Piątek 21.04.2017 17:00

Młodzież Wszechpolska i ONR zapowiadają protesty przed "Klątwą"!

Klątwa spektakl Klątwa Młodzież Wszechpolska ONR Mateusz Pławski

Młodzież Wszechpolska i ONR zapowiadają protesty przed "Klątwą"!

Wystawiany w Teatrze Powszechnym w Warszawie spektakl Klątwa wywołał ogólnopolski skandal, który zakończył się protestami i zbiorowymi modłami przed kolejnymi przedstawieniami. Powodem oburzenia była między innymi scena, podczas której pojawia się figura papieża Jana Pawła II z doczepionym dildo. Po czym jedna z aktorek zaczyna uprawiać z nią seks oralny. Później figura zostaje powieszona na szubienicy i opisana: "obrońca pedofilów", co było aluzją do oskarżeń papieża o ukrywanie przed świeckim wymiarem sprawiedliwości księży gwałcących dzieci.

Sprawa przedstawienia zajęła się prokuratura, natomiast z TVP zwolniono wydawczynię programu Katarzyną Kuszyńską, która puściła reportaż o Klątwie. Na dodatek Jacek Kurski zwolnił z telewizji aktorkę, która symulowała seks z papieżem na scenie. Później okazało się, że Julia Wyszyńska od dawna nie pracuje w TVP. Zobacz: Jacek Kurski "zwolnił" aktorkę, która nie pracuje w TVP od zeszłego roku!

Dzisiaj do repertuaru teatru znowu wraca obrazoburcza sztuka. W związku z tym protesty zapowiedziała Młodzież Wszechpolska, która złożyła także doniesienie do Prokuratora Generalnego i ministra kultury. Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski spotkał się z dziennikarzami i ogłosił, że ponowne wystawianie spektaklu Klątwa obraża wartości chrześcijańskie i polskie tradycje.

Jako Młodzież Wszechpolska w ostatnim czasie skierowaliśmy cztery wnioski: do Prokuratora Generalnego, do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wniosek do prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz wniosek do władz Teatru Powszechnego. Te wszystkie pisma wnoszą o jedną rzecz: o wszczęcie odpowiednich działań, które będą miały na celu zniesienie tego spektaklu, ukrócenie tego procederu – powiedział Pławski i dodał: My, jako nacjonaliści, nie pozwolimy aby takie rzeczy w przestrzeni publicznej były obecne.

W pikiecie udział zapowiedzieli także działacze Ruchu Narodowego oraz Obozu Narodowo-Radykalnego.

Oświeciński nieśmiało komentuje "Klątwę": "To jest taki delikatny temat"

 

Zobacz też:

 

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (225)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 225
Odpowiedz
153 127
zgłoś
Gość 21.04.2017 17:01
ONR to patologia
Odpowiedz
130 50
zgłoś
Diva 21.04.2017 17:01
Wstawilam pizze do piekarnika. Lubicie?:)
Odpowiedz
77 102
zgłoś
Gość 21.04.2017 17:02
Prawicowe trole na 3,2,1
Odpowiedz
147 121
zgłoś
Gość 21.04.2017 17:03
Wolalabym żeby nacjonalistów nie było w przestrzeni publicznej. ONR powstał przed II wojną światową. To byli terroryści i antysemici. Po wojnie nikt nie chciał przyznać się ze do tego należał, a teraz to znowu nas zalewa.
Odpowiedz
30 46
zgłoś
gość 21.04.2017 17:04
oo moj kolega
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 225