Trwa ładowanie...
Przejdź na

W Czeczenii powstał OBÓZ KONCENTRACYJNY DLA HOMOSEKSUALISTÓW!

324
Podziel się

Pierwszy raz od czasów Adolfa Hitlera Ramzan Kadyrov zorganizował miejsce do przetrzymywania i torturowania gejów. Organizacje praw człowieka alarmują o szokujących doniesieniach pierwszych uciekinierów!

W Czeczenii powstał OBÓZ KONCENTRACYJNY DLA HOMOSEKSUALISTÓW!
bEpUbejV

Ramzan Kadyrov przeszedł całą drogę od czeczeńskiego bojówkarza po funkcji głowy państwa. Kolejno premier, potem prezydent, został w końcu Szefem Republiki Czeczeńskiej pomimo oskarżeń o ludobójstwo, tortury, zabójstwa politycznych przeciwników oraz organizowanie ze swoich bojówek Służby Bezpieczeństwa. Jego głównym źródłem dochodów najprawdopodobniej jest porywanie ludzi dla okupu.

Silną pozycję Kadyrov zawdzięcza wsparciu ze strony Wladimira Putina, który odznaczył go najwyższym tytułem w kraju - Bohatera Rosji. Od tej pory przywódca Czeczeni w pełni popiera politykę Kremla.

Organizacje praw człowieka alarmują, że Kadyrov stał się ucieleśnieniem nienawiści Putina wobec środowisk homoseksualnych, gdyż w Czeczeni powstał pierwszy... obóz koncentracyjny dla homoseksualistów! Nic takiego nie wydarzyło się w europie od czasów Adolfa Hitlera.

bEpUbejX

Według doniesień uzyskanych od nielicznych uciekinierów, więźniowie przetrzymywani są w zatłoczonych pomieszczeniach, poddawani są torturom przez elektrowstrząsy oraz katowani aż do śmierci. Kaci z obozu próbują wydobyć od nich dane kolejnych osób z czeczeńskiego środowiska LGBT, żeby uwięzić wszystkich.

Według raportu w zeszłym tygodniu aresztowano aż stu homoseksualnych mężczyzn i wywieziono do obozu, trzech kolejnych zamordowano. Według Novoja Gazeta obozów jest więcej, zostały zorganizowane w danych budynkach militarnych w Argin i będą po kolei zasiedlane. Geje po torturach albo będą tam zabijani, albo będą mieli możliwość natychmiastowego opuszczenia Czeczeni. Na razie nikogo dobrowolnie nie wypuszczono.

Homoseksualiści zostali uwięzieni i stłoczeni jak bydło - powiedziała Daily Mail Svetlana Zacharkova z rosyjskiej sieci LGBT. Pracujemy nad tym, żeby uwolnić ludzi z obozów i kilku nawet udało się opuścić region. Ci, którzy uciekli ujawnili, że byli przetrzymywani w tym samym pomieszczeniu razem z innymi, w około 30 lub 40 osób. Są torturowani za pomocą porażeń prądem, a także ciężko bici, czasem na śmierć.

W Czeczeni już wcześniej wiadomo było, że sytuacja gejów jest coraz cięższych, ale jeszcze nie przypuszczano, że skończy się to obozami. Jeden z byłych więźniów powiedział, że przed aresztowaniem zmuszono go do płacenia comiesięcznych łapówek na tysiące rubli, żeby przeżyć. Potem okazało się, że pojedyncze akcje pobić, aresztowań i oskarżeń zostały skoordynowane w nowy program wzorowany na Holocauście.

bEpUbekd

Możemy jedynie wezwać władze Rosji, aby wszczęły dochodzenie w sprawie tych doniesień. Homoseksualiści w Czeczeni są bardzo źle traktowani i każdego dnia nękani prawnie, więc boją się o tym mówić - powiedział Alexander Artemjev z rosyjskiego oddziału Amnesty International.

Zmuszani są do ukrywania się albo opuszczenia republiki. Jesteśmy w stałym kontakcie z siecią LGBT, która pomaga ludziom w Rosji znaleźć schronienie. Problemem jest to, że ludzie w ogóle nie mogą o tym głośno mówić, gdyż narażają życie swoje i rozmówców na realne niebezpieczeństwo. To jeden z największych problemów, jakie mamy w Rosji i nasze główne wyzwanie.

Dodatkowych informacji udzieliła Daily Mail Tanja Lokszina z moskiewskiego oddziału Human Rights Watch.

Przez kilka ostatnich tygodni w Czeczeni realizowana jest brutalna kampania przeciwko osobom LGBT - powiedziała Tanja. Obecnie bardzo mało Czeczenów odważa się kontaktować z organizacjami monitorującymi przestrzeganie praw człowieka czy z dziennikarzami, nawet anonimowo. Klimat lęku jest obezwładniający i ludzie w większości są tak zastraszeni, że milczą.

bEpUbeke

Złożenie oficjalnej skargi przeciwko lokalnym urzędnikom bezpieczeństwa jest skrajnie niebezpiecznie, gdyż odwet ze strony lokalnych władz jest wręcz nie do uniknięcia.

Trudno wręcz wyrazić, jak bardzo narażeni są osoby LGBT w Czeczeni, gdzie homofobia jest bardzo silna i szybko się rozprzestrzenia. Osoby nieheteroseksualne są zagrożone nie tylko sankcjami ze strony oficjalnych władz, ale często też padają ofiarami "honorowych zabójstw" ze strony własnych rodzin, z zemsty za zbrukanie dobrego imienia rodziny.

Historia wciąż się rozwija - dodała Ekaterina Sokirianskaja, rosyjska dyrektorka do spraw projektów w Międzynarodowej Grupie Kryzysowej. Ofiary wciąż uciekają...

bEpUbekf

Zorganizowana w Warszawie demonstracja w obronie homoseksualnych ofiar w Czeczenii:

bEpUbekg
Zobacz także: Mateusz Janicki szczerze i bez ogródek o homoseksualizmie

**Zobacz też:

**

bEpUbeky
KOMENTARZE
(324)
gość
4 lata temu
Słów brakuje, by to skomentować :/
Gość
4 lata temu
Nie kuzwa wierze co czytam
Gość
4 lata temu
Ludzie ludziom zgotowali ten los
bEpUbekz
Gość
4 lata temu
Mam dreszcze!
gość
4 lata temu
aoh s***************i komorniczymi od 1 zł: licytuj.ga ☺ póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen domyte Ja wylicytowałam nowiutkiego iphona za 270 zł ☺ mzawka neguje kontur mnogimgnojki karmmy mitach krecha kotwic czyjej lipiec jestes
Najnowsze komentarze (324)
Antoni
4 lata temu
Czeczenskie, muzulmanskie bydlo.
gość
4 lata temu
I dobrze ...
gość
4 lata temu
Taki obóz przydałby się dla posłów i działaczy pewnej bardzo dużej partii politycznej, która rządzi takim niedużym krajem nadbałtyckim.
gość 87
4 lata temu
A czy mają jeszcze miejsce dla "naszego" Biedronia i innych zboków?
Gość
4 lata temu
To niedopuszczalne. Społeczność LGBT ma prawo do życia tak jak inni ludzie, ponieważ też nimi są. Rozumiem, że niektórych może obrzydzać miłość między tą samą płcią, ale skąd ta nienawiść? Czy osobo homo lub biseksualne coś wam zrobiły? Szkoda słów.
gość
4 lata temu
Szkoda, ze nigdy nie pojmiesz jaki jestes ograniczony, bylbys w szoku!
gość
4 lata temu
To straszne i niewiarygodne, w jakim kierunku ten świat podąża ....dziwią mnie też niektóre komentarze, ze dobrze,ze prawidlowo, ze izolacja potrzebna...ludzie gdzie wasze sumienia??????????
Polak
4 lata temu
Super u nas tych pedałow do rakiego obozu jestem za
bEpUbekr
gość
4 lata temu
dzięki uśmiałam się. Ale nadal smutno...
gość
4 lata temu
ciebie trzeba odizolować
Kalenz
4 lata temu
W Polsce lubimy się pokłócić o prawa dla homoseksualistów, jedni tak drudzy inaczej ale kur... Rosja pokazuje tylko że cywilizacja nie jest im znana...
gość
4 lata temu
JAK WPUŚCICIE MUZUŁMANÓW TO BĘDZIE MIEĆ TO SAMO
gość
4 lata temu
to nastepnym razem jak zaczniecie swoje wywody na temat "dlaczego geje musza sie afiszowac, dlaczego maja miec specjalne traktowanie" i inne p*****ly, spojrzcie na ten artykul... i pomyslcie...
gość
4 lata temu
i jeszcze zapewnić im dobrych psychiatrów i psychologów,nie wytłumaczą im żeby nie chcieli wychowywać i mieć dzieci wtedy ich dewiacja będzie do przyjęcia
...
Następna strona
bEpUbekT