Środa 09.08.2017

Fundacja antyaborcyjna doprowadziła do ZWOLNIENIA Konsultanta krajowego ds. położnictwa i ginekologii!

Stanisław Radowicki profesor Stanisław Radowicki Krzysztof Czajkowski profesor Krzysztof Czajkowski krajowy konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa aborcja Fundacja Pro - Prawo do Życia

Fundacja antyaborcyjna doprowadziła do ZWOLNIENIA Konsultanta krajowego ds. położnictwa i ginekologii!

Jeszcze niedawno o Dominice Figurskiej i jej mężu Michale Chorosińskim głośno było z powodu zdrad i wiszącego na włosku rozwodu. Jako para wyszli z tej sytuacji cało, w czym pomogło im zradykalizowanie się w konserwatywnych poglądach. Dominika zaangażowała się najmocniej w działania przeciwko prawu dopuszczającemu aborcję i została twarzą kampanii Fundacji Pro - Prawo do Życia. Najwyraźniej w ten sposób rozprawia się z faktem, że jeszcze pięć lat temu dyskutowała z mężem o aborcji, gdy jej trzecia ciąża okazała się zagrożona.

Zobacz: Dominika Figurska protestuje przed Ministerstwem Zdrowia: "Aborcja to ZABIJANIE DZIECI!" (ZDJĘCIA)

Mąż Figurskiej: "ROZWAŻALIŚMY ABORCJĘ"

Fundacja, którą promuje własną twarzą Figurska, nie ustaje w staraniach o widoczność w sieci oraz na ulicach miast - to ona rozstawia w miejscach publicznych zdjęcia rozszarpanych ciał z hasłami na temat aborcji. Organizacja pochwaliła się właśnie kolejnym sukcesem, udało jej się doprowadzić, że minister Konstanty Radziwiłł odwołał ze stanowiska Konsultanta krajowego ds. położnictwa i ginekologii, profesora Stanisława Radowickiego. Lekarz był jednym z krytyków polityki profesora Bogdana Chazana względem jego pacjentek.

Na wiosnę tego roku Fundacja Pro - Prawo do życia zachęcała do podpisania petycji do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła o odwołanie Stanisława Radowickiego, ze stanowiska Krajowego Konsultanta w dziedzinie ginekologii i położnictwa - czytamy w świadczeniu organizacji. Przedstawiciele Fundacji złożyli petycję w Ministerstwie Zdrowia i osobiście przekonywali Ministrów do odwołania aborcjonisty z tego ważnego stanowiska.

Za kadencji Radowickiego drastycznie wzrosła liczba dokonywanych w polskich szpitalach aborcji. W roku 2016, komentując żywe urodzenie dziecka i pozostawienie go na śmierć przez personel w szpitalu Świętej Rodziny, Radowicki stwierdził, że wszystko zostało wykonane zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Petycję podpisało kilka tysięcy osób i okazała się ona społecznym sukcesem. Minister Zdrowia odwołał prof. Radowickiego i zastąpił go prof. Krzysztofem Czajkowskim. Czy nowy Krajowy Konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa okaże się bardziej ludzki dla nienarodzonych dzieci? Z pewnością Fundacja Pro - Prawo do życia będzie jego pracę monitorować.

Organizacja odwołuje się do tragicznej historii z zeszłego roku, gdy w szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie po farmakologicznej aborcji przyszło na świat żywe dziecko. Zanim zmarło przez 22 minuty płakało, a lekarze nie udzielili mu pomocy. Jako powód do przerwania ciąży miał być zespół Downa oraz wrodzona wada serca. Sprawą zajęła się prokuratura, która miała zbadać, czy zachowano procedury postępowania w tej sytuacji.

Następca Radowickiego, profesor Krzysztof Czajkowski jest kierownikiem kliniki położnictwa i ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zawisza u Baranowskiej: jest tylko jedna droga - liberalizacja aborcji

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (266)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 266
Odpowiedz
58 21
zgłoś
gość 09.08.2017 18:47
do pieca ten kał
Odpowiedz
22 100
zgłoś
gość 09.08.2017 18:47
Gratulacje !
Odpowiedz
6 29
zgłoś
Gość 09.08.2017 18:47
AHA
Odpowiedz
17 208
zgłoś
Gość 09.08.2017 18:47
Uj wszystkim matkom co zabijaja swoje nienarodzone dzieci!
Odpowiedz
3 40
zgłoś
Gość 09.08.2017 18:48
Bubu
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 266