Trwa ładowanie...
Przejdź na

Studenci UW zaprotestowali przeciwko wykładowi działaczki antyaborcyjnej. "Nie dla fanatyzmu!"

278
Podziel się:

Rebecca Kiessling przyjechała na zaproszenie Ordo Iuris. "Uniwersytet nie jest miejscem dla organizacji siejących nienaukową propagandę" - tłumaczą.

Studenci UW zaprotestowali przeciwko wykładowi działaczki antyaborcyjnej. "Nie dla fanatyzmu!"

W Dzień Kobiet Polki postanowiły zamanifestować swój sprzeciw wobec działań rządu i środowisk "pro-life", które pragną narzucać swój kontrowersyjny i dyskusyjny światopogląd całemu społeczeństwu. Przyłączyło się do nich wiele kobiet na całym świecie oraz gwiazdy, które 8 marca protestowały na ulicach Warszawy.

Pomimo niechlubnego rozgłosu, który zyskał pomysł polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Ordo Iuris na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, organizacje "pro-life" nadal próbują przekonywać, że rodzenie ciężko upośledzonych dzieci oraz podtrzymywanie ciąży zagrażającej życiu matki jest obowiązkiem kobiety.

Propagatorką tego typu pomysłów jest Rebecca Kiessling, radykalna amerykańska działaczka antyaborcyjna. Kobieta została zaproszona do Polski przez Ordo Iuris i miała wygłosić swój wykład na Uniwersytecie Warszawskim. Pomysł zbulwersował studentów, którzy postanowili zablokować jej pojawienie się na mównicy.

Dziś biuro prasowe UW poinformowało, że spotkanie z panią Rebeccą Kiessling nie odbędzie się.

W formule zaproponowanej przez Studenckie Koło Nauk o Państwie i Prawie "Pro Patria" wydarzenie miałoby formę promowania określonego stanowiska światopoglądowego, a nie dyskusji akademickiej. Jeśli organizatorzy zaproponują zmiany w programie, tak by spotkanie nie było jednostronne, lecz miało charakter akademicki, to wydarzenie to będzie się mogło odbyć w późniejszym terminie - informuje biuro prasowe.

Sprawę skomentowali także sami studenci:

Uniwersytet jest miejscem na debatę. Jest miejscem na ścieranie się poglądów, dyskusje. Nie jest jednak miejscem dla organizacji siejących nienaukową propagandę, posługujących się przedmiotowo pseudo-naukowymi szatami. Dbajmy o swoją uczelnię, nie wpuszczajmy na nią fanatyków. Nie wpuszczajmy nienawiści, nie wpuszczajmy wykluczenia. Uniwersytet to dobro wspólne, wszyscy powinni czuć się tu bezpiecznie.

Kiessling, jak czytamy w zaproszeniu, miała "poruszyć kwestie prawa człowieka do życia, konieczności prawnej ochrony nienarodzonych dzieci już od momentu poczęcia, jednakowej godności ludzkiej bez względu na okoliczności poczęcia oraz stan zdrowia".

Wykład na UW nie był jednak jedynym zaplanowanym przez Ordo Iuris, Kiessling ma bowiem odbyć swoiste tournée po różnych miastach Polski. Na piątek podobne spotkanie zaplanowano również na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po nagłośnieniu sprawy przez lokalne media, protestach studentów, środowisk akademickich i kobiecych oraz specjalnej petycji wydarzenie odwołano. Nie ma jednak oficjalnego stanowiska uczelni w tej sprawie.

Zobacz także: Jessica Chastain: "Postulaty dotyczą nierówności płac i opieki medycznej dla kobiet"
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(278)
Gość
5 lata temu
I bardzo dobrze, w pełni popieram studentów
gość
5 lata temu
Chyba nie doczytales do konca ...
gość
5 lata temu
dajcie spokój, dzieci można mieć później i adoptować, a jak kobieta umrze to kto ją zastąpi jej matce, siostrą, braciom, męzowi itd.
Gość
5 lata temu
NIE DLA RELIGIJNEGO FANATYZMU! Brawo studenci!
Gość
5 lata temu
Kolejna nawiedzona! Kobiety zobaczcie jak krok po kroku , kawałek po kawałku odbierają nam prawa obywatelskie i prawa człowieka ! Protestujmy ! A podczas następnych wyborów idźmy do urn i zagłosujmy na tych , ktorzy nie chcą cofnąć nas do średniowiecza !
Najnowsze komentarze (278)
james
5 lata temu
Nazywam się pan Carter Jestem pożyczkodawcą pożyczki dla firm i udzielam pożyczki osobom, które potrzebują zaufania, które mogą spłacić pożyczkę i daję pożyczkę jak wypożyczać kredyty, kredyty samochodowe, Kredyty mieszkaniowe, kredyt hipoteczny, kredyty edukacyjne pożyczki budowlane, hipoteka gospodarcza, Kindly Email: rodycarterloan@gmail.com Nie wiem, czy potrzebujesz pożyczki, jeśli jesteś zainteresowany pożyczką Może wrócić do mnie teraz w porządku
gość
5 lata temu
stan psychiczny po aborcju bedzie jeszcze gorszy , i juz bedzie tylko coraz gorzej
ja
5 lata temu
"Otwartość" UW na innych :) UW zawsze było zlewnią czerwonego g****a!
gość
5 lata temu
Większość studentów jest przeciwna aborcji, ale hołota najgłośniej krzyczy, aborcja to zło, zło, z którym trzeba będzie dalej żyć, nie przyznawajcie się do aborcji, bo żaden facet NIE CHCE SKROBANEJ matki dla swoich dzieci! może was rzucić i co wtedy?
gość
5 lata temu
dla wiekszosci sex w tym katolickim kraju kojarzy sie tylko z wulgaryzmem i przemoca. nikt nie bierze pod uwage kobiet i jej roznej postawy. prawa do wyboru . a najgorsze , ze w tym kraju istnieje tylko jeden model na zycie ,. ona kuchnia , dzieci " maz" . prowincja umyslowa i kulturalna
gość
5 lata temu
ta kobieta przyjechala tu bo znalazla dewocyjny grunt
Halban
5 lata temu
Mogę tylko stwierdzić i napisać, ze pod tym artykułem wypowiada się gromada "zakodowanych" cymbałów, którzy nie znają polskiej konstytucji, pomimo, że uważają się za jej obrońców i praw w niej zawartych, ale tylko tych praw, które dla tych niedouczonych dyletantów są wygodne. Otóż, drogie barany (i owce), w ustawie zasadniczej stoi jak byk, że poczęci nienarodzeni maja prawo do życia, a wszelkie zaprzeczanie temu obnaża jedynie waszą zbrodniczą głupotę! Nie pozdrawiam, życzę jedynie zaprzestania udziału w tym owczym pędzie na zatracenie.
Lalka
5 lata temu
Temu, co to połączył kolejne ciąże z syfilisem, HIV-em i dobra zabawą zamówiłam kolejkę u psychiatry. Czas na leczenie!
gość
5 lata temu
Popieram! Uczelnia to nie miejsce dla propagowania fanatymu!!!!!
KRYSIA
5 lata temu
kvobieta powinna miec przedewszystkim prawo do decydowania o tym czy chce miec dzieci czy nie .dosc nagonki ze musi rodzic dzieci bo tak panstwo chce czy mezczyzni .prawo do antykoncepcji do zapobiegania niechcianych ciaz informacji edukacyjnej aby 13 latki niue zachodzily w ciaze surowe karanie gwaltow i stosunkow poznizej 17 roku zycia wtedy odechcialao byu sie gwaltow pedofiliu wykorzystywaniu mlodych .poradnie darmowe leki na choroby zakazne badania krwi i poradnie dla kobiet ktore chca dbac o swoje zdrowie i zycie .i edukacja anie cemnogrud .seks oznizej 17 roku powinnien byc traktowany jako oprzestepstwo anie przyzwolenie zeby dzieci mialay dzieci i brak edukacji .to problem najwiekszy .
gość
5 lata temu
Ona jest dzieckiem z gwałtu. Najwyraźniej chce, aby takich było więcej , wtedy poczuje się raźniej na tym świecie.
gość
5 lata temu
'FUN-damental human rights"- podstawowe prawa człowieka. wiem, że to gra słów, w obcym języku, ale warto zgłębić temat, zanim napisze się tak obelżywy komentarz.
Gość
5 lata temu
Szkoda że nikt nie wspomniał że Pani Rebecca została poczęta w skutek gwałtu. To trochę zmienia postać rzeczy prawda? A studenci to w większoŝci banda ignorantów którzy g... wiedzą.
hehehe
5 lata temu
widać po gębie że to potworek z gwałtu. właśnie po to jest aborcja, żeby takich zwyroli nie było.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie