Trwa ładowanie...
Przejdź na

Łódzka radna apeluje: "Polki, ZAŁÓŻCIE HIDŻAB! Opluwamy niewinne nastolatki!"

1177
Podziel się:

"Oplujecie mnie czy dacie w zęby?" - napisała na Facebooku. Urszula Niziołek-Janiak chce w ten sposób nawoływać do tolerancji. Dobry pomysł?

Łódzka radna apeluje: "Polki, ZAŁÓŻCIE HIDŻAB! Opluwamy niewinne nastolatki!"

Nierozwiązany wciąż w Polsce problem przyjmowania uchodźców z krajów muzułmańskich powoduje, że publiczna dyskusja na ten temat przybiera czasem mało cywilizowane formy. Coraz głośniej jest o przypadkach napaści na muzułmanów czy nawet osoby o ciemniejszym kolorze skóry. Zdaje się, że nie uda się szybko rozwiązać tej kwestii, biorąc pod uwagę argumenty obu stron.

Wśród walczących z islamofobią znalazła się radna z Łodzi, była polityk PO Urszula Niziołek-Janiak. Kobieta postanowiła zachęcić mieszkanki miasta do noszenia hidżabu - chusty zakładanej przez muzułmanki na głowę. Twierdzi, że w ten sposób chce "zmylić nienawistników":

Po ostatnich doniesieniach pomyślałam, żeby rozpocząć taką akcję - "Polki w hidżabach" - czytamy w Gazecie Wyborczej. Nauczmy ludzi, że nie należy oceniać po wyglądzie. Czy to, że mam na sobie chustkę uczyniło mnie kimś złym? Chcę żeby ci nienawistnicy pogubili się w tym kto jest jakiego wyznania. W sobotę byłam w Ośrodku dla Cudzoziemców w Grotnikach. Rozmawiałam z mieszkańcami. To są zwyczajni ludzie. A my swój strach odreagowujemy w najgorszy z możliwych sposobów. Opluwamy niewinne nastolatki. Zastanówmy się nad tym co robimy i kto jest najczęstszą ofiarą terrorystów. Niech łodzianki, których boli ta nienawiść, założą choć na chwilę hidżab - powiedziała.

Radna zdaje chyba sobie jednak sprawę z tego, że jej akcja może spotkać się z krytyką, a nawet wrogością.

I co mi zrobicie? Oplujecie czy dacie w zęby? A może moje wegetariańskie dziecko będzie musiało dostać schabowego w przedszkolu? – napisała pod zdjęciem, na którym pozuje w różowym hidżabie.

Po nagłośnieniu przez Nizołek-Janiak jej pomysłu, w sieci zawrzało. Zdaniem internautów nie tylko nie pomaga w ten sposób sprawie, ale "celowo prowokuje". Nieprzychylne komentarze spowodowały, że radna usunęła zdjęcie ze swojego profilu.

Popieracie taki pomysł "walki z islamofobią"?

Zobacz także: "Terroryści nie mają religii". Imamowie nie pochowają zamachowców
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1177)
Podlasiak
5 lata temu
Proponuję odwrotna akcję. Muzułmanki zdejmijcie hidżaby. Nikt nie pozna wtedy w kogo wierzycie. Inaczej będziecie tak jak niektórzy katolicy - tylko na pokaz.
gość
5 lata temu
i*****a, jak taka osoba moze byc radna?
gość
5 lata temu
Sama se załóż w ten upał
Gość
5 lata temu
nie będę ograniczać swojej wolności
Lula
5 lata temu
Nie mam powodu, by zasłaniać twarz. Jestem ateistą, żadna religia nie wmówi mi, że to moja wina, że facet na mnie patrzy!
Najnowsze komentarze (1177)
Virus
3 lata temu
Hidżab, burka i inne tego typu "religijne" nakrycia głowy mogą być traktowane jako symbole przymusu i poniżenia kobiet, a nie o to chyba od dziesięcioleci walczyły europejskie kobiety, żeby być poniżanymi i traktowanymi w sposób urągający europejskim wartościom i równemu traktowaniu.
gość
4 lata temu
A ta pani jest zdrowa na umyśle ? Proponuję kompleksowe badania psychiatryczne w łódzkiej radzie miasta. Boże, czego my musimy doświadczać od takich idiotek!
Kot1278
5 lata temu
Jak zwykle dużo znaków mało treści jedkan co zrobić tak już musi wyglądać u nas dziennikarstwo ;-)
Hehehe
5 lata temu
Taką debilkę to tylko w łeb i do kompostownika. Jedyny pożytek jaki by z niej był.
gość
5 lata temu
To! Durna baba!
gość
5 lata temu
PO - Prowokacje i Oszustwa. Wcale się z tym nie kryją.
gość
5 lata temu
Była w ośrodku? Też mi wyczyn. Niech przyjmie kilku do siebie pod dach to zobaczymy. Tyle głupiego gadania a jakoś nikt jeszcze nie przyjął imigrantów do siebie na chatę. Najlepiej drzeć morde a jak co do czego, to uszczęśliwią innych
gość
5 lata temu
Nic dziwnego ze miasto upada... Łodzianie już wiecie na kogo nie głosować
Gość
5 lata temu
Taki ch*j
gość
5 lata temu
s*******j dziadu
gość
5 lata temu
a niech sobie kto nosi c chce ale zakrywanie twarzy nie jest OK
gość
5 lata temu
Chcesz dorobić do wypłaty na klikaniu w reklamy i wypełnianiu ankiet po polsku? To proste i zajmuje mało czasu. Zachęcam do rejestracji. Portal w pełni wypłacalny
gość
5 lata temu
Ej, ale hidzab to tylko chustka na glowie, nie zaslania sie twarzy. Zdjecia, ktore tu pokazujecie to burki i nikaby ktore nosza tylko najbardziej religijne panie, tylko w niektorych regionach swiata zreszta. Sposobow pokazywaia kobiecej 'skromnosci' jest wiele, niektore nawet nie obejmuja zakrywania glowy i nie roznia sie specjalnie od tego, jak ubiera sie konserwatywna kolezanka z Polski- spodnica za kolano np i brak odkrytych ramion. Nie mowie zeby od razu sie zakrywac, po prostu chcialam sprostowac, bo zdjecia pod artykulem wprowadzaja w blad a czesc osob tutaj predzej przeczyta wszystkie komentarze na pudelku niz zabierze sie za wyszukiwanie informacji o poszczegolnych rodzajach nakryc (i zakryc) glowy w krajach islamskich.
gość
5 lata temu
I to jest Polka .... brak słów głupie b****o
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie