
Gość
6 lat temu
Dla mnie to wielki człowiek
gość
6 lat temu
Zabolało dziadku? Dopiero teraz?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie