Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nauczycielka sądzona za "Czarny Protest" została uniewinniona! "Boimy się, że stracimy pracę"

106
Podziel się

"Władze mają pretekst. Wprowadzają reformę edukacji, która wymusza zwolnienia wśród nauczycieli".

Nauczycielka sądzona za "Czarny Protest" została uniewinniona! "Boimy się, że stracimy pracę"
bEhdwTmd

W październiku grupa z nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych w Zabrzu dołączyła się do ogólnopolskiego protestu przeciwko radykalnemu zaostrzeniu ustawy aborcyjnej, która zakładała zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci z gwałtu lub z ciężkimi wadami wrodzonymi. Dziesięć nauczycielek w dniu manifestacji przyszło do pracy ubrane na czarno i zrobiły sobie wspólne zdjęcie, które zamieściły na Facebooku. Za popieranie akcji Czarny Protest i jedną wspólną fotkę wszystkie zostały postawione przed sądem dyscyplinarnym. Za manifestację poglądów groziło im nawet wydalenie z zawodu.

Dzisiaj sąd dyscyplinarny Kuratorium Oświaty w Katowicach uznał, że jedna z nauczycielek jest niewinna. Pozostałe oskarżone będą sądzone w innym terminie. Na tym jednak nie kończą się problemy kobiet, które poparły Czarny Protest. W rozmowie z Wirtualną Polską Katarzyna Jaskulska, jedna z oskarżonych nauczycielek, uważa, że szykowana reforma szkolnictwa może być pretekstem do usunięcia ich z pracy.

Uniewinnienie to jedna sprawa, ale boimy się, że stracimy pracę w szkole. Władze mają pretekst. Wprowadzają reformę edukacji, która wymusza zwolnienia wśród nauczycieli. Wiadomo, kogo zwolnią, jeśli zajdzie taka potrzeba. I tylko dlatego postawiono nas przed sądem dyscyplinarnym - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską.

bEhdwTmf

Doniósł na nas nauczyciel z naszej szkoły, który zamieszczał obraźliwe komentarze na nasz temat w Internecie - dodaje. Liczę na to, że my też zostaniemy uznane za niewinne. Chociaż kurator może się jeszcze odwołać od wyroku, więc nie możemy być niczego pewne.

Na piątkowym posiedzeniu komisji dyscyplinarnej stawiły się także organizatorki kobiecego protestu. W rozmowie z Gazetą Wyborczą Marta Lempart, jedna z działaczek Czarnego Protestu, tak skomentowała próbę ukarania nauczycielek:

Jesteśmy solidarne z dziewczynami. Krzyże w szkołach i urzędach nie są uważane za manifestację światopoglądową, a czarny ubiór już tak. Dziewczyny nawet nie były na demonstracji, nie organizowały strajku. Po prostu ubrały się na czarno. Za ten symboliczny gest spotyka je kara.

bEhdwTml
bEhdwTmG
KOMENTARZE
(106)
Gość
4 lata temu
Co za chora sytuacja, gdzie ja żyje !!
gość
4 lata temu
kobietom knebluje się usta, stawia przed sądem, Centrum Praw Kobiet odbiera się dotacje, a wszystkim rządzą faceci w sutannach. w jakim kraju przyszło nam żyć.
gość
4 lata temu
A ja myślałam że w wolnym kraju każdy może sie ubrać jak chce. No cóż...
bEhdwTmH
gość
4 lata temu
Strach się bać a to pewnie dopiero początek
gość
4 lata temu
Gorzej niż za komuna ale na szczęście uniewinnione
Najnowsze komentarze (106)
gość
4 lata temu
z tego protestu powinni zwolnić wszystkich po fakcie,że ta hołota rzuciła polską flagę na górę śmieci.
gość
4 lata temu
wolnosć słowa?????
kjhgf
4 lata temu
czarne małpy...pracują z dziećmi i chcą zabijać dzieci...
gość
4 lata temu
Co się porobiło z tymi kobietami ,kupczenie publiczne swoimi .....macicami ,krzyk o reformę oświatową ,a może tak by te zrozpaczone panie przed laty ,,użyły ,, tychże macic i postarały się o dzieci . Od lat jest niż demograficzny ,uczelnie wypuszczają coraz więcej nauczycieli których muszą utrzymywać samorządy czyli my .Rozwiązania są konieczne jeśli samorząd stać na utrzymanie nadmiaru nauczycieli to zmniejszyć liczebność klas . Zastanawia mnie jedno ,dlaczego gdy setki tysięcy ludzi odchodziło z pracy ,byli zwalniani latami ,upadały zakłady pracy ,taki Broniarz siedział cicho na kakale i wierzył w tę sławną Kartę.Napiszę tak jak mówił Komorowski ,tak bardzo broniony przez te środowiska ,,maciczne,, i nauczycielskie ,zmieńcie racę ,postarajcie się o kredyt i życie będzie nadal do zniesienia .
gość
4 lata temu
Co za hipokryzja wśród nauczycielek- dostają pracę za opiekę na osobami z niepełnosprawnością jednocześnie opowiadają się za prawem uśmiercania takich osób. Wiecie, co to jest etyka zawodowa?
gość
4 lata temu
Wasz wybór, albo cyrki albo praca w szkole. Wszelkie demonstracje po pracy.
gość
4 lata temu
Według mnie uniewinnienie tej pani to decyzja nieprzemyślana.
gość
4 lata temu
I tak wygląda obecna szkoła. Nauczyciele nie maja pojęcia o godnym zachowaniu. Chcą narzucać siłą swoje poglądy uczniom, nie licząc się z zasadami psychologii (a może ich nie znają?). Nie stawiają przed dziećmi prawdziwych problemów, ale wybór, czy podlizać się pani czy podpaść. a Może tego właśnie trzeba się nauczyć we współczesnym świecie. Dokonywania właśnie takich wyborów?
bEhdwTmz
anty
4 lata temu
Czas najwyższy aby ktoś rozgonił tę klikę nierobów i pasożytów żerujących z tego co wypracuje społeczeństwo i musi oddać do budżetu!
nick
4 lata temu
jestem matką niepełnosprawnego dziecka i gdyby tak zachowały się nauczycielki w szkole mojego syna, już by tam nie pracowały. one ubraly się na czarno, żeby ich uczniowie mogli być legalnie mordowani w łonie matki.
gość
4 lata temu
No i bójcie się. Ja bym wywaliła za sianie niezdrowej atmosfery w szkole. To nie jest miejsce wygrywania swoich racji. Jak mają się zachować dzieci, mające inne zdanie niż pani "uczycielka"? Jak to się przełoży potem na oceny?
Gość
4 lata temu
Te pisiury wprowadzaja dobra zmiane w szkolach!!,Modla sie na kolanach przed Rydzykiem I Kaczynskim a pozniej gdyby mogli to wszyskich o innych pogladach wsadziliby do wiezienia lub rozstrzelali!!
Gość
4 lata temu
W*********ć z nauczycielami
gość
4 lata temu
One sobie robily foty w szkole. Szkola to miejsce pracy, w UK jakby ktos agitowal w jakikolwiek sposob politycznie w jakiejkolwiek pracy to moze miec dyscyplinarke. I to ma sens, ja nie chce,zeby mi ktos w pracy polityke uprawial. A one maja zawod zaufania publicznego i niech nie narzucaja np. dzieciakom,ze to co robia jest najlepsze, bo kazdy ma swoja opinie. Ja chcialabym zeby prawo aborcyjne bylo duzo luzniejsze, ale wiem,ze ten protest to tylko lans jakichs cwiercinteligentek ktore daly sie nabrac KOD-owcom i innym 'obroncom' wolnosci.
...
Następna strona
bEhdwTnb