Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski nakłaniał kolegów do fałszowania faktur?

129
Podziel się:

Były skarbik KOD-u twierdzi, że namawiano go do podpisywania faktur ze wsteczną datą. Złożył już doniesienie do prokuratury.

Kijowski nakłaniał kolegów do fałszowania faktur?

Na początku tego roku wyszło na jaw, że szef i założyciel Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, mimo swoich zapewnień, czerpał z KOD spore korzyści.

Jak ujawnili rozczarowani jego pazernością koledzy, Kijowski założył wraz z żoną firmę, oficjalnie zajmującą się obsługą informatyczną działalności ruchu. Na firmowe konto przelewali sobie dziesiątki tysięcy złotych. Kijowskiemu zależało na tym, by ukryć swoje zarobki przed komornikiem. Mógłby bowiem zająć pieniądze na poczet zaległych alimentów. Lider KOD-u jest winien swoim dzieciom już 220 tysięcy złotych.

Współpracownicy Kijowskiego ujawnili, że oprócz zawyżonych faktur, wystawianych za rzekomą obsługę informatyczną działalności ruchu, podbierał też pieniądze ze składek wrzucanych do puszek. Przeznaczył je między innymi na nowego Iphone'a oraz wycieczki do Brukseli, Strasburga, Paryża i Nowego Jorku. Kijowski zapewniał, że jeździ tam służbowo. Jednak prawda była zupełnie inna i Kijowski walczył o demokrację głównie w tamtejszych butikach i perfumeriach.

Mimo to Kijowski nadal trwa na stanowisku lidera mazowieckich struktur KOD-u. Nie wszyscy są tym zachwyceni. Skarbnik ruchu, Piotr Chabora, postanowił w tej sytuacji ujawnić kolejne kompromitujące Kijowskiego szczegóły.

Jak informuje Fakt, powołując się na informacje Onetu, Chabora złożył do prokuratury doniesienie, z którego wynika, że Kijowski próbował zmusić go do fałszowania faktur. Chodzi o kwotę 30 tysięcy, które wpłynęły na konto lidera KOD-u. Kijowski bronił się, zapewniając, że pieniądze zostały przelane przez pomyłkę i natychmiast je zwrócił.

Były skarbnik twierdzi, że to kłamstwo. Z doniesienia wynika, że po ujawnieniu afery fakturowej 12 stycznia został wezwany przez dwie księgowe KOD - pisze Fakt. Miały go nakłaniać do podpisania sfałszowanych dokumentów, potwierdzających, że Kijowski zwrócił pieniądze za faktury. Miała na nich widnieć data 27 października 2016 roku.

Kijowski swoim zwyczajem idzie w zaparte, że pierwszy raz o tym słyszy.

Zawiadomienie faktycznie wpłynęło - potwierdza w Super Expressie Michał Dziekański z warszawskiej prokuratury okręgowej. Zostało dołączone do toczącego się już postępowania sprawdzającego w sprawie rozliczania się między MKM Studio a KOD. Jeszcze nie ma decyzji o wszczęciu śledztwa.

Za nakłanianie do fałszowania dokumentów grozi do 8 lat więzienia.

Zobacz także: KOD protestuje przeciw zmianom granic stolicy. "Tu WOLNA jest Warszawa"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(129)
gość
7 lat temu
Dlaczego on jeszcze nie siedzi. Panie Ziobro, kaman
gość
7 lat temu
Jak on sie nie wstydzi jeszcze występować ??? Jak ludzie sie nie wstydzą iść za nim gdziekolwiek ???
Meg
7 lat temu
P****t dekady
Gość
7 lat temu
To jest oblesny kretacz
lolo
7 lat temu
A co na to pani Ostaszewska, Cielecka i Sczur?
Najnowsze komentarze (129)
gość
7 lat temu
Nie dość, że ALIMENCIARZ to jeszcze Z******J, no ale cóż, Lis pewnie powie, że kto bez winy to niech pierwszy rzuci kamień - więc ja go rzucę, bo mnie się nie zdarzyło OKRAŚĆ innych "przez pomyłkę" na 100 tys zł!!!!!!!!
nik
7 lat temu
Kijowski? chyba na tego pana szkoda czasu!
gość
7 lat temu
ten cały kod taki jak ich wódz ( zakłamany).
antmen
7 lat temu
Kryminalista
gość
7 lat temu
HA HA HA HA TWARZ PRZECIWNIKÓW PISU
ex KOD
7 lat temu
ja p******ę, brak mi słów na tego bydlaka. to, że on jest nadal na swoim stołku jest ABSURDALNE DO KWADRATU, w normalnym kraju by nie przeszło.
gość
7 lat temu
S****a
gość
7 lat temu
Jakim trzeba być debilem, żeby w tak prymitywny sposób skręcić ponad 100 000?!
gość
7 lat temu
Hej Nowacka! Mama w grobie się przewraca widząc takie towarzystwo
gość
7 lat temu
No i co szKODniki? Dalej będziecie maszerować i machać chorągiewkami?
gosc
7 lat temu
a co na to Lis ?
Gordon Shumwa...
7 lat temu
Haha Haha, nie jestem fanem pis ale po zrobiło mnie w c***a, nowoczesna to Rysiu mały t**y kretacz a kod to komitet obrony koryta. Z menelem na czele.
gość
7 lat temu
taka demokracja w polsce jak matuesz kijowski
gość
7 lat temu
cielecka stoi za nim murem:)
...
Następna strona