Kijowski nie rezygnuje z bycia szefem KOD-u! Nazywa krytyków "baranami"

301
Podziel się

Wczorajsze nocne zebranie zarządu przeciągnęło się do późnej nocy. Kijowski odrzucił pomysł wyboru na lidera ruchu osoby neutralnej. "Zarząd zastanawia się, czy nie podać się do dymisji".

Kijowski nie rezygnuje z bycia szefem KOD-u! Nazywa krytyków "baranami"

Od prawie dwóch tygodni polityczna kariera Mateusza Kijowskiego wisi na włosku. Odkąd wyszło na jaw, że przelał sobie w tajemnicy na swoje konto 90 tysięcy złotych (a według nowych informacji - nawet 120!) zebranych od sympatyków Komitetu Obrony Demokracji, mało kto mu jeszcze ufa. W dodatku nie zaprzecza nawet, że przelewał 15 tysięcy na konto firmy żony, żeby ukryć je przed komornikiem ścigającym go za zaległe alimenty na trójkę dzieci. Kijowski stara się nie zapłacić im zaległych 80 tysięcy złotych.

Działacz nie przejmuje się krytyką płynąca ze strony innych działaczy. Przeciwnie, jest w bojowym nastroju. Wczoraj opublikował zdjęcie na Facebooku nazywając ich wszystkich "baranami", a siebie - "wilkiem". Pochwalił się też nowym zakupem - kijem do robienia grupowych selfie. Z jego pomocą chce pokazać, że nadal wspierają go najwierniejsi sympatycy.

Kijowski od początku zapowiadał, że nie ma zamiaru podawać się do dymisji. Widać, że KOD to jego jedyny plan na zarabianie pieniędzy i nie ma po prostu nic do stracenia. Inne zdanie mają na ten temat jego koledzy z organizacji, którzy wprost przyznali się do błędu i nazwali Kijowskiego "nikim". Zobacz: Działacz KOD: "Kijowski twierdził, że nie ma z czego żyć, a DOSTAŁ 10 PROCENT ŚRODKÓW zebranych przez nas w całym kraju!"

Wczoraj po południu w Warszawie odbyło się zebranie zarządu i koordynatorów regionalnych Komitetu Obrony Demokracji. Było bardzo burzliwe i trwało do późna w nocy.

Najpierw dymisję złożył dotychczasowy skarbnik zarządu Piotr Chabora, który wcześniej zarzucił Kijowskiemu, że przelał pieniądze nie w sześciu, a ośmiu fakturach. Na Kijowskim nie zrobiło to żadnego wrażenia, bo, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zapowiedział, że nie ustąpi ze stanowiska członka zarządu.

Ta nominacja nie uspokoiła emocji, reszta zarządu cały czas zastanawia się, czy nie podać się do dymisji - cytuje jednego z uczestników spotkania Wirtualna Polska.

Kijowski odrzucił także pomysł, by na czele KOD-u stanęła osoba w miarę neutralna, taka, która zjednoczy ruch pomimo ostatnich kontrowersji. Na pozycji lidera widzi nadal tylko siebie.

Ustępujący ze stanowiska Chabora zapowiedział podobno, że ma zamiar zgłosić faktury Kijowskiego do prokuratury. Pojawiły się też informacje, że lider KOD nie rozliczył się z nich w urzędzie skarbowym.

Podczas dyskusji pojawiły się takie głosy, zarząd zamierza je sprawdzić - informuje Wirtualna Polska.

Z powodu braku jakiegokolwiek rezultatu, spotkanie zarządu KOD przełożono na wtorek.

Jak myślicie, miałby szansę znaleźć pracę za 15 tysięcy miesięcznie po odejściu z KOD-u? Może dlatego nie chce zrezygnować?

KOMENTARZE
(301)
Gość
3 lata temu
Typowy alimenciarz i kombinator. Polska jest najmniej ważna. Liczy się pieniądz.
Gość
3 lata temu
Bez wstydu i honoru
Gość
3 lata temu
Nie tak łatwo oderwać się od koryta
Gość
3 lata temu
Z******j... Nie potrafi dopełnić obowiązku, w obec swoich dzieci, a poucza innych.
Gość
3 lata temu
Nie posieram tego co robi obecny rząd ale arogancja i brak samokrytyki tego pana budzi we mnie wstręt
Najnowsze komentarze (301)
gość
3 lata temu
tyle zarobil, ze oddalby co nalezy sie dzieciom i jeszcze by mu z 10 czy 20 tysiecy zostalo na pol roku dosc slabego albo w miare przecietnego zycia (zalezy ile mu zostaloby) nim by znalazl prace naprawde wiekszosc z nas ma okolo 2000 miesiecznie i jakos sobie radzi, on z firma informatyczna by mogl na luzie miec z 5000 wiec o co robi afere? zero honoru :/
Ekspert
3 lata temu
Ma racje że się nie podaje bo to intryga PiS i nie oni będą go zwalniali, stał się największym zagrożeniem dla rządu
gość
3 lata temu
i takie cos to opozycja z petru duet marzen zieleni miejskiej lub strazy miejskiej
gość
3 lata temu
i takie coś rządzi kodem a kolo petru tez zlamas
gość
3 lata temu
na szubienice z Dziadem!!!!!!
fsafg
3 lata temu
i tak jestes skonczony p****u wiec spier.penerze
gość
3 lata temu
Cwaniak jak pachnie mu łatwy chlebek
anna
3 lata temu
Dla mnie oszust‼️
gość
3 lata temu
skończcie z tym padliniarzem! po co tyle o tej padlinie pisać
gość
3 lata temu
Jedni walczą o stare , pełne koryta a ci drudzy o nowe, pełne koryto. Demokracją sobie tylko gęby wycierają. Dla nich "demokracja " to władza i kasa . A ludzie potrzebni są im tylko jako tło i marionetki do powtarzania haseł.
gość
3 lata temu
Dziad!!!!!!Z******j!!!!!! Demokratyczne dno
gość
3 lata temu
Gdzie mu bedzie lepiej.Wystawi fakturke na 100 tys i juz ma na zycie.A tak musialby zapierd.... zeby tyle uciulac.Bez honoru ,z******j
gość
3 lata temu
Czy ktoś w ogóle jeszcze traktuje poważnie KOD, PO i Nowoczesną? Przecież jak się patrzy na to, co wyprawiają, to ręce opadają. Ludzie im powiedzieli "dziękujemy", a ci się nie połapali, że ich nie wybrano i krzyczą coś o zagrożonej demokracji. W trybunale sami wcześniej namieszali i zadymę zrobili, i się dziwią, że ci z Pisu robią to samo. Taśmy z restauracji Sowa i przyjaciele zdemaskowały tak totalnie to towarzystwo, że ja się jeszcze dziwię czego co niektórzy szukają w polityce. Już bardziej skompromitować się nie dało. Przecież takie rzeczy jakie oni tam wygadywali to się kwalifikują pod zdradę narodu. Nie lubię Pis-u, w*****a mnie Pis, ale obecna opozycja nie ma czego szukać ani teraz ani w następnych wyborach. Nikt was nie wybierze pajace. Potrzebna jest jakaś młoda opozycyjna krew. Nowi ludzie, nowe partie. Wy jesteście skończeni.
Gość
3 lata temu
Barany są po to żeby je strzyc..więc Mateuszek strzyże ile może😁
...
Następna strona