Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tomasz Terlikowski broni Chodakowskiej: "Została napiętnowana za średniowieczne myślenie"

154
Podziel się

Prawicowy tygodnik "Do Rzeczy" zrobił z trenerki fitness męczennicę za wiarę: "Wrogowie uderzają w Chodakowską".

Tomasz Terlikowski broni Chodakowskiej: "Została napiętnowana za średniowieczne myślenie"
bDTiGCOd

W Wielki Piątek Ewa Chodakowska zamieściła na swoim profilu na Facebooku, na którym zwykle pisze o diecie i ćwiczeniach, zdjęcie ukrzyżowanego Chrystusa na tle zachodzącego słońca oraz zacytowała życzenia Jana Pawła II głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego. Zobacz: Chodakowska pokazuje ZDJĘCIE KRZYŻA, fanki są OBURZONE: "Wrzucasz jakiś KATOLICKI BEŁKOT! Życzę ci, żebyś OTWORZYŁA OCZY!"

Wywołała tym sporą konsternację, gdyż wielu fankom zestawienie męczeńskiej śmierci Chrystusa z fitnessem wydało się niezbyt taktowne. Warto przypomnieć, że Chodakowska nie jest pierwszą osobą, łączącą siłownię z krzyżem. Przed laty tego samego zestawienia próbowała Dorota Nieznalska w instalacji Pasja. Oburzeni obrońcy wiary pozwali ją wtedy do sądu o obrazę uczuć religijnych.

Karolina Korwin Piotrowska uznała, że Chodakowska próbuje, co ostatnio jest modne, promować się na religijności. Ta zaś, zdaniem wielu "wyznawczyń" Ewy powinna pozostać sprawą prywatną.

bDTiGCOf

Zupełnie odmiennego zdania jest Tomasz Terlikowski, który w najnowszym numerze prawicowego tygodnika Do Rzeczy promuje Chodakowską na męczennicę wiary. Tygodnik zamieścił zdjęcie trenerki fitness na okładce najnowszego wydania i opatrzył tytułem Wrogowie wiary uderzają w Ewę Chodakowską. Czego już nie wolno katolikom w Polsce.

Tomasz Terlikowski nie dostrzegł żadnego nietaktu w połączeniu religii z fitnessem. Jest także zdania, że im bardziej celebryci obnoszą się ze swoją wiarą, tym lepiej. Jak wynika z jego artykułu Antychrześcijańska dyktatura nie ma pod tym względem granic obciachu. Nie ukrywa, że nie ma nic przeciwko narzucaniu innym swoich poglądów, pod warunkiem, że są to poglądy Terlikowskiego. Bo w drugą stronę to już nie bardzo.

Liberani, rzekomo, demokraci, podkreślają, że oczywiście opowiadają się za wolnością sumienia i głęboko szanują kościół, ale pod warunkiem, że zaakceptuje on w całości wszystkie dogmaty, mity i tabu, jakie wytworzył liberalny świat. Ich naruszenie, nawet jeśli jest w pełni zgodne, a nawet wymagane przez Kościół oraz Ewangelię, jest piętnowane jako fanatyzm i fundamentalizm, integryzm, zacofanie, średniowieczne myślenie, niewiedza, brak otwartości, tolerancji itd - narzeka w prawicowym tygodniku.

Nazbyt naocznie przekonała się o tym choćby Ewa Chodakowska, która na swoim profilu na Facebooku złożyła religijne życzenia w Wielki Piątek. I od razu zaczął się hejt, którego istotą był zarzut, że trenerka niepotrzebnie okazuje swoją wiarę, promuje się na niej (to akurat opinia Karoliny Korwin Piotrowskiej), a do tego narzuca swoim odbiorcom przestarzałe wzorce zachowań i średniowieczne wartości. Sytuacja była tym bardzie kuriozalna, że Chodakowska po prostu złożyła religijne życzenia w religijne święto, czyli okazała swoją wiarę w możliwie najbardziej niekolidujący z poglądami innych sposób. Trudno sobie bowiem wyobrazić wielkopiątkowe życzenia, które całkowicie ignorują aspekt religijny.

bDTiGCOl

Nie wiadomo, czy Chodakowska jest zadowolona z takiej promocji. W każdym razie z tygodnikiem Do Rzeczy nie chciała rozmawiać. Jej menedżerka przekazała, że "jeśli będzie wracać do sprawy to tylko na swoim portalu w mediach społecznościowych".

bDTiGCOm
bDTiGCOG
KOMENTARZE
(154)
gość
4 lata temu
ciężko się nie zgodzić - promujemy tolerancję, ALE! tylko dla wybranych poglądów... i tak oto po raz kolejny obnażamy swoją hipokryzję.
Gość
4 lata temu
Nie rozumiem w czym problem? Wolność słowa mamy podobno... tylko hejterzy nie potrafią tego zaakceptować
Gość
4 lata temu
A nas nie obchodzi nic dookoła, bo przybyło nam nowe święto narodowe! Jakie to szczęście, że mała Lewandowska urodziła się 4 maja, bo... już w przyszłym roku Majówka się wydłuży do 4 dni! 😛
bDTiGCOH
Gość
4 lata temu
Jakie zdjęcie wybrali na okładkę, bluzka pod samą szyję wszystko zakrywa, ciekawe czemu nie wzięli jednej z jej fotek z siłowni :P
gość
4 lata temu
POPARCIE TERLIKOWSKIEGO BEZCENNE
Najnowsze komentarze (154)
gość
4 lata temu
nie obchodzi mnie ze inni nie chodza do kosciola i nie pozwole zeby inni chrzanili o tym,ze ja chodze..nigdy bym nie sadzila ze sie kiedykolwiek zgodze z Terlikowskim.
Gość
4 lata temu
Religia - każda to samo zło
gość
4 lata temu
bezsensownie nadmuchana sprawa..jak mozna bylo w ogole obrazic sie za takie slowa?! zlozyla zyczenia tak jak chciala i niech sie reszta wali..no bo sorry, to juz jest jakas przesada, to jest jej profil, jej strona na fajsie i tak jak wszyscy na swoich kontach pisza co chca to ona tez napisala, niech sie te glupie jej pseudofanki z fb wypisza z niego skoro poczuly sie jej wpisem obrazone czy cos..i niech sie pukna przy okazji w leb
Gość
4 lata temu
Powieki opadają jej na rzęsy, broda za długa, dlatego wyglada jak koń. I ten nos zle zrobiony, chudy . Usta za wielkie. Pępowina dobrego chirurga znaleźć
gość
4 lata temu
p******a baba, tyle że figura ok, bo morda okropna
gość
4 lata temu
Wiara staje się billboardem reklamowym. To ci czasy.
ccc
4 lata temu
Terlikowski hejter
gość
4 lata temu
Tomusiowi marzy się Ewka zamiast spasionej żonki....
bDTiGCOz
Sonia
4 lata temu
Z ciekawości weszłam na profile osób negatywnie komentujących jej wpis i co widzę? Pisanki, baranki, święconki w koszyczkach... Jeżeli nie wierzą, to po co obchodzą te święta?!
gość
4 lata temu
Chodakowskiej coś padło na mózg
NO NIE...
4 lata temu
Kobieta QŃ jest beznadziejna...zrobi WSZYSTKO zeby wykorzystać swoje 5 minut!
gość
4 lata temu
Jak wylko temat gejów albo chrześcijan - to jakaś masakra się z Wami dzieje. Jak cielęta lub konie w klapkach na oczach brniecie w zaparte.... Tymczasem g****o wszystkich powinno obchodzić kto i kim jest -niech się patrzy na siebie a nie innych....
Gość
4 lata temu
"Męczennica wiary"...... Hahahaha to juz zakrawa na czysta profanacje!!! To jest chore! Na jej miejscu pod ziemie bym sie zapadła!!!
gość
4 lata temu
Jakoś w ostatnim roku zwiekszyła się liczba celebrytów-gorliwych katolików. Niech każdy wierzy w co chce,ale nie musi tego ogłaszać w mediach.
...
Następna strona
bDTiGCPb