Trwa ładowanie...
Przejdź na

Terlikowski martwi się, że papież ZNIESIE CELIBAT!

197
Podziel się

Tomek poucza Franciszka, że powinien wyrażać się jaśniej. "Lepiej powiedzieć, jak głęboko ma sięgać zmiana, niż przekonywać, że jest nic nie znacząca" - pisze.

Terlikowski martwi się, że papież ZNIESIE CELIBAT!
bDSmzjGt

Papież Franciszek stał się "nowoczesną twarzą katolicyzmu" po wypowiedziach krytykujących "cennik sakramentów" i przywiązanie księży do dóbr materialnych. Franciszek nie boi się także wspierać homoseksualistów, prostytutki czy imigrantów. Niestety, wypowiedzi papieża są niemile widziane zwłaszcza w Polsce. Janusz Korwin-Mikke i Jan Rokita uważają na przykład, że Franciszek wcale nie jest takim ascetą, za jakiego uchodzi. Bardziej przypomina za to... "wcielenie Lucyfera":

bDSmzjGv

Brak sympatii do papieża czuje chyba też Tomek Terlikowski, krajowy ekspert do spraw płodności i planowania ciąży. Tomasz martwi się bowiem, że papież może znieść celibat, o czym wspomniał w ostatnim wywiadzie dla Die Zeit. Franciszek stwierdził, że warto rozważyć kapłaństwo mężczyzn żonatych, zwane także viri probati. To oznaczałoby jednoczesne przedefiniowanie reguł "tradycyjnego" celibatu.

Tomek jest wyraźnie zaniepokojony i na stronie Telewizji Republika pisze, że to najprawdopodobniej pomysł "współpracowników papieża", który ten dopiero może rozważyć. Przy okazji Terlikowski pouczył papieża i zganił go za niejasność. Zdaniem publicysty, głowa kościoła katolickiego powinna od razu określić swoje stanowisko w tej kwestii:

(...) O tym, że kwestia ta powinna być zmieniona mówi się od dawna, i choć sam papież Franciszek, zaznacza, że nie jest to lekarstwo na brak powołań, i że nie powinno się znosić obowiązkowego celibatu, to jednocześnie wskazuje, że warto rozważyć święcenie mężczyzn żonatych, tzw. viri probati (...) - pisze Tomasz.

Wprowadzenie takiego wyjątku oznaczać będzie w istocie zniesienie reguły obowiązkowego celibatu, i każdy kto na ten temat dyskutuje, musi mieć tego świadomość. Oczywiście celibat jest tylko wymogiem prawnym, nie ma charakteru dogmatycznego, a jakby tego było mało, już teraz mamy duchownych łacińskich, którzy pozostają w związkach małżeńskich, bowiem otrzymali dyspensę, gdy - jako duchowni - przechodzili na katolicyzm - martwi się Terlikowski.

bDSmzjGB

To jednak dotyczy wyłącznie ściśle określonej grupy mężczyzn, uznanie, że kapłanami mogą zostać "viri probati" w istocie o wiele głębiej zmieni charakter społeczny łacińskiego kapłaństwa. Papież ma prawo to zrobić, pytanie tylko, czy nie lepiej powiedzieć otwarcie, jak głęboko ma sięgać zmiana, zamiast przekonywać, że to nic nie znacząca zmiana, która jedynie stanowi niewielki wyjątek od reguły celibatu.

Myślicie, że Franciszek go posłucha? Może powinien zaproponować mu etat? Mamy już jeden pomysł: Terlikowski chce ewangelizować… kosmitów! "Czy te istoty znają historię Zbawienia?"

bDSmzjGC
bDSmzjGD
bDSmzjGW
KOMENTARZE
(197)
gość
4 lata temu
R****m już tym co się dzieje w tym kraju. Polityka, religia i tak w kółko. Zero spokoju i zgody.
gość
4 lata temu
i tak mają dzieci przynajmniej oficialnie będą płacić alimenty
gość
4 lata temu
Ksiądz z żoną albo kobieta-ksiądz z mężem byliby bliżej ludzkich spraw!
bDSmzjGX
gość
4 lata temu
Nie martw się, nie zniesie, bo co wtedy byłoby z prawem dziedziczenia po ojcu, hehehe.
gość
4 lata temu
Sam ma żonę, a celibat wynika z tradycji, może być zniesiony tak jak u protestantów!
Najnowsze komentarze (197)
gość
4 lata temu
nie zniosą sam papież niema na to decyzji chyba że jest to czarny papież w tedy nie znam dnia ani godziny kiedy pan zechce zakończyć swoje dzieło wypełnić apokalipsę św jana , zresztą wojn 20 21 wieku kryzys gospodarczy topnięcie lodwcow w szystko na to wskazuje cieple zimy
Gość
4 lata temu
Każdy ma prawo do miłości taka jest prawda a skoro celibat nie jest dogmatem to dlaczego z niego nie zrezygnować? Ludzie no o co Wam chodzi ? Ksiądz tez człowiek taki jak Ty czy ja... jestem katolikiem i jakoś mi to nie przeszkadza, wiadomo, że moherom i biskupom będzie to przeszkadzać, bo w końcu nie oszukujmy sie liczą się pieniądze to raz a dwa myślą, że celibat wymyślil Bog a to jest nieprawdą :D celibat jest tylko po to żeby nie odziedziczyła nic rodzina bo śmierci takiego księdza :)
gość
4 lata temu
ja jestem za zniesieniem celibatu, powinni móc mieć żonę
gość
4 lata temu
Celibat już dawno powinien być zniesiony. Byłoby mniej pedofilii i życia na "kocią łapę" wśród księży. Poza tym księża znaliby z autopsji chociaż częściowo problemy ludzi świeckich.
gość
4 lata temu
zgadzam się z P . Franciszkiem i jeszcze niech pomyśli o innej formie spowiedzi !!!
gość
4 lata temu
Po ojcu księdzu dzieci ich już dziedziczą spadek ale co z tego jak rodzina ks. go nie da
gość
4 lata temu
Niech Papież zniesie celibat to przynajmniej będzie koniec katolicyzmu bo nikt do kościoła już nie pójdzie.
Zadowolony z ...
4 lata temu
Terlikowski! Ty żyjesz! A już się martwiłem że coś się stało, bo ostatnio to żadnych pierdół ześ nie publikował! Do roboty chłopie, odrabiaj straty! Obrzygaj i obsraj swoim zwyczajem, wszystkich którzy ośmiejają się myśleć inaczej niż ty - jak leci! Tylko pamiętaj : rób to z chrześcijańską miłością!
bDSmzjGP
precz z hipok...
4 lata temu
Papież FRANCISZEK to mądry apostoł Chrystusa naszego wieku !!! Dosyć tej hipokryzji i iluzji , że celibat w pełni jest realizowany przez duchownych. Prawdą jest ,że w jakiejś formie istnieje to możliwe ale to w rzeczywistości współczesnej ZANIKA- też niezaprzeczalny FAKT. To z pewnością wie Franciszek bo nie jest kłamcą i hipokrytą jak wielu duchownych ,słabych katolików -czego dowodem jest "dziennikarz"Terlikowski i jemu podobni.
gość
4 lata temu
Pod. J. Kaczynski :D
Ksiadz
4 lata temu
Terlikowski To Szambo katolickie, swoim pseudokatolicyzmem osmiesza tylko siebie i Polske, bo mowi sie o nas leza krzyzem by zabijac i nienawidziec brata , czy obcego. Lepiej zeby zostal kiepskim ksiedzem na wsi. Ale w seminarium by dlugo nie wyzrzymal konkurencji z innym mlodymi atrakcyjnymi Studentenunion Theologi, ( robili szybko kariery Jako Biskupi i w 0Watykanie Jako Wazni w Hierarchie kosciwlnej Jako kurtyznay biskupow, arcybiskupow, kardynalow itp.) natomiast ta g****a Klucha nie miala by wziecia. Teraz tez jest tylko kiepskim dziennikarzem dla jakigos katolickiego szmatlawca i udaje katolickiego Guru.
gość
4 lata temu
G***i Terlikowski, nie widzi przed sobą jasnej ścieżki kariery? MÓGŁBY ZOSTAĆ KSĘDZEM!
Gość
4 lata temu
A co cię parszywa gnido to obchodzi.
emerytka
4 lata temu
najlepszym wyjściem w kościele katolickim byłoby zniesienie celibatu, bo ksiądz miał by rodzinę, dostawał wypłatę, wiedział jak wygląda prawdziwe życie, jak właściwie wygląda wychowanie dzieci, byłby przykładem dla parafii , nie byłoby tylu zboczeń, no a ksiądz to człowiek z krwi i kości jak każdy inny.
...
Następna strona
bDSmzjHr