Magda Ogórek dostanie 40 tysięcy złotych od Glińskiego na książkę!
Była kandydatka lewicy dołączyła do beneficjentów Dobrej Zmiany. Dostała maksymalną kwotę dofinansowania. Gratulacje!
"Dobra zmiana" hojnie wynagradza tych, którzy ją wspierają. Ostatnio córka ministra Jana Szyszko dostała pracę w podległym mu instytucie, który akurat dostał dofinansowanie 1,6 miliona złotych na analizy. Nie miało to absolutnie nic wspólnego, że dyrektor instytucji jest przyjacielem rodziny ministra. Dzięki dofinansowaniom z budżetu państwa według Wprost Tadeusz Rydzyk też awansował na jednego ze stu najbogatszych Polaków.
Zobacz: Córka Szyszki dostała "fuchę" w podległym mu Instytucie! "Jako jedyna spełniła warunki formalne"
W ślady Tadeusza Rydzyka poszła nieśmiało także Magdalena Ogórek. Nieśmiało, bo na początek dostała z Ministerstwa Kultury "jedynie" 40 tysięcy złotych na wydanie swojej nowej książki Lista Wächtera. Nazista, który okradł Kraków. Wprawdzie wniosek Magdy nie został najwyżej oceniony - jest dziesiąty od końca listy dofinansowanych publikacji - ale za to dostał maksymalną kwotę, o jaką mogła wnioskować.
Wydawcą książki Ogórek będzie wydawnictwo Zona Zero, które specjalizuje się w wydawaniu książek za publiczne pieniądze, a jej dystrybutorem jest Fronda.
Jeszcze niedawno Ogórek była kandydatką na prezydenta z ramienia SLD, ale jak tylko PiS doszedł do władzy, zaczęła dbać o wizerunek pierwszej fanki Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Skoro już przypodobała się ministerstwu Piotra Glińskiego, może pieniądze przeznaczy na zakup bażantów i spoufalanie się z Janem Szyszko? Minister ma ostatnio dużo pieniędzy do rozdania.