Piątek 14.04.2017

Kurski znalazł nowy sposób na ściągnięcie abonamentu. Tym razem od... WŁAŚCICIELI SAMOCHODÓW!

Jacek Kurski Piotr Gliński TVP Telewizja Polska abonament

Kurski znalazł nowy sposób na ściągnięcie abonamentu. Tym razem od... WŁAŚCICIELI SAMOCHODÓW!

Jacek Kurski, odkąd objął funkcję prezesa Telewizji Polskiej, "z powodzeniem" wprowadza do mediów publicznych "dobrą zmianę". Niestety, jego manipulacje i pomysły na nowe programy powodują, że TVP wciąż traci widzów i boryka się z problemami finansowymi. Jednak przedsiębiorczy prezes znalazł sposób na podreperowanie budżetu i postanowił od widzów ściągać pieniądze z abonamentu w imię wywiązania się z "misji TVP i obowiązków publicznych".

Przypomnijmy: Kurski apeluje o pieniądze dla TVP: "Nie mamy finansowania z abonamentu. To BUDŻET ŚMIERCI!"

Jednak pieniądze z abonamentu telewizyjnego zdają się nie wystarczać na realizację nowych formatów w publicznej telewizji. Choć zdaniem Kurskiego "TVP dysponuje przychodem 1,4 miliarda złotych", to ma "mnóstwo obowiązków publicznych, które są kosztochłonne, a nie przynoszą dochodów". Do tej pory Kurski przeznaczył miliony z budżetu m.in. na realizację dokumentu przedstawiającego osiągnięcia Jarosława Kaczyńskiego, serial o Żołnierzach Wyklętych, program Pierwsza randka, w którym swata ludzi, a także reality show, które wkrótce zadebiutuje na antenie telewizyjnej Dwójki, Discopoland, które będzie przedstawiało "życie discopolowców od kuchni, ich luksusowe domy i kulisy koncertów". Zobacz: TYLKO U NAS: TVP produkuje reality show o... disco polo!

Jacek "marzę o pieniądzach z abonamentu" Kurski postanowił pójść o krok dalej i chce ściągać pieniądze nie tylko od telewidzów, ale i kierowców. Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, abonament radiowo-telewizyjny to "pomysł oparty na domniemaniu, że w każdym samochodzie jest radio, zatem właściciel auta powinien płacić abonament RTV".

TVP postuluje udostępnienie Poczcie Polskiej informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów - pisze Dziennik. Wykorzystując domniemanie, że w każdym aucie zainstalowane jest radio, TVP postuluje udostępnienie Poczcie Polskiej informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Operator miałby korzystać z baz CEP na zasadach określonych w ustawie Prawo o ruchu drogowym dla organów podatkowych.

Eksperci są sceptycznie nastawieni do kolejnego pomysłu prezesa, tłumacząc, że ściąganie abonamentu od kierowców w niczym nie pomoże, a jedynie jeszcze bardziej utrudni i tak już skomplikowany system poboru opłat.

Takie rozwiązanie nie pomoże, a jeszcze bardziej skomplikuje system poboru opłat - komentuje Gazeta Prawna. Bo na przykład pojawiają się też pytania, co z autami wynajmowanymi albo leasingowanymi. Czy banki miałyby przekazywać dane o wszystkich swoich leasingobiorcach? .

Pojawiły się takie uwagi do projektu, na razie trwają analizy - bronił się Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i autor nowelizacji ustawy abonamentowej. Resort spieszy się, by przyjąć projekt do czerwca.

Z kolei minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński, przekazał informację, że mała ustawa abonamentowa trafiła do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. Jak ujawnił, miesięczna składka w wysokości między 6 a 8 złotych ma być pobierana od każdego posiadacza radia samochodowego co miesiąc, ale nowelizacja ustawy ma zostać jeszcze "doprecyzowana". Gliński podkreślał podczas środowego spotkania, że zmiany te wejdą w życie w najlepszym wypadku na przełomie czerwca i lipca tego roku, w najgorszym zaś w październiku.

Jesteśmy zdeterminowani, żeby ten projekt w pełni szybko państwu przedstawić - tłumaczył minister. Przewidujemy vacatio legis około 1,5 miesiąca, więc szybko. Nasza ustawa dąży do zracjonalizowania tego rynku.

Co ciekawe Gliński przyznał, że sam wielokrotnie zalegał z opłatami za abonament. Według statystyk, 50 procent Polaków nie płaci abonamentu radiowo-telewizyjnego.

 

 

Jacek Kurski o gejach w TVP: To niezgodne z prawem i konstytucją

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (334)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 334
Odpowiedz
503 61
zgłoś
gość 14.04.2017 11:16
co za cep..
Odpowiedz
314 31
zgłoś
Gość 14.04.2017 11:17
Pogieło
Odpowiedz
516 56
zgłoś
gość 14.04.2017 11:17
Z finansami facet sobie nie radzi.Z pisowską propagandą aż nadto.
Odpowiedz
657 70
zgłoś
Gość 14.04.2017 11:17
Kurski tego g..... nie oglądam i jeszcze mam płacić?
Odpowiedz
221 15
zgłoś
gość 14.04.2017 11:18
Uczepiony koryta załosny błazen potrzebuje pieniędzy na swoja i swoich kolegów miche oraz propagandę zaklamny padalec
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 334