Środa 19.04.2017

Południowoafrykański myśliwy został zjedzony przez... DWA KROKODYLE!

Scott Van Zyl dwa krokodyle zjadły myśliwego

Południowoafrykański myśliwy został zjedzony przez... DWA KROKODYLE!

Myśliwi to szczególnie kontrowersyjna grupa zawodowo-hobbystyczna. To ludzie, którzy nie tylko strzelają do dzikich, pięknych zwierząt, ale także uwielbiają robić sobie selfie z ich zakrwawionymi ciałami. Im dziksze i bardziej egzotyczne zwierzę, tym uśmiechy zabójców są szersze. Ich zachowanie pokazuje, że nie chodzi o żaden odstrzał i regulację populacji, tylko przyjemność oraz dumę - zwłaszcza, że za uczestnictwo w najbardziej prestiżowych polowaniach trzeba słono zapłacić. A najbardziej niejednoznaczną rolę w polowaniach odgrywają dzieci, które nie tylko są zabierane na pokoty, ale i od najmłodszych lat trenują swoją empatię na polowaniach z ojcami.

Zobacz: 7-letni syn myśliwego pozuje z zastrzelonym lwem! (FOTO)

9-LATEK ZABIŁ NIEDŹWIEDZIA na swoim przyjęciu urodzinowym!

Niekiedy sytuacja się odwraca i to myśliwy staje się łowną zwierzyną. Tak stało się w przypadku Scotta Van Zyla z RPA, który w zeszłym tygodniu zaginął podczas swojego kolejnego polowania. Po długich poszukiwaniach okazało się, że szczęście całkiem go opuściło, bo padł ofiarą zwierząt, które do tej pory sam zabijał i pozował z nimi do pamiątkowych zdjęć.

44-latek wybrał się do Zimbabwe na safari z psami myśliwskimi i w towarzystwie wynajętego lokalnego tropiciela. Gdy mężczyźni dojechali na miejsce polowania, poszli w dwóch różnych kierunkach. Pod koniec dnia psy Van Zyla wróciły do obozowiska bez pana. Jego strzelba i reszta sprzętu pozostały w samochodzie.

W poszukiwania myśliwego zaangażowała się policja, która wysłała helikoptery, tropicieli, a także zespół nurków, którzy przeczesywali rzekę Limpopo. Nie natrafili ani na ciało, ale na żadne rzeczy należące do mężczyzny. W końcu tropiciele natrafili na ślad, który doprowadził ich nad brzeg rzeki, gdzie znajdowały się... krokodyle. W ich pobliżu leżał plecak.

Dwa krokodyle zostały zastrzelone i po rozcięciu ich przewodów pokarmowych znaleziono trawione resztki, które mogły być Van Zylem.

Znaleźliśmy w nich coś, co mogło być ludzkimi szczątkami - powiedział serwisowi The Telegraph Sakkie Louwrens, członek ekipy poszukiwawczej.

Szczątki zostały usunięte z krokodyli i przekazane ekspertom sądowym, którzy mają ustalić, czy należały do ojca dwójki dzieci. To nie pierwszy przypadek, gdy krokodyle w Zimbabwe śmiertelnie zaatakowały ludzi. W ciągu ostatniego miesiąca zginęły w ten sposób przynajmniej cztery osoby. W marcu w trzewiach krokodyla odkryto pożarte ciało ośmiolatki.

Eksperci twierdzą, że jednym z powodów tragedii są obfite deszcze, przez które rzeki wylewają i krokodyle pojawiają się w miejscach, gdzie zazwyczaj nie polują. Internauci mają inna teorię: karma wraca.

Lex Szyszko do poprawy. Koniec z niekontrolowaną wycinką

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (518)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 518
Odpowiedz
479 58
zgłoś
gość 19.04.2017 10:21
W naturze nic nie ginie
Odpowiedz
969 125
zgłoś
gość 19.04.2017 10:21
I DOBRZE MU ŻE GO KROKODYLE WSZAMAŁY !
Odpowiedz
1279 192
zgłoś
gość 19.04.2017 10:21
wreszcie jakieś pozytywne info
Odpowiedz
837 104
zgłoś
gość 19.04.2017 10:22
I JUŻ MNIEJ ZABÓJCÓW NA TYM ŚWIECIE
Odpowiedz
71 2
zgłoś
waltkawasaki 19.04.2017 10:23
Dobry podtytuł
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 518