Trwa ładowanie...
Przejdź na

TYLKO U NAS: Powracające "997" już spada z anteny przez... Radio Maryja?

242
Podziel się:

Mimo dobrej oglądalności, ponoć Jacek Kurski osobiście zablokował dalszą produkcję. Powody mają być oczywiście polityczne.

TYLKO U NAS: Powracające "997" już spada z anteny przez... Radio Maryja?

Mimo wtorkowej wizyty Michała Fajbusiewicza w Pytaniu na śniadanie i dobrych wyników oglądalności po pierwszym odcinku Magazynu kryminalnego 997, dotarliśmy do informacji o tym, że Jacek Kurski zdecydował o zdjęciu kultowego programu z anteny. Powody są kuriozalne.

Okazuje się, że fala hejtu, jaka przelała się przez media prawicowe dotarła do uszu prezeza. Z naszych informacji wynika, że najbardziej zabolała go publikacja Radia Maryja na temat programu kryminalnego.

Najciekawszy pomysł, jaki trafił się prezesowi Kurskiemu, to powrót magazynu "997" towarzysza Michała Fajbusiewicza. Ten magazyn rozpoczął się w 1986 roku, kiedy uzyskał akceptację towarzysza generała Czesława Kiszczaka i tak egzystował sobie przez długie lata - napisał Witold Gadowski. Program "997" wraca na antenę telewizji publicznej jakby nigdy nic, już bez rekomendacji nieodżałowanego zapewne w pamięci towarzysza Fajbusiewicza towarzysza Czesława Kiszczaka, ale za to z rekomendacją prezesa Jacka Kurskiego - punktuje dalej Gadowski na stronie Radia Maryja.

Okazuje się, że opinia radiomaryjnego publicysty jest miarodajna, bo program ma... zniknąć z anteny.

Zarówno emisje już zrealizowanych programów, jak i produkcje następnych wstrzymano. Pierwszy odcinek rozpoczynał się z widownią 150 000 a kończył z prawie 800 000, został więc dobrze odebrany przez widzów, ale nie przez prawicowych publicystów, którzy w Fajbusiewiczu widzą relikt komuny. Kurski przychylił się do ich opinii i odwołał zdjęcia oraz emisję - zdradza nasze źródło. Średnio oglądało go 500 tys. osób, a więc niemal dwa razy więcej niż nadawaną wcześniej audycję, czyli ludzie specjalnie włączyli telewizory, by oglądać Fajbusiewicza. Oficjalne powody, jakie dostali pracownicy, to poprawa formy i jakości, ale wszyscy wiedzą, jak jest. Mimo oglądalności wygrywa polityczna decyzja - dodaje nasze źródło.

W oczach prezesa niestety opinie Radia Maryja są ważniejsze, niż ponad 300 zabójców zatrzymanych dzięki "997", czy... medal za film o Janie Karskim, jaki Fajbusiewicz dostał od Lecha Kaczyńskiego.

**Rozżalony Makłowicz: "TVP wypluła mnie, wyzuwszy wcześniej"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(242)
Gość
7 lat temu
No to szybko Polsat lub TVN przejmie format. Skoro dla głupców najważniejsze jest kto gdzie pracował za komuny. A jak tam linia Kaczyńskich? Nadal prosto z Rosji?
gość
7 lat temu
Kurski ma talent do tracenia oglądalności
gość
7 lat temu
chory człowiek
Radio Maryja ...
7 lat temu
Radio Maryja pogrzebie TVP. Wykoncypował to konkurencja;)
gość
7 lat temu
Szkoda lubiłam to ogladac
Najnowsze komentarze (242)
gość
7 lat temu
a co mnie obchodzi Radio Maryja,nie ma przymusu oglądania.I tutaj wsadzili swój nos
gość
7 lat temu
A szkoda , bo to dobry program.Jeśli Kurski słucha Rydzyka, to źle na tym wyjdzie.
gość
7 lat temu
Przecież ten Kurszczak to kicha dymana przez kurdupla i jemu podobnych. Niech jeszcze w oratorium weżmie wacki, kindybały i inne lachy.
gość
7 lat temu
kurski to m******a nad miernotami.... jednym słowem czopek!
Gosia
7 lat temu
A kto odpowie za kase, ktora poszla na zrealizowanie odcinkow, ktore nie zostana wyemitowane?
typ
7 lat temu
tow r****k zadzi tvpis
Gość
7 lat temu
Kurski do kurnika a reszta Rydzyka na pole trawę granic .kiedy ten kraj zmieni nazwę na Tworki .już cały świat się z nas śmieje. A program jest z******ty zawsze go oglądałem .a teraz co niedlugo to tylko msze swiete beda w tv.Róbcie tak dalej to Polacy znienawidza Kościół a jak za 20 lat wymrą mohery to co dalej .??????????
lm
7 lat temu
PiSowskie mózgi nic nie potrafią utrzymac, oprócz towarzyszy z PZPR ( a tych u antka i całego pisu jest mnogo)
gość
7 lat temu
nie ma to jak tworzenie fake newsów... poziom umysłowy level pudelek. Do komentujących... super, że ktoś sprawdził informację.
Gość
7 lat temu
To nie nadaja e tv trwam
gość
7 lat temu
Tylko debile pisowscy sluchaja Radio Maryja i szatana Rydzyka
mumu
7 lat temu
Kto jak kto ale Gadowski to jeden z lepiej poinformowanych dziennikarzy w Polsce.
Gość
7 lat temu
Radio maryja to największy szajs w historii i związani z nim ludzie na czele z rydzykiem i kurskim.
gość
7 lat temu
Przerażające jest to, że partia rządząca sama powoli wprowadza z powrotem komunę. Szkoda, że ich wyborcy tego nie widzą
...
Następna strona