Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jacek Dehnel: "Władza, która złamie jeden przepis Konstytucji, będzie łamać kolejne!"

150
Podziel się

"Wasza wolność, Wasza własność, Wasi bliscy, Wasz Tinder i Wasz Grindr, Wasze konta na Facebooku są gwarantowane przez prawo i jego podstawę, czyli Konstytucję!" - pisze.

Jacek Dehnel: "Władza, która złamie jeden przepis Konstytucji, będzie łamać kolejne!"
bCYNEFlx

Znany poeta Jacek Dehnel lubi zabierać głos w ważnych lub kontrowersyjnych sprawach politycznych i społecznych. Często pokazuje nieco inną perspektywę niż to robią media, a dzięki rzeszy fanów jego twórczości, wpisy szybko stają się popularne. Pisarz alarmował m.in., że sposób, w jaki działacze KOD-u formułują swoje hasła przeciwko PiS-owi wskazuje, że ich światopogląd nie jest drastycznie odmienny od prezentowanego przez partię rządzącą.

bCYNEFlz

Teraz, gdy w całej Polsce - od stołecznej Warszawy po prezydencki kurort koło Juraty - organizowane są demonstracje, publicysta też zabrał głos. Nawołuje do wychodzenia i manifestowania, pokazując, jak wiele spraw, nawet całkiem przyziemnych, zależy od szanowania przez władzę Konstytucji. Jego wpis polubiło już ponad pięć i pół tysiąca facebookowiczów, a udostępniono ponad cztery tysiące.

Wczoraj było nas wielu, ale żeby naprawdę coś zmienić i uratować, musi być nas więcej, znacznie więcej - napisał Dehnel.

Wiem, że macie urlopy, macie wyjazdy, macie swoją pracę, macie swój weekend. Wiem, że macie dzieci do niańczenia, wnuki do opieki, macie obiad do zawiezienia babci, macie chorego psa w domu, macie dedlajn, macie kredyt, macie swoje życie.

Ale pamiętajcie: to, że to macie, jest gwarantowane prawem i jego podstawą, czyli Konstytucją. Wasza wolność, Wasza własność, Wasi bliscy, szkoła Waszych dzieci, artykuły w gazetach, które czytacie, Wasz Tinder i Wasz Grindr, Wasze konta na facebooku są gwarantowane przez prawo i jego podstawę, czyli Konstytucję. (…)

bCYNEFlF

Jeśli myślicie, że władza nie może zamknąć Facebooka - Ministerstwo Finansów już przebąkuje o zamknięciu go z powodu dostępności hazardu - to jesteście w błędzie.

Jeśli myślicie, że władza nie może zakazać Wam demonstracji i nazwać Was terrorystami, po czym sądzić Was z paragrafów, z jakich sądzi się fanatyka z bombą, to jesteście w błędzie. (...)

Jeśli myślicie, że nie możecie zostać zwolnieni z pracy za swoje poglądy, płeć, orientację, a także za poglądy Waszych bliskich - to jesteście w błędzie.

Jedyne, co Was chroni, to prawo i jego podstawa, czyli Konstytucja. Władza, która złamie jeden przepis Konstytucji, będzie łamać kolejne. (…)

bCYNEFlG

Przeczytajcie cały wpis Dehnela. Zgadzacie się z nim?

bCYNEFlH
bCYNEFlI
bCYNEFma
KOMENTARZE
(150)
Gość
3 lata temu
Oceniając to co robi PIS, to on ma rację.
Gość
3 lata temu
Wierzycie ludziom którzy w nocy w pośpiechu wprowadzają zmiany? Tak nie postępują ludzie z dobrymi intencjami dla obywateli!!!
gość
3 lata temu
Wczoraj Konstytucja, dzisiaj sądy, jutro pudelek, a pojutrze Internet. Zacznijcie wreszcie myśleć.
bCYNEFmb
Gość
3 lata temu
PiS dąży do dyktatury
Gość
3 lata temu
Ma facet racje!
Najnowsze komentarze (150)
gość
3 lata temu
Jak parszywce okradały Polskę przez ostatnie osiem lat to gdzie wtedy był ten kolezka?
gość
3 lata temu
no właśnie konstytucja mówi o równości wobec prawa a są święte krowy od początku tego systemu i w tym czasie nikt nie chciał przestrzegać konstytucji?
gość
3 lata temu
Ci co idą na wiece to jest szambo komunistyczne z układu PRL To są ci ludzie którzy okradli Polaków na miliardy w imię prawa PO Przykład Dzięki Balcerowiczowi OFE 150 miliardów po drodze jeszcze zginęło17 miliardów 3 miliardy metro prywatyzacja zakładów , prywatyzacja kamienic ,prywatyzacja komputerowa , kolejowa itp Na każdym kroku przekręty na miliardy dzięki PO bo to są układy
gość
3 lata temu
Dzięki PIS POLSKA będzie dla Polaków a nie dla zdrajców ,złodziei , oszustów tak jak było za PO
Gość
3 lata temu
Wystarczy popatrzec na gebe tego redaktorka .napewno jest g.i boi sie ze nie zalegalizuja zwiazkow.a za ten artykul dostal niezłą kase.zaden z niego polak ani patriota.
Gość
3 lata temu
Pan Denhel napisał dobrą i ciekawą książkę pt Lala, jest może faktycznie trochę zarozumiały ale to drobiazg bo to odważny człowiek który nie boi się krytyki i wraz ze swoim partnerem śmiało diagnozuje polska rzeczywistość i wielokrotnie bardzo trafnie.
Gość
3 lata temu
J.D. jest to osoba nieprzeciętnie inteligentna to trzeba przyznać ale też troche zrozumiała.
Gość aga szul
3 lata temu
On tak ma , lubi się wypowiadać na jakiś temat a ma coś do powiedzenia na k...a każdy temat bez względu na to czy się zna czy nie- jego facet też tak ma .
bCYNEFlT
gość
3 lata temu
Żenujące bzdury. Jak powiedział szanowny pan Lis ludzie są jeszcze głupsi niż się wydaje. Wszystko można im wmówić, tylko trzeba dużo wrzeszczeć. Zamiast wierzyć histerykom po prostu przeczytajcie na czym naprawdę polegają zmiany w prawie.
gość
3 lata temu
Panie Jacku czytam " Pana " - Życie Lali - rewelacja .
gość
3 lata temu
Niech Pan zobaczy program Państwo w państwie a potem mowi o łamaniu konstytucji Tam fo wi sie Pan co dzieje sie w sądach jakie popelniaja karygodne błedy itp
gość
3 lata temu
Niech Pan zobaczy program Państwo w państwie a potem mowi o łamaniu konstytucji Tam fo wi sie Pan co dzieje sie w sądach.
Gość
3 lata temu
Gejowskie s****wa
Wnuk dziadka ...
3 lata temu
Nie kupować książek pedzia edzia który źyje z ksiedzem?autorytet moralny?nie śmieć ...sztuka na dnie tandeta wierzchem
...
Następna strona
bCYNEFmv