Niedziela 08.01.2017

Kochanek Adama Z. POZWIE TVP za ujawnienie jego danych!

Ewa Tylman proces ws. śmierci Ewy Tylman Adam Z.

Kochanek Adama Z. POZWIE TVP za ujawnienie jego danych!

Choć od zaginięcia Ewy Tylman minął ponad rok, szczegóły sprawy nadal są bardzo tajemnicze. Zwłoki kobiety znaleziono w Warcie niedaleko Poznania w lipcu zeszłego roku. Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa Adamowi Z., koledze z pracy, który feralnej nocy wracał z nią z imprezy firmowej. Kilka dni temu przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się jego proces, który ma jednak charakter poszlakowy - Z. odmówił składania wyjaśnień i nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Ojciec 26-letniej ofiary napisał do Prokuratora Generalnego list z prośbą o ujawnienie postępowania w sprawie śmierci jego córki. Transmisję z procesu realizowała na żywo TVP Info, TVN24 i Polsat News. W trakcie relacji, na sali sądowej padały dane osób związanych z oskarżonym, jednak realizatorzy nie nadążyli z wyciszaniem ich. Pozostałe dwie staje nie miały z tym żadnego problemu.

Zobacz: TVP Info nie zagłuszyło nazwiska kochanka oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman!

Nieocenzurowane nazwiska i adresy m.in. rodziny Adama Z., jego partnera seksualnego i byłej dziewczyny to dane wrażliwe, które podlegają ochronie prawnej. Partner oskarżonego o zabójstwo już zapowiedział podjęcie kroków przeciwko TVP. Poinformowała o tym adwokat, Oliwia Adamczak.

Czuje się zniesmaczony i dotknięty tym, co się stało - powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Stacja broni się mówiąc, że "techniczne niemożliwym jest", by zagłuszyć wszystkie nazwiska w transmisji na żywo, której opóźnienie wynosi zaledwie kilka minut. Skargi padały również ze strony oburzonych widzów, w związku z czym sprawą zainteresowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która zbada teraz, czy faktycznie w przekazie wystąpiły nieprawidłowości.

To jest proces karny, a nie show telewizyjny, odpowiedzialność za ujawnianie danych osobowych osób pojawiających się na antenie spada na telewizję - wyjaśnił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Jak na razie nie wiadomo, jak wysokiego zadośćuczynienia będzie domagał się chłopak Adama Z.

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (274)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 274
Odpowiedz
820 170
zgłoś
Gość 08.01.2017 13:19
No i bardzo dobrze!
Odpowiedz
51 114
zgłoś
Gość 08.01.2017 13:19
A co ma z tym wspolnego kochanek? Ja wiem latwa kasa😋
Odpowiedz
199 108
zgłoś
Gość 08.01.2017 13:20
Niech w końcu wypuszcza tego chłopaka, a stary Telman niech się pogodzić z faktem, że corunia była napita jak bela.
Odpowiedz
756 169
zgłoś
Gość 08.01.2017 13:21
No tak, zniszczyć komus życie łatwo, naprawić juz trudniej. Pijesz bierz taxi :)
Odpowiedz
669 244
zgłoś
Gość 08.01.2017 13:21
I dobrze. Jest wiecej powazniejszych spraw. Szkoda dziewczyny , ale byla zachlana, nie ma dowodow ze koles ja zabil wiec dajcie juz mu spokoj. Mysle ze przez ten czas juz swoje dostal, tyle nieprzyjemnosci.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 274