Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zemsta za Czarny Protest? Policja wkroczyła do Centrum Praw Kobiet...

171
Podziel się:

"Była to dobrze skoordynowana akcja" - informuje organizacja. "Znamienna jest data - dzień po kolejnych protestach kobiet"...

Zemsta za Czarny Protest? Policja wkroczyła do Centrum Praw Kobiet...

We wtorek przez wiele miast Polski ponownie przeszły Czarne Protesty - demonstracje przeciwników proponowanych zmian w prawie aborcyjnym. Protesty odbyły się w pierwsza rocznicę marszu z 2016 roku, kiedy to na ulice wyszły setki tysięcy kobiet walczących o swoje prawa.

Nie ma co ukrywać, że działalność ruchu Ratujmy Kobiety jest nie na rękę Prawu i Sprawiedliwości, które od czasu ubiegłorocznych protestów zagadkowo milczy. Wygląda na to, że marsz kobiet stał się dla polityków poważnym ostrzeżeniem - propozycje zmian w ustawie aborcyjnej nie są już dyskutowane w mediach, a raczej w sejmowych kuluarach. Nie oznacza to jednak, że organizacje walczące o prawa kobiet mogą spać spokojnie.

W środę łódzki oddział Centrum Praw Kobiet poinformował na Facebooku, że do siedziby organizacji zawitała policja, która skonfiskowała materiały związane z projektami finansowanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości w latach 2012-2015. Funkcjonariusze pojawili się także w Gdańsku i Warszawie:

Dziś rano do siedziby Fundacji w Warszawie oraz do oddziałów w Gdańsku i w Łodzi zapukali funkcjonariusze policji z nakazem wydania dokumentacji projektów ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości za lata 2012-2015**. Była to dobrze skoordynowana akcja - zabezpieczono komputery, dyski, zabrano też wiele segregatorów z dokumentami**_ - poinformowano. Oficjalnie postępowanie dotyczy pracowników Ministerstwa, jednak obawiamy się, że jest to jedynie pretekst lub sygnał ostrzegawczy, aby nie angażować się w działania nie będące po myśli partii rządzącej, takie jak Czarny Protest._

Zdaniem działaczy Centrum Praw Kobiet nieprzypadkowo wybrano datę 4 października, zatem dzień po Czarnych Protestach. Działanie policji ma być pewnego rodzaju ostrzeżeniem przed angażowaniem się w podobne inicjatywy:

Znamienna jest data - dzień po kolejnych protestach kobiet, jak i fakt, że w tym samym czasie funkcjonariusze zrobili podobny nalot w innych kobiecych organizacjach, m.in. w lubuskim stowarzyszeniu Baba - napisano.

KOMENTARZE
(171)
gość
5 lata temu
Polacy traktuja kobiety tak samo jak Muzulmanie. Jak swoje wlasnosci. Szczegolnie pokolenie staruchow. Niech wam nie bedzie szkoda tych starych bab u dziadow w domach starcow, mi nie jest. Zobaczcie jak oni ziona nienawiscia w internecie np.na stronie frondy czy niezakezna. Staruchy nie powinny sie wypowiadac nt.tego czy kobiety w wieku rozrodczy powinny robic zeswoimi cialami. Za mlodu skrobanki robily, jak zona Zelnika, Zelnik, czy. CHazan, a na starosc beda innych pouczac. A milczec wy szczury.
Gość
5 lata temu
To już jest dyktatura
Gość
5 lata temu
Prześladowane bo władzy się nie podobają ?
gość
5 lata temu
zupełnie jak za czasów komuny....
gość
5 lata temu
Kogoś jeszcze w ogóle dziwią działania PISiorów ?
Najnowsze komentarze (171)
Gość
5 lata temu
Najlepiej sie p******ic a pozniej usuwac te co sie p*****la i skrobane sa powinni usuwac szmaty zwyrodniale kotki p********e.
gość
5 lata temu
Demokracji w Polsce zero
BS
5 lata temu
Kobiety chca usuwania chorych dzieci,zdrowe urodza chetnie . Jak matka na starosc bedzie chora dziecko ja usunie bo po co opiekowac sie chorym bezbronnym czlowiekiem.
Gość
5 lata temu
Dyktatura co się dzieje PiS odsunąć od władzy będzie tak jak kiedyś będą nas zamykać z słowa protesty
Psyt
5 lata temu
Czytam komentarze i... polecam komentującym dowiedzieć się, co tak naprawdę tam się działo i o kogo chodziło. A pudelkowi "gratuluję" skutecznej propagandy.
grudziądzanka
5 lata temu
Co tu dużo pisać BRAK SŁÓW
grudziądzanka
5 lata temu
ty pudlu jesteś chyba pisiorem że znowu mnie blokujesz
Gość
5 lata temu
No i dobrz, moze znajdą dowody na finansowanie protestów przez wiadomo kogo i polityczne powiazania z antypolskimi partiami
gość
5 lata temu
Ciekawe jak ci funkcjonariusze mogą spojrzeć swoim zonom w twarz. Chyba że sa tacy jak piasecki, czyli leją, płaują, gwałcą własne żony.
gość
5 lata temu
To jest gorzej jak za komuny.
gość
5 lata temu
ta fundacja : centrum praw kobiet - nie pomaga niestety kobietom
Gość
5 lata temu
Tragedia ile to jeszcze potrwa!!!!
Gość
5 lata temu
Oj szaleje Ksawery, szaleje, może pisiorów na wschód wywieje.
Gość
5 lata temu
S***e z pis
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie