Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz UKARAŁ BURMISTRZA Chojnic za… REFUNDACJĘ IN VITRO!

518
Podziel się

Proboszcz zakazał lokalnemu politykowi niesienia krzyża na wielkopiątkowej drodze krzyżowej. "Nie da się manifestować swojej wiary przez niesienie krzyża o jednocześnie popierać sztuczne zapłodnienie".

Ksiądz UKARAŁ BURMISTRZA Chojnic za… REFUNDACJĘ IN VITRO!
bCOsNHLV

W Chojnicach, jak w większości polskich miast, w Wielki Piątek odbywa się Droga Krzyżowa. Tradycją miejską jest, by brali w niej udział zarówno duchowni jak i politycy, którzy uczestniczą czynnie, niosąc na zmianę krzyż.

W tym roku jednak ksiądz dr Janusz Chyła z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach postanowił pokazać radnym, kto naprawdę rządzi w mieście i ukarać ich za głosowanie nad projektem refundacji zabiegu in vitro. Wprawdzie głosowanie odbędzie się dopiero w poniedziałek, jednak ksiądz wolał uprzedzić radnych, co im grozi za to, że w ogóle zastanawiają się nad tak gorszącym pomysłem. Jak donosi TVN24 burmistrz Chojnic, Arseniusz Finster, został ukarany... zakazem niesienia krzyża w Wielki Piątek.

Nie da się manifestować swojej wiary przez niesienie krzyża o jednocześnie popierać sztuczne zapłodnienie - wyjaśnia surowo ksiądz Chyła. Mądrzej byłoby wycofać się z tamtej deklaracji. W przeciwnym wypadku: wycofanie się nie z drogi krzyżowej jako uczestnik, lecz wycofanie się z niesienia krzyża, ponieważ jest to pewna sprzeczność.

bCOsNHLX

Burmistrz Chojnic zdecydował, że woli jednak zostać pozbawionym zaszczytu niesienia krzyża niż odmówić zrozpaczonym parom upragnionego potomstwa i nie wycofał swojego poparcia dla refundacji in vitro.

Nie spodziewam się, bym był największym grzesznikiem wśród samorządowców, popierając in vitro - skomentował krótko.

Postawę burmistrza popiera chojnicki wicestarosta Marek Szczepański, który w geście solidarności zapowiedział, że też nie będzie niósł krzyża.

bCOsNHMd

Mariusz Dzierżawski u Jacka Gądka o in vitro: 6 tys. dzieci się narodziło, 60 tys. straciło życie

Zobacz też:

bCOsNHMy
KOMENTARZE
(518)
gość
3 lata temu
Panoszą się na maksa. Czarna mafia.
gość
3 lata temu
Piękny gest wicestarosty!
gość
3 lata temu
na kopach tego księżynę z parafii wynieść
bCOsNHMz
gość
3 lata temu
co sie dzieje z tym krajem, serio, dobrze, ze chociarz o tym pisza. bylismy juz o wiele dalej .
gość
3 lata temu
Księżulek chciałby rządzić. Brawo dla burmistrza! Nie jest jak nasz Duduś bez swojego zdania.
Najnowsze komentarze (518)
Gosc
2 lata temu
osiemnasty wiek pelna geba. Dajcie spokoj. Wszelki i wielki szacunek dla mera miasta.
Mietek
3 lata temu
Ale za chrzciny dzieciaka z probowki to kase by wzial
qba
3 lata temu
Przybic tego marnego klechcine do krzyza i wkopac pod kosciolem,niech powisi dla wiary,az skruszeje.
Samo życie
3 lata temu
Ja niedawm miałam taką sytuacje. Przez przypadek ze znajomym przyszedł jego znajomy- ksiądz wikariusz ale po cywilnemu. Jeszcze nie wiedzieliśmy kim jest. No i sie pytamy papieroska? On: "chętnie". Może piwka? On: "ale tylko jedno. Zaraz musze jechać samochodem (jako kierowca). Policja i tak już dziś nie bedzie sprawdzać bo niedziela". Masz dzieci? On: "Jeszcze nie" (JESZCZE!) Potem dopiero wyszło w rozmowie o prace. On: "przenosze sie z innej miejscowości i tu niedaleko obok was będę pracował jako ksiądz. bedziemy sie czesto widywać na mszy" Szczęka mi opadła i powiedziałem "Z KOŚCIOŁEM TO MI NIE PO DRODZE" Rzadko chodze do kościoła, na tace rzadko rzuce ewentualnie 50gr, na kolendzie nie daje
Gość
3 lata temu
C h u j ci w d u p e z niesieniem tego krzyża. Czarna mafia pcha sid tam gdzie nie ma
Gość
3 lata temu
C h u j ci w d u p e z niesieniem tego krzyża. Czarna mafia pcha sid tam gdzie nie ma
były katolik
3 lata temu
Już najwyższy czas wypowiedzieć konkordat tej czarnej mafii !!
gość
3 lata temu
...niech sam z********a z krzyżem,czarny bałwochwalca...!
bCOsNHMr
gość
3 lata temu
I kij z nim, niech sam nosi
gość
3 lata temu
Gratuluję odwagi.Proszę nie nieść żadnego krzyża,zamiast niego proszę wysoko podnosić głowę.Właśnie oglądałam o Panu program,jestem dumna z postawy Pana. Danka ze Szczecina
gość
3 lata temu
hi hi ale kara
Nika
3 lata temu
patrząc na tego "księżulka" jestem za oaborcją obiema rękai i nogami.
leming zaciek...
3 lata temu
W ramach wdzięczności wystarczy Księdzu Doktorowi zabronić wejścia za próg własnego domu w czasie kolędy. Oni szybko liczą, ciekawe co WTEDY Ksiądz Doktor uczyni? A jak jeszcze inne osoby (powiedzmy ze 20) zrobią podobnie, to Ksiądz Doktor być może dokona 'rekalkulacji oferty', jak mawiają handlowcy?
gość
3 lata temu
Jak sobą Polacy dają pomiatać kościołowi tak mają .Każdy krytykuje ale księdza po kolędzie przyjmie,haracz za sakrament da,więc jak mają się nie panoszyć skoro mogą .Widzą że kościoły pękają w szwach .Ja jestem osoba wierząca ale do kościoła nie chodzę ,księdza po kolędzie nie przyjmuję .Ja wierze w Boga a nie w zakłamany kościół .Gdyby każdy tak postąpił może usiedli by na tyłku .A Pan Bóg was wszędzie usłyszy w domu też .
...
Następna strona
bCOsNHMT