Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVP relacjonuje konwencję Platformy Obywatelskiej: "Próbuje uciec od odpowiedzialności za afery!"

142
Podziel się

W trakcie przemówienia lidera partii na konwencji PO w Łodzi "paskowy" Telewizji Polskiej miał ręce pełne roboty. Zobaczcie, jak zmieniał wydźwięk słów za pomocą podpisów.

TVP relacjonuje konwencję Platformy Obywatelskiej: "Próbuje uciec od odpowiedzialności za afery!"
bEhHDqCZ

Odkąd Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę, z publicznej telewizji i radia zwolniono niemal wszystkich "niewygodnych" dziennikarzy i zastąpiono ich lojalnymi zwolennikami PiS. Z tego powodu charakter przekazywanych przez TVP treści diametralnie się zmienił i obecnie skupia się wokół wychwalania działań rządu i krytykowania opozycji. Telewizja pod rządami Jacka Kurskiego zdążyła już posunąć się m.in. do wymazywania serduszek WOŚP-u z kurtek rozmówców, zastępowania linii ciągłej z miejsca wypadku premier Szydło linią przerywaną (przypomnijmy: "Wiadomości" WYMAZAŁY PODWÓJNĄ LINIĘ CIĄGŁĄ z materiału o wypadku Szydło!) oraz grzebania w prywatnych zdjęciach walczących o podwyżki lekarzy, aby udowodnić, że żyją ponad stan. Przypadki zakrzywiania rzeczywistości na modłę PiS-u przez podległe mu media można by mnożyć. Na uwagę zasługują też paski informacyjne w stacjach należących do TVP.

W sobotę w Łodzi odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej, którą relacjonowały wszystkie telewizje informacyjne. Jak można było się spodziewać, relacja Telewizji Polskiej znacznie od nich odbiegała.

W trakcie przemówienia lider PO, Grzegorz Schetyna, przedstawił m.in. program przyszłorocznych wyborów samorządowych, plan rozszerzenia programu 500 + oraz podwyższenia pensji młodych lekarzy. Słowa Grzegorza Schetyny zeszły jednak na dalszy plan, bo pracownik TVP na bieżąco krytycznie komentował je na paskach, aby całkowicie zmienić ich wydźwięk i odwrócić uwagę widzów od pozytywnych treści przekazywanych w przemówieniu. "Platforma próbuje uciec od odpowiedzialności za afery", "Afera Amber Gold, reprywatyzacja, hazardowa, podsłuchowa - to tylko niektóre afery obciążające PO" - grzmiały podpisy na ekranie.

bEhHDqDb

Gdy Schetyna mówił o likwidacji Urzędów Wojewódzkich jako zbędnych jednostek administracji państwowej, TVP skomentowała to słowami: "Platforma Obywatelska chce osłabić państwo". Z kolei gdy wspomniał o spółkach skarbu państwa, przypomniano, że odnoszą one "rekordowe wyniki".

Kiedy "paskowemu" brakowało już haseł pasujących do kontekstu wypowiedzi posła, wrzucał napisy pokroju: "Za rządów PO-PSL z budżetu państwa skradziono 250 miliardów złotych".

Paski wywołały poruszenie internautów, którzy zaczęli już produkować z nich prześmiewcze memy. Poważniej odniosła się do sprawy była minister nauki szkolnictwa wyższego, Lena Kolarska-Bobińska, która ogłosiła na Twitterze, że TVP stała się "telewizją reżimową".

bEhHDqDh
bEhHDqDi
bEhHDqDC
KOMENTARZE
(142)
gość
4 lata temu
nasza kasa z abonamentu...
gość
4 lata temu
alternatywna rzeczywistość, a o nożowniku ze Stalowej Woli i samospaleniu cicho sza, za to było o nożowniku z Moanchium
Gość
4 lata temu
Kaczygród :-(
bEhHDqDD
G.Andzia
4 lata temu
Nie oglądam telewizji kaczej.
Gość
4 lata temu
Kobitki! Nie wiazcie sie z byle kim! W wieku 35 lat znalazlam kogos, kto jest wrazliwy, dobry, zabawny, madry. W dodatku to jedyny facet na ktorego ginki mozna znalezc tylko w necie, bo zadne XL nie wystarczaja xD Psychicznie i fizycznie jest idealny, w dodatku swietnie pachnie. Gotuje, pracuje, szanuje ludzi. Nie zatrzymujcie sie na prostakach, ktorzy Was wykorzystuja i nie maja nic do zaoferowania byle tylko z kims byc
Najnowsze komentarze (142)
gość
3 lata temu
Poślą polskiego żołnierza nad Żatokę Perską i na Plw Koreanski
gość
3 lata temu
gaz LNG będzie stopniowo drożeć z roku na rok .
gość
3 lata temu
gaz LNG będzie stopniowo drożeć z roku na rok . Osłabianie Niemiec przez USA, zbliży je do Chin i Rosji?
gość
3 lata temu
drogi gaz lng zdrożeje energia elekr
gość
3 lata temu
Amerykanie Republikanie w przeciwieństwie do Demokratów, grają na rozbicie UE i osłabienie Berlina i Paryża.Usa wbijają się klinem w Europę , między Francję i Niamcy a Rosję i Chiny, blokując w ten sposób Nord Strem 2 i Jedwabny Szlak.Trump poparł Brexit. Europa srodk-wsch oraz Balkany są kolonizowane przez USA i Anglię. Gra na wzmocnienie Oslo-Sztokholmu -Londynu kosztem Niemiec.
gość
4 lata temu
drogie żarcie, drogie jaja imięso i masło, jest coraz gorzej
gość
4 lata temu
Ludzie chcą powrotu do socjalizmu i socjalnego państwa, za późno, nie ma powrotu, chcieli kapitalizmu, a kapitalizm jest bezwzględny i nie ma ludzkiej twarzy to wyzysk, nudna telewizja, nudne programy, dzieci 500 plus wyjadą za granicę jak dorosną , pieniądze w błoto, komisje i komisje czuję się jak w PRL-u
gość
4 lata temu
Nie chcę oglądać tych komisji śledczych 24 h na dobę , to nuta i jałowość chcę oglądać obrady sejmu, jak pracują, jak dłubią w nosach, jak się drapią po tyłkach, jak jedzą sałatki i jak się kłócą, za to im płacą
bEhHDqDv
gość
4 lata temu
kto zniesie obowiązek weryfikacji telefonicznej na karty sim ,tę inwigilację w czystej postaci z 2016 wygra wybory, Myrha lub Szlapka na prezydenta Warszawy i Jaki przegrywa
gość
4 lata temu
Nie obowiązkowi rejestracji kart sim na numery telefonów , to znakowanie ludzi jak bydło, jesteśmy niewolnikami UDSa wielkiego brata zza wielkiej wody, nie jesteśmy wolni,jesteśmy numerami, a Polaków przekupiono srebrnikami, polityka na kredyt
gość
4 lata temu
Opozycja powinna potępić rejestrację kart sim, obowiązek rejestracji numerów telefonów na kartę sim to inwigilacja, społeczeństwo niewolników powinno powiedzieć nie!!!!!!!!!!!
gość
4 lata temu
życzę dominatorom klęski wyborczej w 2018 i 2019 za rujnowanie flory i fauny.Za masakrę i eksterminację bezbronnych dzików , łosi, wiewiórek, saren,jeleni oraz wików i masowe wycinanie drzew (wojna wydana drzewom za 2010 r i pancerną brzozę), za demolowanie ekosystemu, za byle jaką i kosztowną inwestycję przekopu mierzeji w Elblągu, która zrujnuje cały miejscowy ekosystem, siedlisk ptaków , powodzie i erozję gleb w tym regionie, (konsekwencja pustynnienie,deforestacja, zakwaszenie gleb, wzrost liczby owadów komaró i much),za osiedla kontenerowe dla samotnych kobiet z pojedynczymi dziećmi i ubogich, za nowe ustawy które przyśpieszają opróżnianie lokali i wyrzucanie ludzi na bruk, za drogie masło i jajka , za drogie produkty żywnościowe, za populistyczne rozdawnictwo kasy na lewo i prawo , co spowoduje totalną zapaść gospodarczą na 2018/19, za włączenie do referennum na 2019, pytania : czy chcesz zamiany złotówki na euro?
gość
4 lata temu
Nie oglądam telewizji kaczej.
gość
4 lata temu
250mld? I naprawdę nikt nie zauważył? Ani ekonomiści, ani dziennikarze, ani organizacje pozarządowe? hahahahahaha W to wierzy tylko najbardziej zacofany pisowski ciemnogród. I na to poszło 800mln z naszych podatków...
...
Następna strona
bEhHDqDX