Sąsiedzi znów atakują bohaterkę programu "Nasz nowy dom": "Rozrywkowa, MOCNO DOKAZYWAŁA"

264
Podziel się

Mieszkańcy Szczytna zapewniają jednocześnie, że "nie są zawistnymi dziadami"...

Sąsiedzi znów atakują bohaterkę programu "Nasz nowy dom": "Rozrywkowa, MOCNO DOKAZYWAŁA"

Trzy tygodnie temu Polsat wyemitował odcinek programu Nasz nowy dom nagrany w Szczytnie. Ekipa Katarzyny Dowbor wyremontowała dom samotnej matki dwojga dzieci, bezrobotnej Lidii Jezierskiej. Już w trakcie remontu doszło do niezręcznej sytuacji. Tradycją programu stało się wsparcie, jakie mieszkańcom remontowanego domu okazują sąsiedzi. Z reguły z własnej woli garną się do pomocy ekipie, jednak tym razem tak nie było.

Kiedy kilka dni po nagraniu zniszczono elewację świeżo wyremontowanego domu, nie było już wątpliwości, że Lidia Jezierska nie cieszy się sympatią sąsiadów.

Katarzyna Dowbor, która program stworzyła od podstaw, nie ukrywała, że po raz pierwszy spotkała się z taką sytuacją. Trudno się dziwić, że zrobiło jej się przykro po odkryciu, że ciężka praca całej ekipy została zniszczona w ciągu jednej nocy.

Są ludzie i ludziska, trudno - skomentowała dziennikarka. Choć oczywiście było mi przykro, a przede wszystkim żal tej kobiety, która nic złego nie zrobiła. Nikogo nie skrzywdziła. Ale co mogłam poradzić na tę sytuację? Po prostu niektórzy twierdzili, że to oni powinni mieć wyremontowany dom, a nie ta pani. Że to im się bardziej należało i w ten sposób odreagowali swoją frustrację.

Bohaterka programu też skomentowała sytuację w rozmowie z Tygodnikiem Szczytno.
Nie sądziłam, że w ludziach może być aż tyle zawiści. Każdy miał prawo przecież zgłosić się do tego programu - tłumaczyła. Przykre jest również to, że oprócz słów dochodzi też do różnych niefajnych incydentów. Ktoś oblał nową elewację farbą, nocą ktoś podjeżdża pod nasze mieszkanie i rzuca kamykami, puka w okna. Proszę, uszanujcie naszą prywatność i spokój.
Okazuje się, że mieszkańcy Szczytna mają za złe Lidii Jezierskiej, że nie pracuje, chociaż nie widać, by była na coś chora. Zarzucali jej, że wyciąga rękę po jałmużnę, a na kolczyki i makijaż jakoś ją stać.

Do roboty iść, a nie po jałmużnę chodzić. Bo ja nie chodziłam, a czworo dzieci wychowałam - wypomniała jedna z komentujących.

Po tym, jak media nagłośniły akt wandalizmu, do którego doszło w Szczytnie, pojawiły się nowe komentarze. Wynika z nich, że sąsiedzi posądzają bohaterkę programu o "złe prowadzenie się". Chociaż, oczywiście, zaznaczają, że nie mają zamiaru jej osądzać...

J_a tam nic do tej dziewczyny nie miałem_ - wyznał jeden z mieszkańców. Ale różnie się o niej mówi. W przeszłości była, że tak powiem, rozrywkowa i do tej pory tak jest. Nie chcę jej oceniać, bo może to wynika z tego, jak sama była wychowywana, ale jest osobą dosyć trudną w obyciu.

Zanim urodziła drugą córkę, mocno dokazywała, teraz jest spokojniejsza - dodaje drugi. Ale miasto jej kibicuje, bo to nie jest tak, że w Szczytnie mieszkają same zawistne dziady.

_

**_

Dowbor: "Jestem przeciwnikiem segregowania ludzi. Kiedyś to my wyjeżdżaliśmy"**

KOMENTARZE
(264)
Gość
2 lata temu
Niech rzuci kamieniem ten, co w młodości nie szalał.. oczywiście nie mam na myśli puszczania się :D sąd ostateczny ze Szczytna, Haha!
gość
2 lata temu
Kurpie zawsze przyprawią gębę ludziom. Wiem co mówię! Zostawcie w spokoju tą kobiete zawistnicy! Mazurzy tez maja was dosc
Gość
2 lata temu
Zazdrość chamy
Gość
2 lata temu
Taka jest właśnie mentalność naszego narodu! Wstyd mi. Ludzi boli jak komuś się lepiej powiedzie.
gość
2 lata temu
to trzeba jeszcze zrobić wywiad środowiskowy bo nie wszyscy sąsiedzi zadowoleni typowe p******i
Najnowsze komentarze (264)
tożto
3 dni temu
wyborcy pisu. Klęcza pod figurą a diabła mają za skórą. Typowa mentalność głębokiej zacofanej prowincji
Gość
rok temu
Mogą nie lubić matki ale czemu krzywdzą w ten sposób jej dzieci. Czy oni nie rozumieją że to zawieść zżera im radość z życia
Gość
2 lata temu
Nie oceniam ani jej, ani jej sąsiadów. Sama znam przypadek lewej zbiórki pieniędzy na niby biedna rodzinę, a bogatszej nie znam. Nie znam tej kobiety, innych mieszkanciw ani sytuacji, więc nie oceniam. Żal tylko dzieciaków, bo teraz już cała Polska zna ich historię.
Gość
2 lata temu
Moj kuzyn ma zone ze Szczytna .... Tragedia:/
gość
2 lata temu
ludzie nie są tacy podli i nie zazdroszczą biednym ludziom, jak im się poszczęści, ale jak taka patologia znowu coś dostaje za darmo, to może szlag trafić, szybko doprowadzą nowy dom do takiego chlewu, jak mieli....
gość
2 lata temu
Typowe Polaki. W niedzielę na mszę a w poniedziałek by sąsiada w łyżce wody utopił.Zawistny naród.
gość
2 lata temu
Czy to w Szczytnie PIS miał największą przewagę w Polsce?
gość
2 lata temu
jak nie mają nic do powiedzenia to trzeba kogoś opluć, zeby wyszło po ich stronie... zenada do samego końca.. dziewczyna porozszerzane ma naczynka od zimnej wody, ale przeca sie nie nalezy, bo im żal d**e scisnął... ehh
gość
2 lata temu
Bo jak sie jest zdrowym to trzeba szukac pracy, a nie wyciagac rece po jalmuzne. I druga rzecz - nalezy poszukac tatusiow dzieci niech wspomoga. Chyba ze mama nie wie dokladnie czyje to dzieci - ale to juz jest jej prywatna sprawa -Patologia rodzi patologie.
gość
2 lata temu
Obojetnie jaka by nie byla,to nei sprawa sasiadow,zeby oceniac i ferowac wyroki. Aa dwie dziewczynki ktore zyly w tragicznych warunkach, a dzieki programowi moga chociaz wziac prysznic, ugotowac obiad,czy zaprosic kolezanke do domu bez wstydu.
Dumna Szczyci...
2 lata temu
Nie mogę już patrzeć na pseudo artykuły o tej Pani niby po co one powstają,w jakim celu? W takim,żeby obrażać mieszkańców Szczytna? Proponuje zastanowić się nad tym co piszecie. Pierwsza rzecz ta Pani nie ma mocno zniszczonej elewacji jeszcze w takim miejscu,że ledwo widać.G****o burza powstała. Jakby na prawdę miała bardzo zniszczoną to czemu nie ma dodanego aktualnego zdjęcia? Odpowiedź jest prosta. Przeszłość tej Pani to jej sprawa to co ma z sąsiadami to też nie powinno ujrzeć światła dziennego. Ekipa przyjechała remont zrobiła i tyle w temacie. Ich decyzja ale nikt nie ma prawa wymagać od kogokolwiek pomocy przy tym od tego była ekipa. A skoro tak bardzo wymagali pomocy ludzi z miasta było się do szkółki policyjnej zgłosić na pewno by pomogli,przy okazji zrobiliby reklamę szkoły. Uff koniec wywodu. Pozdrawiam w*******a i prymityw.
wujek
2 lata temu
i te ćwoki to katolicy zesram się ze śmiechu
wujek
2 lata temu
a to śmiecie z zazdrości zniszczą jej dzieci
Żal im du.ę ś...
2 lata temu
Nic więcej. Aż wierzyć się nie chce do czego prowadzi ludzka zawiść
...
Następna strona