Trwa ładowanie...
Przejdź na

PiS potępia Piaseckiego i... "NADUŻYWANIE" przemocy wobec żony i dzieci

247
Podziel się:

Interweniował nawet prezes Jarosław Kaczyński. Nie wiadomo jednak, do jakiego momentu przemoc wobec rodziny nie jest "nadużywana".

PiS potępia Piaseckiego i... "NADUŻYWANIE" przemocy wobec żony i dzieci

Skandal w PiS-ie, którego bohaterem został Rafał Piasecki - oficjalnie bydgoski radny z ramienia PiS, prywatnie "treser" swojej żony - przyćmił nawet kontrowersje wokół pupila Antoniego Macierewicza, Bartka Misiewicza. Gdy żona polityka opublikowała nagrania fizycznej i psychicznej przemocy rodzinnej, wszyscy dowiedzieli się, w jaki "tradycyjny model katolickiej rodziny" wierzy Piasecki i co według niego "demoralizuje jego córki", a co nie - na przykład nazywanie ich matki "chujem", "pedałem", grożenie jej pobiciem, śmiercią ani duszenie.

Piasecki zniknął z mediów i profilu społecznościowego, żeby wrócić z nowymi pomysłami na obronę. Choć w domu był bardzo "mocny w gębie", przekonuje, że jest dobrym ojcem, którego na skraj przestępstwa prowokuje środkowy palec żony lub to, że kontaktuje się z "zagranicznymi mężczyznami".

Że Piasecki czuł się słaby wobec żony nie musi nikogo przekonywać, skoro potrzebował przemocy, żeby mieć uregulowane i satysfakcjonujące życie intymne. Sam wiedział też, że z sytuacji będzie większa afera, gdyż zawczasu złożył rezygnację z członkostwa w PiS-ie. Sprawa nabrała jednak takiego rozmachu, że władze partii postanowiły się do niej odnieść, zwłaszcza, że zaangażował się w nią sam prezes Jarosław Kaczyński.

Sprawę w imieniu partii skomentowała podczas konferencji rzeczniczka Beata Mazurek, która potępiła Piaseckiego za... nadużywanie przemocy wobec żony.

Chciałabym jasno i wyraźnie podkreślić, że Rafał Piasecki nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Zrezygnował z klubu radnych, nie pełni już żadnych funkcji. I bardzo bym państwa prosiła o to, by jego z nami nie utożsamiać - prosiła Mazurek.

Dzisiaj dla nas, jako Prawa i Sprawiedliwości, ten temat jest zakończony. Oczywiście jest to temat w dalszej kolejności dla prokuratury i dla sądów i chciałabym, aby w tej sytuacji, kiedy dochodzi do nadużywania przemocy wobec kobiet, prokuratura i sądy działały bardzo sprawnie. Mam nadzieję, że nie tylko w tej sprawie, ale w każdej innej tak się też stanie.

Polityczka potwierdziła, że w sprawie domowego tyrana interweniował prezes Kaczyński. Efektem tego nie była jednak pomoc ofierze, ale wsparcie dla Piaseckiego, żeby zrezygnował z działalności w PiS-ie i nie zbrukał jego wizerunku.

Rzeczywiście była sytuacja taka, że adwokat jego żony wystąpił o interwencję do pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i ta interwencja została podjęta. Natychmiast pan prezes skierował pismo do szefa okręgu, którym jest Tomasz Latos o wyjaśnienie tej kwestii - powiedziała. I w wyniku działań, które podjął Tomasz Latos, w wyniku rozmów, pan Piasecki zrezygnował i z członkostwa i z klubu radnych, a w dalszej kolejności z mandatu radnego.

"Nadużywanie przemocy" to także przedmiot krytyki minister Elżbiety Rafalskiej.

To są absolutnie skandaliczne sytuacje, jeżeli mówimy o przemocy domowej, czy ona dotyczy przemocy w stosunku do kobiet, bo tak najczęściej się zdarza, czy przemocy wobec dzieci, to jest naganne - powiedziała ostatnio. Nie ma potrzeby unikania poważnych tematów, nawet drażliwych społecznie. Te wszystkie przypadki, gdzie nadużywano przemocy w stosunku do dzieci, to przejaw zdziczenia społecznego.

Rafalska skorzystała z okazji, żeby promować program 500 plus zapewniając, że wsparcie dla wielodzietnych rodzin zmniejsza "społeczne zdziczenie". Nie wyjaśniła jednak, jaka przemoc wobec żon i dzieci jeszcze nie jest nadużyciem.

Może Piasecki po prostu trochę się zagalopował i nie nadużywana przemoc wobec kobiet jest dozwolona?

Zobacz także: "Groził, że kiedykolwiek zdecyduję się na odejście, to on mnie znajdzie, zabije mnie i dzieci"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(247)
gość
7 lat temu
Wszyscy, którzy podnoszą rękę na osobę słabszą powinni tę rękę stracić ;/
zok
7 lat temu
Gdzie była rodzina i znajomi tej kobiety? Nigdy nie mogę pojąć, jak otoczenie może pozwolić na katowanie ofiary!
Gość
7 lat temu
On jest tam nie pierwszy i ostatni z porytym beretem ,kwestia czasu jak następna afera wybuchnie
Gość
7 lat temu
Co za z****l !!!!! Powinien iść za to do wiezienia bo stanowi zagrozenie dla otoczenia!!! Bardzo wspolczuje kobiecie i dzieciom, ktore musialy przez to wszystko przechodzić. Karma cie dopadnie BYDLAKU !!!!
gość
7 lat temu
Potępia NADUŻYWANIE , czyli co, lać można ale bez przesady ? Czy można lać tylko nie można o tym głośno mówić. Kwintesencja pisu - kołtuństwo, agresja, kłamstwo, nienawiść
Najnowsze komentarze (247)
KumKum
4 lata temu
Mazurek najwidoczniej jest masochistką i nie wie co to jest przemoc wobec kobiety
stróż prawa
7 lat temu
Sprawa polityczna .I zapłacili kobiecie . Musi ktoś za to beknąć. Jak można na własną rodzinę w telewizji tak jechać? To nienormalna kobieta a ten radny też już nienormalny. Media zabiją tą rodzinę ,ludzie tam są dzieci ! Dajcie im szansę na ojca! Mordujecie ich tymi pomyjami ! Prezesie pomóż!
men
7 lat temu
Sprawa jest typowo polityczna nie ma wyroku sądu więc gazety łamią tutaj prawo danych osobowych.Żeby wszystko było uczciwe to definicja przemocy musi być ustalona w sejmie .Ustawa Gender zło świata współczesnego.
gość
7 lat temu
No widzisz były radny? Trzeba było przekląć żone tylko parę razy a nie parędziesiąt, walnąć tylko raz, a nie kilkadziesiąt, zgwałcic raz nie więcej i ...chyba byłbys kompletnie niewinny!
Gość
7 lat temu
Ledwo co dałam radę obejrzeć wywiad z Panią Karoliną płakać mi się zachciało tego naprawdę ciężko wysłuchać jak musi być silną kobieta Pani Karolina że tyle lat w tym piekle wytrzymała a co do jej męża bydlaka wstrętnego to zwykły tchórz mam nadzieję że spotka go kara odpowiednia.
Kasia
7 lat temu
To ci dziad wstrętny powinni go wywalić na zbity pysk z Pisu kogo oni tam trzymają....Mam nadzieję że trafi do więzienia a tam już napewno będą wiedzieli jak się nim dobrze zaopiekować.....i następnym razem dobrz się zastanowi zanim podniesie na słabszego od siebie rękę
Kasia
7 lat temu
To ci dziad wstrętny powinni go wywalić na zbity pysk z Pisu kogo oni tam trzymają....Mam nadzieję że trafi do więzienia a tam już napewno będą wiedzieli jak się nim dobrze zaopiekować.....i następnym razem dobrz się zastanowi zanim podniesie na słabszego od siebie rękę
gość
7 lat temu
lub to, że kontaktuje się z "zagranicznymi mężczyznami". D***L CZY CO ?
gość
7 lat temu
prokuratura powinna się tym zająć
gość
7 lat temu
No to już wiemy, czemu PiS nie ratyfikował konwencji antyprzemocowej - nadużywanie przemocy jest złe, ale używanie jak najbardziej dozwolone. Byle nie przesadzać - to jak z alkoholem, prawda, panowie (p)osłowie?
gość
7 lat temu
Oby pis nie wywieral naciskow na sad w tej sprawie, zeby tylko wyszlo ze ich misiu byl niewinny
gość
7 lat temu
Ach cóż to za bóstwo stoi obok prezesa. Jaka śliczna aż mi w majtach nabrzmiało takiej ślicznoty nie widziałem a jakie to mądre kiedyś słyszałem jak to coś otworzyło japę i cos bełkotało
gość
7 lat temu
Ten b*****a jest typowym przedstawicielem obłudy, zakłamania i buty PiSowskich buraków i "buraczek "
gosc
7 lat temu
wszystko sie zgadza tyran ale cos mi tu nie pasuje nie wiem co ale mam pewien niedosyt
...
Następna strona