Ruszył proces gwałciciela z Rimini. Usłyszy SKRÓCONY WYROK?

62
Podziel się

By postawić Guerlina Butungu przed sądem śledczym, wystarczył niecały miesiąc. Co z trzema nieletnimi, którzy mu towarzyszyli?

Ruszył proces gwałciciela z Rimini. Usłyszy SKRÓCONY WYROK?

Pod koniec sierpnia para polskich turystów przebywająca we włoskim Rimini została napadnięta przez grupę agresorów, którzy dotkliwie pobili mężczyznę i brutalnie zgwałcili kobietę. Dzięki błsykawicznemu działaniu policji sprawców szybko ujęto. Okazało się, że za zbrodnię odpowiedzialny jest Kongijczyk Guerlin Butungu i trójka nieletnich - dwóch Marokańczyków i Nigeryjczyk.

Butungu, jako najstarszy, stanął właśnie przed sądem, gdzie ruszył jego proces. Choć śledczy mają liczne dowody potwierdzające jego winę, a 20-latek wraz z młodszymi kolegami miał na koncie kilka innych napaści, Kongijczyk liczy ponoć na "okoliczności łagodzące": 20-letni gwałciciel z Rimini chce przyznać się do winy! "Ma nadzieję, że sąd weźmie pod uwagę OKOLICZNOŚCI ŁAGODZĄCE"

Guerlin Butungu został przywieziony na proces z więzienia w pobliskim mieście Pesaro. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie sądzony w trybie natychmiastowym, czy też skróconym. Ten drugi daje możliwość skrócenia kary nawet o jedną trzecią.

_**Ten skrócony typ oznacza, że Polacy nie musieliby przyjeżdżać do Rimini, by złożyć zeznania przed sądem -**_ wyjaśnił pełnomocnik poszkodowanych turystów mecenas Maurizio Ghinelli w rozmowie z Polskim Radiem. Mężczyzna dodał, że będzie domagał się wysokiego odszkodowania dla ofiar napaści.

Pierwszą rozprawę Butungu otworzyła narada składu sędziowskiego, który zezwolił na obecność mediów w sali sądowej.

Nastoletni przestępcy przebywają w areszcie dla nieletnich w Bolonii. Będą sądzeni osobno przez trybunał dla nieletnich.

**Wszyscy sprawcy gwałtu w Rimini schwytani

**

KOMENTARZE
(62)
gość
2 lata temu
Jestem za kastracja. Dokonałes gwałtu, zostaniesz pozbawiony narzedzia zbroni.
Gość
2 lata temu
Stop imigrantom! Stop islamizacji Europy!
Gość
2 lata temu
Oby zgnił w p*****u
gość
2 lata temu
Na ponton i do domu, prawdziwych uchodźców nie stać na podróż pontonem do europy.
Gość
2 lata temu
Tamci trzej w Polsce byliby sądzeni jak dorośli.
Najnowsze komentarze (62)
gość
2 lata temu
wyrzucac smieci
gość
2 lata temu
moze mafia porzadek zrobi
Gość
2 lata temu
Niech mu zrobią z d**y garaż w p*****u
tylko 9 lat ...
2 lata temu
giudizio abbreviato condizionato jest altern. forma do giudizio ordinario. Na ta rozprawe nie trzeba sciagac swiadkow..oskarzony sie przyznaje do wszytkiego ,sedzia odczytuje akta i orzeka kare.. Jes jeden plus..ten oskarzony ma kilka zarzurzutow i dosatnie kilka wyrokow..bo w Itali nie ma WLACZU..tylko jest zlacz wyrokow..on zgwalacil 2 osoby Polke i transa peruwianskiego..to sa 2 odzielnie wyroki,plus okradal wczesniej turystow ,handlowal narkotykami,on dostnie bardzo duzy wyrok i bedzie to wyrok ZLACZONYtzw ZLACZ za np 5 zarzutow ,przestepstw np 6+ 6+4+4+3 =23 lata a nie wyrok wlaczony tzw WLACZ ..jeden w drugi,niczym matrioszka.. i gosc jak w Pl odsiaduje gorna granice ze wszystkich wyrokow czyli ma tylko 6 lat do odsiadki .
tylko 9 lat ...
2 lata temu
giudizio abbreviato jest alternywna forma do giudizio ordinario Na ta rozprwe nie trzba sciagac swiadkow..oskarzony sie przynaje do wszytkiego ,sedzi odczytauje akkta i orzeka kare.. Jes jeden plus..ten oskarzony ma kilka zarzurzutow i dosatnie kilka wyrokow..bo wItali nie ma WLACZU..tylko jest zlacz wyrokow..on zgwlacil 2 osby polke i transa perywianskiego..to sa dwadodzielnie wyroki,plus okradla wczesniej turystow ,hanlowal narkotykami,on dostnie bardzo duzy wyrok i bedie to wyrok LACZNYza 5 zarzutow ,przestepstw np 6+ 6+4+4+3 =23 lata a nie wyrok wlaczony jeden w drugi i gosc jak w Pl odsiaduje gorna granice ze wszystkich wyrokow czyli ma tylko 6 lat do odsiadki .W Itali to nie przelewki..jest jeden plus ze jeslioskarzony godzi sie na rito abbreviato to mu dejmuja od razu 1/3 zkary czyli z6 lat zdejmuja ma 2 lata..wiec bedzie to tak 4+4+2,5 roku+2,5 roku+2 =15 lat ..zamiast 23 lat..tak to w przyblizeniu wyglada..Potem sa dalsze profity..skoro facet ma odsiadki 15 lat..wchodzi do paki i wie ze za dobre sprawowanie automatycznie odejmuja od kazdych za sadzonych 12 mies ..odejmuja mu 4 mies... To gwarantuje KAZDEMU wloski kodeks karny Czyli 1 rok w pace skraca sie do 8 mies czyli zamiast 15 lat ma odsiedziec tylko 9 lat i 4 mies
Gość
2 lata temu
Dawac go k***e do polski,sam go k***e cwela bede ****** małpoluda w d**e cała noc
Gość
2 lata temu
Znajdźmy jego matke i urządzmy gabgbang czarnej dziwce
Gość
2 lata temu
A mogliby ich przenieść na trochę do polskiego więzienia? Jesli to naprawdę oni, to tylko w taka sprawiedliwość uwierzę
Gość
2 lata temu
Coo jacy nieletni?! Przecież oni wszyscy sobie zanizyli wiek zeby ich potraktowano łagodnie!!
gość
2 lata temu
Powiesić sk*****ela.
Gość
2 lata temu
Szubienica dla wszystkich i obcinanie genitali
gość
2 lata temu
Jak on ma 20 lat to ja mam sto. Z pozostałymi jest pewnie podobnie. I jakim cudem taki marokański b*****a ma pieniądze na kilku najlepszych adwokatów? Jest coś chyba w tym, że funduje mu go państwo...
Stefan
2 lata temu
Jeszcze raz powtarzam: jesli Polska chce byc panstwem dbajacym o obywateli,to ostatnia rzecza,ktora ten b******r powinen uslyszec jest: w imieniu Rzeczypospolitej skazuję cie na smierc. Niech nasze sluzby zaplaca komu trzeba,niech to czarne b***e zdechnie w anclu, w cierpieniach.
gość
2 lata temu
Takie osoby nie są ludźmi i nie powinni mieć żadnych praw. Powinni go wykastrowac o odesłać do Maroko, a jesli chodzi o wiek to tacy oni nieletni jak ja stara.
...
Następna strona